Skocz do zawartości

różnica między skrzynią C514 6 i 5 biegową


wolf_89

Rekomendowane odpowiedzi

Może mało precyzyjnie zapytałem.

Ja wiem, że dekiel jest inny. Bo korpus jest ten sam. Znam przełożenia obu tych skrzyń. Ma "Sam naprawiam Punto". Posiadam szkice obu tych skrzyń.

Chodzi mi o to jaki jest rozwiązana kwestia wybierania biegu 5 i 6. Ich synchronizacja. Fajnie by było gdyby ktoś posiadał fotki z pod dekal od 6.

Chodzi o to żeby zobaczyć jak to jest wykonane z robić podobny myk w zupełnie innym aucie. Chcemy wykonać z 5 biegowej skrzyni 6 bez projektowania całej skrzyni od nowa a jedynie przez dodanie dodatkowej zębatki i do tego potrzebne jest nam poznanie rozwiązania fiatowskiego.

Z góry dzięki za dalsze info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wałki są dłuższe niż w "5". Pokrywa biegu 5-6 jest ze stopów lekkich, a nie z blachy jak w "5". W pokrywie jest dwa łożyska, także każdy wałek jest podparty na trzech łożyskach. Synchro jest jak na każdym innym biegu. Wodzik i widełki biegów "5-6" są takie same jak w "5". Sam wybierak i jego korpus też jest taki w obu skrzyniach, bo przy zmianie skrzyni z 5 na 6 w seju przykłada się korpus wybieraka z 5. Nie wiem jak sobie wyobrażasz przerobienie skrzyni "5" na "6" biegów. Dospawasz po kawałku wałka? Nie da się dołożyć biegu, bo ktoś ma taki kaprys. Na przykładnie skrzynia fiata:

żeby mieć 6 biegów wymieniasz wałek pośredni i główny, wymieniasz pokrywę 5-6 biegu, kupujesz kompletny 6 bieg i bieżnię jednego łożyska. Jedno z dodatkowych łożysk jest dwuczęściowe. W tym przypadku też jest duże ryzyko, że coś nie będzie pasować. Bo skrzyń C.514 było co najmniej kilkanaście wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne za odpowiedź smile.gif

Oba wałki będę robił nowe. I nie będę przerabiał 5 z fiata tylko z suzuki ponieważ robione to będzie w swifcie a do tego modelu nie ma 6 biegowej skrzyni która by podeszła. Na razie chcemy poznać patent jak małym kosztem zrobić z piątki szóstkę.

Czy ktoś ma jeszcze coś ciekawego?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.