Skocz do zawartości

Poszukiwany fachowiec od skrzyń basowych


Piter1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy mamy na AK jakiegoś speca który zajmuję się robieniem skrzyń basowych? Ewentualnie jakieś namiary na firmy które robią to porządnie i w przyzwoitych pieniądzach?

Mam 2 głośniki Intertechnik MDS08 i chcę to wrzucić do skrzyni bass reflex. Teoretycznie skrzynie mam wyliczoną, wymiary podane (choć możliwe, że ktoś obeznany zrobiłby to lepiej), ale nie bardzo mam jak to porządnie wykonać, bo nie mam ani sprzętu (docinanie płyt do kąta) ani zdolności.

Wyszukałem co nieco na alledrogo, ale koszt 400-500 zł za wykonanie takiej skrzyni wydaje mi się spory (to więcej niż za moje wydaje mi się porządne głośniki zlosnik.gif ).

Jak trafi się ktoś z moich okolic, to fajnie. Jeśli ktoś się tym ewentualnie zajmuję i podjąłby się tego, wtedy zakładam zlecenie spedycji po gotową skrzynię.

Jesli Moderator stwierdzi, że post nadaje się bardziej na "giełdę", wtedy proszę usunąć, ale szukam raczej namiarów na ludzi zajmujących się tym, którzy może nie koniecznie tam zaglądają, a ogłoszeń tego typu nie znalazłem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie większości stolarzy nie opłaca się tym zająć, bo nie mają czasu na taką zabawę. Na razie znalazłem jednego, który się tego podejmie, ale jeszcze nie podał ceny.

Dlatego pomyślałem, że może ktoś tutaj się tym zajmuje, może coś doradzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje skrzynki budowalem zawsze w markecie - docinali mi na wymiar plyty takie jak chcialem.

Sa tez hurtowinie plyt ktore dotną Ci na wymiar mdf badz wiórowke

Najwiekszy klopot jest z tapicerowaniem.

Myślales o skrzynce z laminatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swoje skrzynki budowalem zawsze w markecie - docinali mi na wymiar plyty takie jak chcialem.

> Sa tez hurtowinie plyt ktore dotną Ci na wymiar mdf badz wiórowke

> Najwiekszy klopot jest z tapicerowaniem.

> Myślales o skrzynce z laminatu ?

dociąć na wymiar, podczas skręcania na stykach płyt dać np klej do szyb , żeby uszczelnić, a obić np tym bo jest łatwo http://elmariul.republika.pl/tkanina7.htm , w najbliższym czasie będę budował do swojego auta wg wyliczeń kolegi i pewnie obije tym materiałem i na pewno wrzucę relację smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślales o skrzynce z laminatu ?

Raczej nie. Wolę jednak MDF lub płytę wiórową.

Właśnie z tym tapicerowaniem jest problem, żeby wyglądało to schludnie.

Co do docinanie płyt w marketach, to docinają, ale w większości dotną do kąta prostego, a płyty nie sfazują do odpowiedniego kąta, żeby potem wszystko spasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.