Skocz do zawartości

Daewoo/Chevrolet Evanda?


Zbynek

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliście bliższy kontakt z tym samochodem? Jeśli tak,to prosiłbym o wszelkie spostrzeżenia. Szukam wygodnego samochodu, który poad 90% przebiegu będzie robił w trasie (tylko kierowca), pozostałe 10% to jazda z rodziną (2 osoby dorosłe + dziecko 8 miesięcy, czyli dodatkowo wózek i inne klamoty). Inną opcją jest Lancia Lybra. Budżet to około 12-14 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieliście bliższy kontakt z tym samochodem? Jeśli tak,to prosiłbym o wszelkie spostrzeżenia. Szukam

> wygodnego samochodu, który poad 90% przebiegu będzie robił w trasie (tylko kierowca),

> pozostałe 10% to jazda z rodziną (2 osoby dorosłe + dziecko 8 miesięcy, czyli dodatkowo wózek

> i inne klamoty). Inną opcją jest Lancia Lybra. Budżet to około 12-14 tys. zł.

Ok 4 lata temu namowilem kolege na te auto. Evanda byla poleasingowa, stala dosc dlugo w komisie, wiec dostal dobra cene (choc i tak byla juz tania). Auto ciekawe, wygodne, calkiem niezle wyposazone jak na ta cene. W ciagu kilku lat kolega wymienil czujnik abs i spawal tlumik, czyli calkiem niewiele. Musial tez wstawic gaz bo ten silnik pali dosc duzo.

Jak chcesz cos koretnie wiedziec to moge podpytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ciagu kilku lat kolega wymienil czujnik abs i spawal tlumik,

> czyli calkiem niewiele. Musial tez wstawic gaz bo ten silnik pali dosc duzo.

> Jak chcesz cos koretnie wiedziec to moge podpytac.

A jakie wady oprócz spalanie zauważył ? Komfort jazdy jak ocenia ? Czy rdza się pojawiła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz cos koretnie wiedziec to moge podpytac.

Czy są jakieś typowe przypadłości tego modelu? Jak wygląda sprawa z dostępnością części innych niż filtry i klocki? Duże spalanie to jakie (gazu)? Wszelkie ogólne informacje też są milewidziane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy są jakieś typowe przypadłości tego modelu?

Mechanicznie to Leganza. Z wszystkimi jej przypadłościami (np. 'genialne' tarczobębny), paliwożernym silnikiem - miałem kilka DU i tylko na Leganzę pluję.

> Jak wygląda sprawa z dostępnością części innych niż filtry i klocki? Duże spalanie to jakie (gazu)?

Z częściami podstawowymi - wspólnymi z Leganzą - na razie problemu jeszcze nie będzie, ale z każdym miesiącem będzie gorzej. Taki urok egzotycznego auta - weź pod uwagę, że na allegro jest aż 24 egzemplarze w całej Polsce.

Spalanie - w mieście licz 14-15 l LPG, na trasie troszkę mniej.

Z LPG może być ten problem, który ja przerabiałem w Rezzo - silnik wygląda jak Leganza, ale ma inną elektronikę - jeśli gazownik podejdzie jak do Leganzy, polegnie. Mi zeszło rok aż instalację doprowadziłem do porządku.

Poszukaj sobie czegoś mniej egzotycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ciekawosci jakie miales problemy z LPG w tacumie??

Matoły złożyły to na alasce i czerwonych valtekach - nie mogło dobrze działać. Potem zmienili na żółte valteki, było ciut lepiej.

Coś źle połączyli - paliło bezpiecznik, a i podciśnienie źle podpięli. Żle też zestroili mapy, co spowodowało rozjechanie się map benzynowych.

Skończyło się na zmianie reduktora, nowym strojeniu wszystkiego - a po 2 czyszczeniu i kalibracji żółtych valteków wsadziłem tam valteki typ 34. Po tym wszystkim wiem, gdzie jest w Krakowie dobry gazownik, a z autka z bardzo dobrze zestrojonym LPG zadowolony był (a może nadal jest ?) nabywca - jest tu na AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miales 2.0 z tym dziwnym kompem??

Ciekawe, a miales moze problemy z tym ze auto nie reagowalo na cut-off?? generalnie ojciec ma tacume i wieczne problemy z bledem lambdy ktory oznacza system to lean... walczymy z tym od dluzszego czasu i brak koncepcji, aktualnie jest wlasnie na zoltych valtekach ale nie wiem na jakim reduktorze, z tego co pamietam to trzyma cisnienie, wiec to nie powiniene byc ten problem o ktorym piszesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miales 2.0 z tym dziwnym kompem??

MR-140

> Ciekawe, a miales moze problemy z tym ze auto nie reagowalo na cut-off??

Chodzi Ci o sytuację - 2krpm, zdejmujemy nogę z gazu, obroty spadają i w tym momencie dodajemy gwałtownie gazu a reakcją jest takie terkotanie i opóźnione wejście na obroty ?

Jeśli tak, to tak ma być i tak jest fabrycznie - po prostu trzeba unikać huśtania obrotami i dodawać gazu płynnie a nie gwałtownie.

> tacume i wieczne problemy z bledem lambdy ktory oznacza system to lean...

Nie miałem żadnych trwałych błędów, a jeśli błędy są na lpg, szukałbym problemów w żółtych valtekach - to elektrozawory a nie wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.