Skocz do zawartości

DUŻE spalanie przy małym silniku w zimie, norma? ale az tyle


Evil_Fb

Rekomendowane odpowiedzi

NIe było mnie cały weekend na forum i czytałem was chyba z godzine :[ smile.gif

ale mam inny problem... odnośnie spalania mojego samochodu, i mam nadzieje ze coś poradzicie...

A wiec sytuacja wygląda tak!...

Sprawdzam sobie teraz ciągle (tzn. trzeci raz) spalanie po 100km. no i jestem naprawde nieźle i zdenerwany i rozkojarzony... jeżdże jak każy, troszkę cieższa noga, jak to w zimie jest tzn. wyjazdy spod bloku gdzie jest duzo śniegu i gdzie trzeba sie przebic przez zaspy itd....

no ale ile to może palic czacha.gif

jak w opisie mam i jak moze niektorzy juz wiedzą, posiadam rocznik 96 i silnik 1.0 fire... no i teraz okazuje sie ze mam bardzo genialne spalanie ktore prowadzi mnie do bankructwa... wynik średniej np z dziś co zatankowałem to jest... 9,34 litra!! teraz miałem cztery trasy po 18km. (do szkoły i spowrotem dwa razy w kazda strone po 18 km.) a wiec to jest koło 75 km. potem jakies krótkie odcinki po 2, max 3 km i to wszystko...

wiem ze auto jeździ na krotkich odcinkach ciagle na ssaniu, ale czy jest t naprawde mozliwe aby UNOlot palił tak dużo z takim małym silnikiem przeciez to jest do pojęcia, jak auto moze tak duzo palić, to brat ma Felicję (1.3 silnik 96 r.) raz mu na 100 spaliła 8,8 i się wystraszył bo nigdy tak nie miał.

Jak to jest z UNO, jako ze mam go od niedawna i ciagle testuje to jeszcze nie obyłem sie z wszystkimi mankamentami, ale czy napewno tak duzo pali ?? czy coś poprostu jest nie tak.

Ostatnio wymieniłem olej oraz płyn w chłodnicy, w przyszłym miesiacu wymieniam pasek rozrządu i klinowy (w sumie ok. 230 złoty sciana.gif ) czy to moze coś pomóc aby to mniej spalało ? frown.gif ...

mam automatyczne ssanie i wiem ze to moze byc tego wina, ale czy on az tak duzo musi palić frown.gif... ja na baku przejade w zime max 330km frown.gif przeciez to sie prosi o pomstę!!!

bardzo mi sie to niestety niepodoba w tym aucie no ale... jakoś pociagne....

aha, na początku był zmieniany moduł zapłonu, czy moze byc mozliwosc ze przez to mi więcej pali? tzn. przed tą wymianą, czy zaraz po (teraz niedokładnie pamietam jak to była, wiem ze to było moje pierwsze sprawdzanie, jak nie bylo jeszcze takeigo śniegu i nie był otakich mrozów, okolice 12 stycznia) spalił mi na setke około 7 litrów! a wiec czemu z pwoodu śniegu az spalanie wzrasta o 2 litry!!

jak mozna pomoc, czy mechanior moze pomc? pytałem jednego to powiedział jak to jest gaźnik to nic nie da regulacja obojetnie czego bo to komputer wszystkim rzadzi a i tak mniej spalac nie bedzie ewentualnie wiecej... i powiedzial abym w zimie nie litrażował auta... ale jak tego nie robic jak mnie to tak wnerwia i widze ze kase trace...

mam nadzieje ze juz wiosna bedzie spory spadek spalania bo inaczej chyba sie pokłucę z UNOlotem i gdzieś go ... ahh nawet nie chce myslec ile bym w tej chwili na nim stracił sciana.gif

a wiec macie jakieś rady?

sorry za długi post, ale naprade sprawa dla mnie cholernie gorąca jest i bym prosił o jakieś słowa ktore by mogły mnie uspokoić, bo zaraz normalnie chyba kawe bede sie musiał zrobic bo po stacji benz. mam ciagle ciśnienie cholernie wysokie :| sciana.gif

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój po mieście też ostatnio prawie 10/100 łyknął , tydzień temu na

> trasie 4,8/100 km ... przyzwyczaiłem się do tego ...

leski no dobra, ale mowisz, "ostatnio" a mnie teraz ciagle przy tych morzach" frown.gif... specjalnie w trasę nie pojadę aby to testować no ale... jaki silnik masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> leski no dobra, ale mowisz, "ostatnio" a mnie teraz ciagle przy tych

> morzach" ... specjalnie w trasę nie pojadę aby to testować no

> ale... jaki silnik masz?

"ostatnio" znaczy zimą ... 270751858-jezyk.gif silnik?? 1.0 na gaźniku ... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> a silnikier masz dogrzany?

> może to termostat ostatnio bardzo często poruszany na forum

tego się własnie tez boję, bo silnik jakoś nie wykazuje cech nagrzania, poniewaz ptrafie przejechac np te 3 km, a blacha prawie ze ciepła wcale nie jest.... ale czy termostat moze coś miec z spalaniem wspólnego? (rozumie ze pośrednio, nagrzanie = szybsze wyłączenie ssania, dobrze myśle?)

leski: masz "i.e" wpiasane, bo teraz zgłupiałem czy czasem tez nie mam gaźnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy termostat moze coś

> miec z spalaniem wspólnego? (rozumie ze pośrednio, nagrzanie =

> szybsze wyłączenie ssania, dobrze myśle?)

u mnie po wymianie poprawiło się znacznie (i cieplej i mniej pali) 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koszt? podobny tzn. taki jak w innym temacie pisaliscie... ok. 65 -

> 100 złoty termostatu?

no ja swój dałem około 100pln ale później pisałem do Egona (pracuje w sklepie motoryzacyjnym) i znalazł mi za jakieś 60pln

ale już było po zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja swój dałem około 100pln ale później pisałem do Egona (pracuje w

> sklepie motoryzacyjnym) i znalazł mi za jakieś 60pln

> ale już było po zawodach

chętnie bym wymienił, ale narazie brak mam funduszy frown.gif ... w przyszłym miesiacy pasek rozrządu i klinowy, no ale co zrobić... moze sie doczeka i termostat, jezeli zima bedzie długa to i to się zmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koszt? podobny tzn. taki jak w innym temacie pisaliscie... ok. 65 -

> 100 złoty termostatu?

taki przykład jak jechałem na OZU to Rowów do spalił mi ponad 10 litrów po trasie (przed wymianą term.) a teraz zimą jechałem do zakopca i łyknął 6,8-7 litrów (po wymianie termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj max. co lyknal zima to 7,87 litra/100km... icon_rolleyes.gif Mysle, ze 9,34 to troszku za duzo, ale moze nie mam racji... zlosnik.gif Jezeli chodzi o przyczyny zwiekszonego zuzycia paliwa, to moze ich byc kilkanascia, albo i kilkadziesiat... frown.gif Sprobuje wymienic kilka, moze inni dopisza wiecej... zlosnik.gif

1. jazda na bardzo krotkich odcinkach

2. uszkodzony termostat

3. "ciezka noga"

4. ogolnie uszkodzenie elektroniki wtrysku (czujnikow)

5. zwiekszone opory toczenia (zapieczone hamulce, niskie cisnienie w oponach, zle ustawiona zbieznosc)

6. nieszczelnosc w ukladzie paliwowym

7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moj max. co lyknal zima to 7,87 litra/100km... Mysle, ze 9,34 to

> troszku za duzo, ale moze nie mam racji... Jezeli chodzi o

> przyczyny zwiekszonego zuzycia paliwa, to moze ich byc

> kilkanascia, albo i kilkadziesiat... Sprobuje wymienic kilka,

> moze inni dopisza wiecej...

> 1. jazda na bardzo krotkich odcinkach

> 2. uszkodzony termostat

> 3. "ciezka noga"

> 4. ogolnie uszkodzenie elektroniki wtrysku (czujnikow)

> 5. zwiekszone opory toczenia (zapieczone hamulce, niskie cisnienie w

> oponach, zle ustawiona zbieznosc)

> 6. nieszczelnosc w ukladzie paliwowym

> 7...

zbyt dużo... ale teraz tak czy mechanik dałby rade sprawdzić przyczynę przed wymianą? bo koleś moze mi coś powymieniac itd. a mi to nic nie da bo to nie to i rybka...

zapieczone hamulce (często słyszę piszczenie tj. przy hamowaniu,ale lekko przychamuje i juz nie piszczy 270751858-jezyk.gif ) ; "cięzka noga" w zimie taką się niestety ma... "krótkie odcinki" to jest fakt ale żeby tyle żarło boje_sie.gif

moze to i bedzie ten termostat :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chętnie bym wymienił, ale narazie brak mam funduszy ...

Termostat do 1.0 kupiłem za 35 zł, wymiana we własnym zakresie (prościzna), Wymiana głównie ze względu na słabe ogrzewanie i gaśnięcie na gazie. Pomogło, silniczek ładnie pracuje, w autku w miarę ciepło, a spalanie niecałe 6 l gazu. Możesz też sprawdzić ustawienie zapłonu, jak nie pomoże to napewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak już pisałem wcześniej w styczniu połykał 12l na sto, to tak lekko. Do pracy mam 5km i jak na tych mrozach dojeżdzałem do niej to dało się dopiero lekko wyczuć trochę ciepełka. Też mnie to wkurzało bo szyby musiałem pieścić na tych mrozach sam, żeby cosik widzieć. biglaugh.gif Ostatnio zaszalałem i wlałem se 15l z żałożeniem. Jak przejezdźę na tym 150km dam sobie spokój bo zima i mrozy. Wcześniej maluch w takich warunkach nie raz połknął mi 8l na sto. Ale jestem very happy yay.gifyay.gifyay.gif. Zrobiłem na tym paliwie w sumie 5 tras po 20 km i reszta najwyżej po 5km dziś na liczniku mam przejechane 183km i rezerwa jeszcze nie świeci choć niebawem to nastąpi. Jak pisałem zregenerowałem sobie wcześniej ten regulator podciśnienia , a także dla próby przytkałem wlot powietrza przed chłonicą. Raz nawet zrobiłem próbę i wentylator mi się włączył z tym dopiero po 20km.

drive.gif

Jak jeździsz też dużo na krótkich odcinkach to może Ci się spokojnie na tych mrozach wzmożyć spożycie. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Termostat do 1.0 kupiłem za 35 zł, wymiana we własnym zakresie

> (prościzna), Wymiana głównie ze względu na słabe ogrzewanie i

> gaśnięcie na gazie. Pomogło, silniczek ładnie pracuje, w autku w

> miarę ciepło, a spalanie niecałe 6 l gazu. Możesz też sprawdzić

> ustawienie zapłonu, jak nie pomoże to napewno nie zaszkodzi.

hmm a wiec to moze i bedzie bardziej wykonalne niz mi sie wydaje ide poszukac tylko do ebooka z UNOlota czy tam gdzies jest wyjaśnione o wymianie termostatu, ja jestem dosć hm... niekumaty z mechaniki UNOlota, zbyt mało go mam smile.gif aby sie na nim znac, a mechaniorem nie jestem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobny problem "patrz watek "Ktoś wie??" Dzis wymieniłem

> termostat... zobaczmy...

OK.

Dziś byłem u mechaniora i jestem umowiony juz na jutro ze po pracy zostawie auto a w środe go sobie po pracy odebiorę i... przedsawiłem mu to tak...

przy okazji bo bedzie mi wymieniać pasek rozrządu powiedział, ze z tym co sie dzieje z paliwem, najpierw sprawdzi mi termostat (ponoć to się da jakoś sprawdzić) potem skoczy sprawdzić czy nie mam hamulców spieczonych (czy jakoś tak) a potem ewentualnie do komputera go podepnie...

zobaczymy napewno napisze wiecej w środe jak bede cos wiedzieć, jest to znajomy mechanio (tzn. mało co by nie była druga rodzina od strony brata 270751858-jezyk.gif ) a wiec jestem pewny za niego (u niego tez moduł zapłonu zmieniałem) i zobaczymy... jestem pełen nadziei i wlasnie u niego bede zmieniac pasek rozrządu, mowil ze wyjdzie to ok. 130 chyba ze bedzie trzeba jeszcz coś wymienić (zapomniałem co, wałek czy jakoś tak)kotry podobno sie wymienia przy pasku rozrzadu, ale UNO nie zawsze potrzebuje wymiany, ale jezeli tak, to cena podskoczy do 200 żłoty, a wiec poiwiedziałem mu ze za tą trzecią stówę ma mi znaleźść i sprowadzić samochód do mniejszego spalania smile.gif zobaczymy! powiedział ze bedzie sie starał smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze bedzie trzeba jeszcz coś wymienić

> (zapomniałem co, wałek czy jakoś tak)kotry podobno sie wymienia

> przy pasku rozrzadu, ale UNO nie zawsze potrzebuje wymiany

to pewnie chodziło mu o napinasz paska, wg mnie lepiej to wymienić razem z wymianą paska (koszt niewielki) a zawsze to pewniej się jeździ do następnej wymiany!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba ze bedzie trzeba jeszcz coś wymienić

> to pewnie chodziło mu o napinasz paska, wg mnie lepiej to wymienić

> razem z wymianą paska (koszt niewielki) a zawsze to pewniej się

> jeździ do następnej wymiany!!

z tym ze to juz niestety kosztuje znowu 70 złoty frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój po mieście też ostatnio prawie 10/100 łyknął ,

To prawie jak u mnie crazy.gif

W zeszłym tygodniu zainwestowałem 110 PLN w przegląd i regulacje silnika/gaźnika...

Zobaczymy jakie to przyniesie efekty.. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wyzycie u mechaniora...

wymienił mi pasek rozrządu, z tym w sumie pojechałem, potem wymienił mi jeszcze termostat bo ponoć był bardzo niedobry smile.gif jak i moj pasek, wyregulował światłła... zapłąciłem prawie 300 stówy, w tym jeszcze były sprawdzone hamulce i okazało sie ze mam do wymiany tylnie hamulce i ze przegladu na nich nie przejdę smile.gif...

ale... teraz po 2,3 km juz mi bardzo dobrze grzeje autko...

wymieniajcie termostaty to cholernie pomaga, mam nadzieje ze z tym co teraz mam termostatem i nowym paskiem rozrządu... mam nadzieje ze spalanie bedzie mniejsze, i tak będzie!... do soboty mam zamiar zrobic 50km i sprawdzić, bo potem jade w trse to na trasie unolota przetestuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> w tamtym roku zrobiłem regulację gaźnika i nic nie dało ...

Wygląda, że spalanie spadło o ok. 0,5 l. Jeśli róznica się utrzyma, to po ok. 6 tys. km zwróci się koszt regulacji. Dla mnie to bedzie jakiś rok czasu... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda, że spalanie spadło o ok. 0,5 l. Jeśli róznica się utrzyma,

> to po ok. 6 tys. km zwróci się koszt regulacji. Dla mnie to

> bedzie jakiś rok czasu...

Ja po wymianie termostatu i moje spalanie po trzech próbach wyniosiło ok. 9.3 l to teraz po wymianie po pierwszym sprawdzeniu po setce wyniosło 8.0 co i tak moim zdaniem jest dosć dobry rezultat...

To ze twój "stracił" tylko 0,5 to wcale nie jest tak mało, może ci się zwróci po iluś tam kilometrach ale... przyjdą cieplejsze temperatury wtedy to moze coś więcej da....

przynajmniej ja mam nadzieje ze w wiosne/lato i jesień bedzie paliło poniżej 7!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,jak czytam wasz posty to mnie tylko smiech ogarnia piszecie jakieś wyliczenia z dokładnoscia juz nie wiem do jakiego miejsca po przecinku ciekaw jestem jak wy to obliczacie ,Moj Uniak chodz mam go bardzo krotko to pali tez sporo mam 1,4 i mysle ze spali ze 13na 100 spokojnie tyle za ja nie robie wcale tarsy ,uzywam go czeto ale na bardzo krotkie odcinki bo 2-3km dom -szkola,sklep,itd I praktycznie zadko widze ze on łapie jakąs tam temerature .Mysle ze jak bedzie juz cieplej to ilosc paliwa spalanego spadnie znacznie no i nie ma sie co oszukiwac jak sie ma ciezka noge to nie wolna skoapis tyle ze ja mam jeszce go na LPG hehe pozdr dla wszystkich unomaniaków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich ,jak czytam wasz posty to mnie tylko smiech ogarnia

> piszecie jakieś wyliczenia z dokładnoscia juz nie wiem do

> jakiego miejsca po przecinku ciekaw jestem jak wy to obliczacie

> ,Moj Uniak chodz mam go bardzo krotko to pali tez sporo mam 1,4

> i mysle ze spali ze 13na 100 spokojnie tyle za ja nie robie

> wcale tarsy ,uzywam go czeto ale na bardzo krotkie odcinki bo

> 2-3km dom -szkola,sklep,itd I praktycznie zadko widze ze on

> łapie jakąs tam temerature .Mysle ze jak bedzie juz cieplej to

> ilosc paliwa spalanego spadnie znacznie no i nie ma sie co

> oszukiwac jak sie ma ciezka noge to nie wolna skoapis tyle ze ja

> mam jeszce go na LPG hehe pozdr dla wszystkich unomaniaków!

ale moim zdaniem zawsze warto wiedzieć w jakich granicach pali nasz samochod, choćby z tego powodu ze niektore, żeby mogą być popsute i można to wyryć m.in. podczas dużego spalania... ja sie dowiedziałem, ze mam kompletnie zjechany termostat, i mam wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silniczek i mi pali w ostry mróz około 5 l na trasie przy spokojnej jeździe, a po mieście 7-8 l. Chociaż kiedy depcze na trasie to potrafi mi spalić nawet 9-10 ale to tylko przy prędkościach około 150 km/h. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ,Moj Uniak chodz mam go bardzo krotko to pali tez sporo mam 1,4

> i mysle ze spali ze 13na 100

to bardzo dużo ci pali!!!ja też ostatnio robie bardzo krótkie trasy i łyka mi ok 9l LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to bardzo dużo ci pali!!!ja też ostatnio robie bardzo krótkie trasy i

> łyka mi ok 9l LPG

A mój chyba się "zrypał" 270635636-JUMP2.gif bo ostatnio około 9,5 LPG wychodzi yikes.gif

A wcześniej 12, 13 to była norma biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja po wymianie termostatu i moje spalanie po trzech próbach wyniosiło

> ok. 9.3 l to teraz po wymianie po pierwszym sprawdzeniu po setce

Tyle to mi pali teraz, po regulacjach.

Termostat sprawny.

> wyniosło 8.0 co i tak moim zdaniem jest dosć dobry rezultat...

> To ze twój "stracił" tylko 0,5 to wcale nie jest tak mało, może ci

Pomiar napewno nie był idealnie dokłady... może temperatura powietrza (na zewnątrz) była trochę wyższa... mniej zakorkowanie ulice miasta...

Ja za 2 tyg znowu spalanie mi się zbliży do 10l, to można się tylko podłamać frown.gif

> się zwróci po iluś tam kilometrach ale... przyjdą cieplejsze

> temperatury wtedy to moze coś więcej da....

> przynajmniej ja mam nadzieje ze w wiosne/lato i jesień bedzie paliło

> poniżej 7!

Mi ostatnio w lecie palił powyżej 8l/100 frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie licze 10/100 spokojnie bo po mieście na odcinkach po 5 km jak spali mniej to jestem szczęśliwy (teraz 8.9l) ale jeśli to sie podniesie to sie nie zdziwie. widocznie mam za ciężką but.gif. Jest zima jest zimno i podobno nie powinno się rozliczać samochodu z benzyny w tym okresie no i benzyna jest nienajlepszej jakości beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ten sam silniczek i mi pali w ostry mróz około 5 l na trasie przy

> spokojnej jeździe, a po mieście 7-8 l. Chociaż kiedy depcze na

> trasie to potrafi mi spalić nawet 9-10 ale to tylko przy

> prędkościach około 150 km/h.

to potrafisz tym silnikiem tyle wyciagnąć smile.gif ... ja w trase bede w niedługim czasie jechać, to tez mam nadzieje osiągnąć podobny wynik... okolo 5-6 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to potrafisz tym silnikiem tyle wyciagnąć ... ja w trase bede w

> niedługim czasie jechać, to tez mam nadzieje osiągnąć podobny

> wynik... okolo 5-6 litrow.

I to w 5 osób tyle wyciągnąlem devil.gif Ale zdrowiutki silniczek mam, dopiero 55 tys zrobione smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem może ci gdzieś paliwo wycieka sprawć zapłon czy jest dobrze ustawiony może też go starość bierze jak żre olej to benzynki też więcej będzie wcinał!ja mam uno 1,4ies na 100km pali mi w zime 5-6litór jedz z tym do serwisu na kompa !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niewiem może ci gdzieś paliwo wycieka sprawć zapłon czy jest dobrze

> ustawiony może też go starość bierze jak żre olej to benzynki

> też więcej będzie wcinał!ja mam uno 1,4ies na 100km pali mi w

> zime 5-6litór jedz z tym do serwisu na kompa !!!!!

jak go dam na kompa to mi moga znaleźść kupe innych rzeczy nie zwiazanych z tym i tylko wejde w niepotrzebne koszta, a wiec narazie zostane przy tym, a potem zobacze jak bedzie w cieple...

...

dzis mialem drugą probe po 100km. pierwsze 50km. przejechalem ciagle na trasach max 3-5 km drugą 50 strzeliłem prawie w trasie 2x18km z dwugodzinnym postojem (czyli znowu ssanie od nowa) i potem tez po 2-3 km odcinki... spalił mi... 8.34... moim zdaniem to nie jest źle, a szczególnie ze teraz dałem mu poczadzić... a wiec jestem zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jestem naprawde nieźle i zdenerwany i rozkojarzony... jeżdże

hmm.gif Niedobrze... W takim stanie nie powinieneś siadac za kierownicą hehe.gif

A tak serio, wiele razy poruszano już temat spalania i wyniki były różne dla tych samych modeli... Niby wszędzie motorki byly sprawne, autka toczyly sie lekko, a jednak każdy palił inaczej. Skąd więc takie różnice? TTTM? Swoja drogą moj czort ma troche wiekszy silniczek od Twojego i czasem pali 12-14, a czasem 4.5 litra na setkę... Przywykłem już do tego.

Podzielam zdanie przedmówców, że Twoje wyniki są niepokojące. Przyczyny upatrywałbym w niedogrzanym silniku- termostat i krótkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyczyny upatrywałbym w niedogrzanym silniku- termostat i

> krótkie odcinki.

termostat wymieniony... krótkich dystansów niestety nie da się wyelminować, gdyż do pracy mam "blisko" ale nie na tyle blisko aby z buta walić a więc już się raczej pogodziłem z tymi liczbami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niewiem może ci gdzieś paliwo wycieka sprawć zapłon czy jest dobrze

> ustawiony może też go starość bierze jak żre olej to benzynki

> też więcej będzie wcinał!ja mam uno 1,4ies na 100km pali mi w

> zime 5-6litór jedz z tym do serwisu na kompa !!!!!

5-6 l w zimie to tylko Tico pali i to na trasie hehe.gif

Musisz jechać na komputer, bo masz ubogą mieszanke zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to w 5 osób tyle wyciągnąlem Ale zdrowiutki silniczek mam,

> dopiero 55 tys zrobione

Ja mam zrobione 1000 km po remoncie, ale wyciąga max ok. 140

Ale uwierze we wszystko, bo liczniki w samochodach mają taki rozrzut, że Uno 1,0 może jechać i 170 z niewielkiej górki (co nie znaczy, że jedzie dużo szybciej od mojego samochodu hehe.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.