Skocz do zawartości

Problem z głośnikiem Helix B 5B


BartoSMK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem ostatnio głośnik do oryginalnego suba w punto Helixa .Stary głośnik miał rozwaloną membrane i strasznie pierdział 270751858-jezyk.gif Zamontowałem nowy głośnik wszystko podpiąłem ale po włączeniu radia głośnik wydaje dziwne dźwięki.Tzn gra w miare normalnie tylko cały czas słychać jak by np jakaś luźna śrubka podskakiwała albo coś takiego zlosnik.gif Czy to wina głośnika?Czy może wzmacniacza w subie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam zakupiłem ostatnio głośnik do oryginalnego suba w punto Helixa .Stary głośnik miał rozwaloną

> membrane i strasznie pierdział Zamontowałem nowy głośnik wszystko podpiąłem ale po włączeniu

> radia głośnik wydaje dziwne dźwięki.Tzn gra w miare normalnie tylko cały czas słychać jak by

> np jakaś luźna śrubka podskakiwała albo coś takiego Czy to wina głośnika?Czy może wzmacniacza

> w subie?

Wydaje mi się że ten głośnik nie został stworzony do grania tak niskim pasmem. Być może ten dźwięk wynika z uderzeń karkasu cewki o nabiegunnik (zmuszasz membranę do zbyt dużego skoku).

Spróbuj zaślepić na chwilę szczelnie port bassreflex i wtedy posłuchaj czy przydźwięk ustąpi. Do skrzyni bassreflex nie możesz sobie od tak zapakować głośnik jaki się podoba - skrzynki bass reflex są bardzo wrażliwe na zmiany parametrów głośnika/nieodpowiedni dobór objętości paczki/wymiarów portu. Skrzynki zamknięte są bardziej tolerancyjne na nieodpowiedni dobór objętości komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DWUCEWKOWE GŁOŚNIKI ŚREDNIO-NISKO TONOWE 13CM

· Moc RMS: 40W / Moc max: 120W

· Pasmo przenoszenia: 60Hz – 8000Hz

· Skuteczność: 90dB

· Impedancja: 2 x 2Ω

· Głębokość montażowa: 52mm

Tu podaje parametry tego głośnika tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DWUCEWKOWE GŁOŚNIKI ŚREDNIO-NISKO TONOWE 13CM

> · Moc RMS: 40W / Moc max: 120W

> · Pasmo przenoszenia: 60Hz – 8000Hz

> · Skuteczność: 90dB

> · Impedancja: 2 x 2Ω

> · Głębokość montażowa: 52mm

> Tu podaje parametry tego głośnika

W sumie po filmiku nie widać prawie wogóle wychyleń membrany przy graniu - czy w rzeczywistości widać duży skok membrany jak sub gra i słychac te rezonanse?

Ten głośnik ma wyprowadzone dwie cewki i wzmacniacz do suba w punto ma dwie pary kabli do podłączenia głośnika? Jak tak to czy przypadkiem nie pomyliłeś polaryzacji podłączenia poszczególnych cewek (tak że wzajemnie się znoszą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.