Skocz do zawartości

Micra K12 spadek obrotów po odpaleniu


bogas

Rekomendowane odpowiedzi

Rocznik 2003.

Po odpaleniu zimnego lub ciepłego silnika, obroty spadają do 400, 500rpm. Zdarza sie jej tez zgasnac. 1.4 16V.

Ki czort?

Bledow brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Na forum nissana znalazłem, że to

Quote:

kod to coś z sygnałem immoblizera, czyli kluczyk albo jakiś problem z zakodowaniem


Sprawdź też, czy

Quote:

od czasu do czasu po starcie zaświeca się zielona kontrolka KEY, gaśnie po chwili, ale nie zawsze jest


Ogólnie odsyłam do forum z mojego podpisu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Rocznik 2003.

> Po odpaleniu zimnego lub ciepłego silnika, obroty spadają do 400, 500rpm. Zdarza sie jej tez

> zgasnac. 1.4 16V.

> Ki czort?

> Bledow brak.

Na ciepłym też. frown.gif

Łańcuch? Auto ma 40kkm przebiegu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2003.

> Po odpaleniu zimnego lub ciepłego silnika, obroty spadają do 400, 500rpm. Zdarza sie jej tez

> zgasnac. 1.4 16V.

> Ki czort?

> Bledow brak.

stał nieodpalany lub z rozładowanym akumulatorem przez jakis czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stał nieodpalany lub z rozładowanym akumulatorem przez jakis czas ?

Ani jedno, ani drugie. Jezdzi niewiele, ale regularnie. Ladowany w garazu pradem konserwujacym.

Co sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie jest i jak sprawdzic?

Podłączyć pod kompa - może być nawet ELM, odczytać ile mierzy powietrza. Ściągnij sobie serwisówki i sprawdź jakie powinny być napięcia przy konkretnych obrotach - porównaj ze swoimi wynikami.

Może być też stacyjka - podobno były wadliwe partie w K12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

> stał nieodpalany lub z rozładowanym akumulatorem przez jakis czas ?

Jak rozladowany wczesniej akumulator ma sie do takich objawow? Ja kupilem samochod ktory miniumum byl nie uzywany kilka miesiecy. Odpalilem go na kable. Za kazdym nastepnym razem przy odpalaniu bez kabli objawy jak w opisie zalozyciela tego tematu

Przeplywomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2003.

> Po odpaleniu zimnego lub ciepłego silnika, obroty spadają do 400, 500rpm. Zdarza sie jej tez

> zgasnac. 1.4 16V.

> Ki czort?

> Bledow brak.

Miałem z podobnego rocznika Almerę. Tam był silnik 1,5 , ale to pewnie jedna rodzinka silników. Swego czasu miałem dokładnie taki sam problem: spadek obrotów tuż po odpaleniu. Forum nissana opisywało, że silnik prosi się o wyczyszczenie przepustnicy. Po wyczyszczeniu objaw znikł. Tylko w Almerze trzeba po takim czyszczeniu ustawiać wolne obroty, bo się podobno rozlatują gdy rozłączyć wtyczki od przepustnicy. Ja podszedłem do sprawy inaczej. Odłączyłem akumulator i zabrałem się za czyszczenie dopiero następnego dnia. Wyczyściłem, poskładałem do kupy, podłączyłem akumulator i wszystko działało OK bez potrzeby ustawiania wolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moj znajomy zerknal na te objawy i stwierdzil ze silnik lapie jakies lewe powietrze. Zatkal wlot powietrza i Micra nawet sie nie dlawila. Mozliwe jednak ze to przepustnica. Jak sie do niej dobrac? Sa gdzies jakies instrukcje manualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj moj znajomy zerknal na te objawy i stwierdzil ze silnik lapie jakies lewe powietrze. Zatkal

> wlot powietrza i Micra nawet sie nie dlawila. Mozliwe jednak ze to przepustnica. Jak sie do

> niej dobrac? Sa gdzies jakies instrukcje manualne?

Jeśli kolega zatkał dolot i silnik dalej pracował, to szukajcie nieszczelności.

Ale jeśli pytasz, gdzie szukać przepustnicy, to lepiej sam nie grzeb. Odstaw auto do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak rozladowany wczesniej akumulator ma sie do takich objawow? Ja kupilem samochod ktory miniumum

> byl nie uzywany kilka miesiecy. Odpalilem go na kable. Za kazdym nastepnym razem przy

> odpalaniu bez kabli objawy jak w opisie zalozyciela tego tematu

> Przeplywomierz?

nie, otoż nalezało by zrobic nauke biegu jałowego. Zdarza sie ze po całkowitym rozładowaniu niektore roczniki resetowały sie i wlasnie taki był objaw. old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.