Skocz do zawartości

P1125 błąd 1,9 cdti 150 km


kolos7

Rekomendowane odpowiedzi

Taki właśnie błąd P1125 wreszcie się zapisał i teraz można już nie z fusów ale wokół tego błędu coś poszukać, ale co ? Nadmieniam, że ten chck pojawia sie raz na jakiś czas podczas jazdy równomiernej bez nogi na gazie lub zaraz po odpaleniu auta. Nastepnie silnik gasze i odpalam po chwili i znowu jazda normalna do czasu tego błędu, czasem 500 km, czasem 200. Jakieś podpowiedzi Kolegów ? Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki właśnie błąd P1125 wreszcie się zapisał i teraz można już nie z fusów ale wokół tego błędu coś

> poszukać, ale co ? Nadmieniam, że ten chck pojawia sie raz na jakiś czas podczas jazdy

> równomiernej bez nogi na gazie lub zaraz po odpaleniu auta. Nastepnie silnik gasze i odpalam

> po chwili i znowu jazda normalna do czasu tego błędu, czasem 500 km, czasem 200. Jakieś

> podpowiedzi Kolegów ? Z góry dzięki !

zacznij od tego:

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/146705-p1125-usterka-sterownika-przepustnicy/page__st__20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho przepustnica mówi papa

> możesz spróbować ją poczyścić, ale czy to coś da- nie wiem

> sąsiad w z19dtl wymieniał na nową

W silniku 1,9 dtl jest na stówę przepustnica ale czy w 150-dziesięcio konnym też występuje taki sam element ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opisze swoje boje z tym błędem w Z19DTL. Może komuś pomoże.

Na wiosnę zaczął się regularnie pojawiać błąd p1125-61 czyli uszkodzenie sterownika przepustnicy.

Przepustnicę wyciągnąłem, przeczyściłem oraz przelutowałem zimne luty na płytce (temat omawiany na forum Vectry).

Po tych zabiegach kłopoty z w/w błędem już nie występowały....

...aż do zeszłego tygodnia, kiedy to nastały niższe temperatury.

Po porannym odpaleniu znowu zaczął się pojawiać ten sam błąd.

Ale ustępował po ponownym odpaleniu silnika rozgrzanego już tak do ok. +50 st.C (testowałem to kilkukrotnie i dopóki silnik nie osiągnął tych +50 st.C to ponowne odpalanie nie pomagało).

Po tych objawach zacząłem podejrzewać, że przyczyną może być nadmiar szlamu/sadzy w elementach wykonawczych, który to syf na zimno powoduje problemy, a po nagrzaniu "odpuszcza".

Postanowiłem więc przeczyścić przepustnicę oraz EGR-a którego "regenerowałem" 1,5 roku temu (zacinająca się część elektryczna).

Przepustnica nie zdążyła się od wiosny zbytnio zabrudzić, ale EGR okazał się być zasyfiony na tyle, że na pewno miał kłopoty z otwieraniem się (ciężko chodził przy ręcznej próbie rozruszania).

Oba elementy przeżyły kąpiel w benzynie. Przy okazji przeczyściłem też boost-sensor, którego ja nigdy nie ruszałem, a który wyglądał tak:

286528725-bosst_sensor.jpg

Po złożeniu wszystkiego ponownie do kupy, błąd jeszcze ani razu się nie pojawił. To dopiero kilka dni, ale mam nadzieję że problem zniknął na dłużej.

Jeśli chodzi o lepszego "kopa" jak to niektórzy pisali po czyszczeniu EGR i boost-sensora, to ja nic takiego nie wyczuwam.

Jednak wydaje mi się, że silnik ma taką jakąś większą kulturę pracy.

Dodatkowo zauważyłem, że teraz przy wyłączaniu zapłonu nie występuje takie szarpnięcie gaszonego silnika jak wcześniej.

Reasumując, mam podejrzenie że praca EGR-a lub boost-sensora może mieć wpływ na występowanie błędu p1125.

Niestety (albo stety) oba elementy wyczyściłem jednocześnie, dlatego nie mogę wskazać jednoznacznej korelacji.

Proszę nie traktować mojego wywodu jako wytyczną. Może bardziej jako poszlakę?

Roboty nie ma dużo, czyszczenie tych elementów na pewno jest korzystne dla pracy silnika, a może jeszcze pomóc w rozwiązaniu w/w błędu.

Pozdrawiam.

post-18753-14352518260293_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 8v trzeba egr odkręcić ale moze w 16tce jest lepiej bo egr jest lekko inny.

ja mam 8V ok.gif, na razie wsio OK ale prewencyjnie na wiosnę będę się dobierał do EGR-a to i te ustrojstwo przeczyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.