Skocz do zawartości

Wibracje przy odpalaniu


bonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent / 1.8 Tdci / sporadycznie potrafi mocno zawibrować , pomaga zgaszenie i ponowne odpalenie lub też cofniecie kluczyka i dodanie lekko gazu .

Myślałem o kole dwumasowym ale innych charakterystycznych objawów brak , myślałem też o poduszkach pod silnikiem ale by wibrował cały czas.

Macie jakieś sugestie , ostatni mechanior stwierdził że to może być wina paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie czasami przy odpalaniu w poprzednią zimę potrafiło mocno zatelepać całym samochodem i słyszalny był głośny stuk. Tez myślałem że to dwumasa natomiast ogarnięty mechanik polecił wymienić akumulator i ewentualnie przeczyścić rozrusznik. Wymieniłem tylko aku i od tamtej pory (rok czasu) jest ok drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem podobnie czasami przy odpalaniu w poprzednią zimę potrafiło mocno zatelepać całym samochodem

> i słyszalny był głośny stuk. Tez myślałem że to dwumasa natomiast ogarnięty mechanik polecił

> wymienić akumulator i ewentualnie przeczyścić rozrusznik. Wymieniłem tylko aku i od tamtej

> pory (rok czasu) jest ok

A jaki związek z telepaniem miał akumulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na kompie wtryski.

Sprawdź również świece żarowe.

> Pacjent / 1.8 Tdci / sporadycznie potrafi mocno zawibrować , pomaga zgaszenie i ponowne odpalenie

> lub też cofniecie kluczyka i dodanie lekko gazu .

> Myślałem o kole dwumasowym ale innych charakterystycznych objawów brak , myślałem też o poduszkach

> pod silnikiem ale by wibrował cały czas.

> Macie jakieś sugestie , ostatni mechanior stwierdził że to może być wina paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spróbuj dwukrotnie podgrzać świece zanim odpalisz - będziesz miał odpowiedź...

Sugerujesz walniętą świecę , nie dalej jak 2 tygodnie temu wymieniłem wszystkie .

Auto było podpinane pod kompa , który nic nie wykazał tzn wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki związek z telepaniem miał akumulator ?

TDCI potrzebuje odpowiednio "mocne" napięcie do sterowania wtryskami.

Przerabiałem temat zeszłej zimy. Wymontowane i sprawdzane były wtryskiwacze Wszystko było w porządku. Gość, który to robił zaproponował przesmarowanie rozrusznika (ew. wymiana tulejki) i dobry, mocny akumulator. Tak też zrobiłem i problem, jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź na kompie wtryski.

> Sprawdź również świece żarowe.

> > Macie jakieś sugestie , ostatni mechanior stwierdził że to może być wina paliwa .

Oprócz świec warto też zerknąć na moduł sterujący graniem. Znajmoy co prawda nie w foce miał dobre świece, ale nie halo było z ich grzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.