Skocz do zawartości

Upusty cenowe z rocznika 2012


arkadij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Coś Wam wiadomo na temat proponowanych upustów cenowych na Orlando oraz Malibu z tego roku?

Tak przy okazji. Czy ktos z Was widział Malibu ( prywatne) na ulicach swoich miast poniewaz mam wrazenie , ze jest to auto a-sprzedawalne. Ja w Warszawie np. nie widziałem żadnego na ulicy nie biorac pod uwage aut służbowych GM oraz Chevrolet Polska.

Pozdrawiam

Arek Epica LMV 10 W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak przy okazji. Czy ktos z Was widział Malibu ( prywatne) na ulicach swoich miast poniewaz mam

> wrazenie , ze jest to auto a-sprzedawalne. Ja w Warszawie np. nie widziałem żadnego na ulicy

> nie biorac pod uwage aut służbowych GM oraz Chevrolet Polska.

Też nie widziałem. Podobnie jak reklamy. Ludzie nie wiedzą że takie coś istnieje. Poza tym silnik 2,4 to jakieś nieporozumienie. Zalet nie widać a akcyza z wyższej półki. Dopóki nie wprowadzą sensownej gamy silników i reklamy to cienko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też nie widziałem. Podobnie jak reklamy. Ludzie nie wiedzą że takie coś istnieje. Poza tym silnik

> 2,4 to jakieś nieporozumienie. Zalet nie widać a akcyza z wyższej półki. Dopóki nie wprowadzą

> sensownej gamy silników i reklamy to cienko to widzę.

To w kiepskiej krainie zyjecie. Ja chyba juz widziałem z 3 sztuki. W salonie nawet widzialem jak gosciu odbierał swoje autko w 2.0 LTZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że masz auto z tym silnikiem

Ale wcale nie muszę go mieć. Chodzi o zwykłą logikę i dopasowanie oferty do lokalnego rynku i klienta. Wcale nie twierdzę że to zły silnik, chociaż najnowsza konstrukcja to chyba nie jest. 18,6% akcyzy za silnik z osiągami zbliżonymi do dobrego 2.0. Mogli już wsadzić tego 6 cyl 2.0 z epica z akcyzą 3%. Osiągi pewnie były by identyczne, a auto tańsze. Albo pójść na całość i wstawić jakieś V6 albo chociaż 1.6T. Jak płacić więcej to chociaż za coś co robi różnicę. Przypominam że to klasa D mająca konkurować z droższymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś

Quote:

Zalet nie widać


Ja jako użytkownik widzę. Mam gdzieś jaka na niego jest akcyza bo znajdź mi SUVa tych rozmiarów i z takim wypasem za takie pieniądze grinser006.gif Jako użytkownik od 10kkm powiem, że silnik jest genialny. Cichy, mocny i, biorąc pod uwagę masę, ekonomiczny. Teraz spalanie mam 10,5L średnio i to przy dynamicznej jeździe ok.gif

BTW chcesz V6? No przecież jest i to wybitnie fajne i mocne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Czy ktos z Was widział Malibu ( prywatne) na ulicach swoich miast ...

Widziałem w sobotę ok. 22:00 więc mam podstawę sądzić, że nie było służbowe - w Warszawie.

O mało sam nie kupiłem. Jednak doszedłem do wniosku, że taka landara jest zbędna dla moich potrzeb. Sądzę, że przy eksploatacji typowo miejskiej i dla dwóch osób najlepszy jest klasyczny kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... bagaże + rower fajniej się do SUVa upcha

Czyli Ty masz potrzeby odwrotne niż ja hehe.gif.

Na dwóch, którzy się zastanawiali nad Malibu obaj zrezygnowali, ale z przeciwstawnych powodów zlosnik.gif.

Dla kogo właściwie jest przeznaczony ten amerykański sedan o wyrafinowanym charakterze?

Zamówiłem Cruze z wyposażeniem prawie takim jak Malibu LT a zapłacę niecałe 30 tys. mniej (wg oficjalnego cennika). Chociaż nie wiem czy różnica nie byłaby mniejsza, bo do negocjacji cenowych dotyczączych Malibu nie doszło.

Najwyraźniej ani Ty ani ja nie jesteśmy targetem dla tego modelu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym niewielkim salonie w głębi Podkarpacia sprzedaliśmy do tej pory dwa Malibu LTZ, jedno 2,4 AT i jedno 2,0 w manualu. Ogólnie auto się podoba, nawet dotychczasowi użytkownicy Insignii, którzy je oglądali w wielu przypadkach nie mieliby oporów przed przesiadką na Malibu, ale... No właśnie jest kilka "ale". Po pierwsze brak wersji innej niż sedan (Insignia ma 5D i kombi - oba o niebo praktyczniejsze), po drugie brak taniej wersji benzynowej, chociażby z motorem 1.8, a po trzecie Insignia po uwzględnieniu rabatów na firmę lub grupy zawodowe wychodzi bardzo podobnie cenowo. Ogólnie GM wie co robi, żeby nie strzelić Oplowi w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli z tego co piszecie szału nie ma:)

> Jak widac ma wszelkie szanse podzielic los Epici.Szkoda, ale wydaje mi sie, ze Chevrolet Polska

> stawia na auta z innego segmentu.

> Ceny tez lekko wysokie w stosunku do konkurencji.

> Pozdrawiam

> Arek Epica W-wa

Dopoki nie ustalą co mają robić z Oplem w Europie to takie ceny bedą nadal promować. Zobaczcie co zrobili z tymi cenami na 150 dni Opla, przeciez to była masakra. Kumpel mowi ze w 3 dni sprzedali to co sprzedaja 3 miesiace. Super Insignia była w cenie o 30 tysi nizej. Ale to było chwilowe, a cena Malibu jest ustalona przez GM, bo co by zrobili z tym Oplem jakby dali cene mocniej konkurencyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylem w salonie. W sumie nie ma szału w porównaniu np. z Laguną gdzie na dzien dobry dostalem 10

> tys upustu na wersje benzynowa 2.0.

> Cos mi sie wydaje , ze zostana z tym towarem, a w polowie przyszłego roku beda sprzedawac z upustem

> 20/25 tys zł.

> Arek Epica 10 W-wa

Upust to najczesciej wskaznik wartosci pojazdu, Renault nie trzyma juz tak ceny jake pare lat temu. Nikt juz nie wierzy w super jakosc Laguny. Sprobuj zbic cene KIA to juz wogole sie zdziwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Upust to najczesciej wskaznik wartosci pojazdu, Renault nie trzyma juz tak ceny jake pare lat temu.

> Nikt juz nie wierzy w super jakosc Laguny.

Akurat Renuar podobno stale poprawia swoją jakość i obecne modele Laguny są pod tym względem klasycznym przykładem. Ich awaryjność podobno się zmniejsza więc i wartość raczej nie spada

> Sprobuj zbic cene KIA to juz wogole sie zdziwisz.

KIA to jakiś ewenement smile.gifniewiem.gifhehe.gifyikes.gif

Trzymają cenę nieadekwatną do jakości.

I dlatego kupiłem Toyotę - byli bardziej skłonni do negocjacji i dali większy rabat na Aurisa niż kijanka na Ceeda.

Jak czytam http://forum.mojaceed.pl/ to wcale nie żałuję że tak się stało grinser006.gifzlosnik.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat Renuar podobno stale poprawia swoją jakość i obecne modele Laguny są pod tym względem

> klasycznym przykładem. Ich awaryjność podobno się zmniejsza więc i wartość raczej nie spada

> KIA to jakiś ewenement

> Trzymają cenę nieadekwatną do jakości.

> I dlatego kupiłem Toyotę - byli bardziej skłonni do negocjacji i dali większy rabat na Aurisa niż

> kijanka na Ceeda.

> Jak czytam http://forum.mojaceed.pl/ to wcale nie żałuję że tak się stało

sam powiedziales PODOBNO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.