Skocz do zawartości

Pytanie o wypalanie styków w tylnej klapie


Lucyfer

Rekomendowane odpowiedzi

Już drugi z kolei komplet (w sumie to niedużo na 19 lat) mi się wypalił. Zawsze wypalał się styk plusowy ogrzewania tylnej szyby. I teraz mam pytanie - czy komuś się udało stwierdzić, dlaczego wypala się tylko styk plusowy (pierwszy od prawej patrząc na bagażnik), a nigdy masowy - drugi od prawej? Zgodnie z prawem Kirchoffa obydwa są tak samo obciążone prądowo, dodatkowo styk masowy jest także wykorzystywany przez obwód wycieraczki szyby tylnej.

A pytanie stąd, że się zastanawiam, czy po raz drugi wymieniać styki, czy dać sobie spokój i pociągnąć na stałe przewód ogrzewania tylnej szyby z klapy, potem wzdłuż wężyka spryskiwacza i tylnym słupkiem na krótko do przewodu wchodzącego do kostki palących się styków. Ktoś tak robił? No i przy tej okazji, w kontekście tego, że pali się zawsze tylko styk plusowy, zastanawiam się czy pociągnąć tylko przewód plusowy, czy także masowy.

Uwagi? Pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wyeliminowałem całkiem ten styk właśnie zastępując go przedłużeniem wiązki. Jest tam trochę

> kabelków i lekki potworek wyszedł, ale przez 2 lata działało bezbłędnie

A mi ścieżki na szybie się rozpuściły chyba po 4 latach od nowości i problem sam się rozwiązał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mi ścieżki na szybie się rozpuściły chyba po 4 latach od nowości i problem sam się rozwiązał

Ścieżki w niewielu miejscach pęknięć pokleiłem sporo lat temu i działały bez zarzutu. Ostatnio urwał mi się tym razem plusowy styk od szyby, ale po porządnym oczyszczeniu i styku i pola szyby, dał się mocno przykleić klejem przewodzącym. Natomiast styk w boczku bagażnika mam podtopiony i chcę coś z tym zrobić. Całkiem go nie będę eliminował, bo wycieraczka bierze na tyle mały prąd, że swoich styków nie pali, natomiast mnie zastanawia sprawa masy, o czym pisałem. Po prostu nie chcę dawać więcej przewodów w wiązce na górze, niż to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wyeliminowałem całkiem ten styk właśnie zastępując go przedłużeniem wiązki. Jest tam trochę

> kabelków i lekki potworek wyszedł,

Raptem cztery zlosnik.gif Plus szyby, wspólna masa, stały plus i plus wycieraczki. W Audi mam więcej, ale tam pomyśleli i cała wiązka idzie w osłonie zawiasu tylnej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raptem cztery Plus szyby, wspólna masa, stały plus i plus wycieraczki. W Audi mam więcej, ale tam

> pomyśleli i cała wiązka idzie w osłonie zawiasu tylnej klapy.

Ja mialem jeszcze stop i gniazdo od CB wiec troszke wiecej. Mniejsza z tym. Da się w każdym razie. Kable pusciłem w środku klapy i wyszedłem przy spryskiwaczu. Zatrytkowałem kabelki do węzyka wody i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mialem jeszcze stop i gniazdo od CB wiec troszke wiecej. Mniejsza z tym. Da się w każdym razie.

> Kable pusciłem w środku klapy i wyszedłem przy spryskiwaczu.

Wierciłeś dla nich otwór?

> Zatrytkowałem kabelki do węzyka

> wody i tyle.

OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wierciłeś dla nich otwór?

Nic nie wierciłem. Wyszedłem przez tą wąską zaślepkę na górze 3 są jeśli dobrze paiętam. Wydłubałem ją włożyłem jeden cienki kabel. Pod ręką był miedziany z instalacji elektrycznej domu. Przepuściłem go od góry w kierunku dołu klapy. Potem podpiąłem wystruganą instalację i przeciągnąłem spowrotem. Peszelek konektorki itp. i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie wierciłem. Wyszedłem przez tą wąską zaślepkę na górze 3 są jeśli dobrze paiętam.

> Wydłubałem ją włożyłem jeden cienki kabel.

No właśnie tam jest ciekawostka - od styków w klapie do szyby idzie przewód dwa razy grubszy, niż instalacji samochodu do styków w boczku bagażnika.

> Pod ręką był miedziany z instalacji elektrycznej

> domu. Przepuściłem go od góry w kierunku dołu klapy. Potem podpiąłem wystruganą instalację i

> przeciągnąłem spowrotem. Peszelek konektorki itp. i gotowe.

Otworki widziałem, tyle że są kawałek od spryskiwacza, ale pokombinuję. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest grubość i "grubość". Tak jak z kablami rozruchowymi z marketów. 2 żyłki miedzi 0.01mm a reszta to izolacja zlosnik.gif Nie sprawdzałem nigdy przekroju w wiązce. Nowy kawałek wiązki zrobiłem z przekroju 2mm splot. Fakt kawałek jest. Mi się udało jakoś peszelek tak dopasować, że doszedł do wężyka. Trytytytki dokończyły, a potem to już sie jakoś ułożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już drugi z kolei komplet (w sumie to niedużo na 19 lat) mi się wypalił. Zawsze wypalał się styk

> plusowy ogrzewania tylnej szyby. I teraz mam pytanie - czy komuś się udało stwierdzić,

> dlaczego wypala się tylko styk plusowy (pierwszy od prawej patrząc na bagażnik), a nigdy

> masowy - drugi od prawej?

W moim 24 letnim i po 8 (9 leci) latach mojego używania ani razu nie miałem takiego problemu. A wszystko działa i ogrzewanie i wycieraczka. hmm.gif Jeśli zgodnie z prawem kirchoffa powinieneś mieć ten problem na obu stykach to znaczy że prąd po przejściu + styku ma inne wyjście do - . Zatem szukaj przebicia w kablach lub stykach wewnątrz tylnej klapy. hmm.gifold.gifideia.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim 24 letnim i po 8 (9 leci) latach mojego używania ani razu nie miałem takiego problemu. A

> wszystko działa i ogrzewanie i wycieraczka. Jeśli zgodnie z prawem kirchoffa powinieneś mieć

> ten problem na obu stykach to znaczy że prąd po przejściu + styku ma inne wyjście do - . Zatem

> szukaj przebicia w kablach lub stykach wewnątrz tylnej klapy.

Warunkiem zadziałania prawa Kirchoffa jest identyczny opór obydwu styków. Mam wrażenie, że po prostu ten prawy styk ma słabszy docisk i stąd problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.