Skocz do zawartości

Zderzak przedni - jakość spasowania


Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na dostawę spryskiwacza do reflektora. Gdy przyjdzie, żeby go zamontować, trzeba zdemontować przedni zderzak. I tu mam problem, który nie daje mi spokoju od zakupu Cromy i który przy okazji chcę rozwiązać. Mianowicie zderzak w moim aucie zawsze odstawał wyraźnie w górnym narożniku pod reflektorem po obydwu stronach. Miejsce zaznaczyłem na foto na zielono. W tym miejscu zderzak trzyma zatrzask. Widziałem ten zatrzask i wiem, że u mnie nie jest wyłamany i wygląda normalnie. Problem bardzo mnie irytuje. Powiedzcie jak to jest u Was? Czy odstający zderzak to typowy problem Cromy, czy dotyczy tylko mojego egzemplarza. Jeśli to problem typowy, to wymiany zatrzasków nie pomogą, natomiast jeśli występuje tylko u mnie… Ostatecznie jestem na tyle zdeterminowany, żeby z tym się rozprawić, że każę złożyć zderzak na jakiś klej nałożony na górny zatrzask.

286616914-ZderzakCroma.JPG

Wkleiłem obrazek

Iron

post-140529-14352518567575_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te zatrzaski są w zasadzie jednorazowe, kup nowe i będzie ładnie leżał do najbliższego demontażu

> lub oparcia się zderzakiem o coś.

> Pozdrawiam BAS

Warsztat w którym demontowali zderzak, twierdzi że nie warto kupować nowych zatrzasków, bo niczego to nie zmieni. Zatrzaski wg nich są dobre, sam je widziałem i muszę powiedzieć, że niczego im nie brakowało. Ale jeśli oprócz mojej i twojej Cromy, pozostałe nie mają tego feleru, to oznaczałoby że jednak nie mają racji i nowe zatrzaski pewnie rozwiążą problem… Dlatego dajcie znać jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie odstaje identycznie. Z wiadomych względów zakładałem nowe ślizgi i nic to nie zmieniło

Przerabiałem to u siebie.

Problem jest identyczny jak w NB- rzecz bierze się z tego iż mocowanie w ślizgu jest dużo mniejsze niż otworki w zderzaku i ma za duży luz.

Aby go zlikwidować należy np trytką przymocować zderzak do ślizgu pod... lampą ok.gif

tym sposobem dociągamy zderzak do lampy.

286619365-ZderzakCroma.JPG

EDIT

w miejscu zaznaczonym na zielono możesz jeszcze także zacisnąć trytkę ale inaczej - w celu zmniejszenia średnicy otworu w zderzaku- wówczas wskoczy w mocowanie ślizgu i będzie bardziej spasowany

post-33228-14352518604285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> standard

> mój odstaje z obydwu stron

> często dojeżdżam do bramy garażowej na 'dotknięcie' aby zamknąć bramę wjazdową dlatego też tak się

> stało; próbowałem to klejem na gorąco skleić, ale po jakimś czasie puszcza

Co do załatwienia problemu klejem, też miałem wątpliwości. Bo różnice temeperatur i drgania zawsze tam będą osłabiać wiązanie, które po jakimś czasie puści. Zastosowanie połączenia na stałe nie wchodzi tu w grę, bo zderzak być może trzeba będzie jeszcze kiedyś demontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aby go zlikwidować należy np trytką przymocować zderzak do ślizgu pod... lampą

> tym sposobem dociągamy zderzak do lampy.

> w miejscu zaznaczonym na zielono możesz jeszcze także zacisnąć trytkę ale inaczej - w celu

> zmniejszenia średnicy otworu w zderzaku- wówczas wskoczy w mocowanie ślizgu i będzie bardziej

> spasowany

Dzięki za pomysł, przekażę go. Jakby były jeszcze jakieś pytania, to pozwolę sobie do Kolegi na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.