Skocz do zawartości

Mała szybka Wasze opinie


Klaudi0

Rekomendowane odpowiedzi

Wadimo że połączenia tradycji i nowoczesności często nie wychodzi na zdrowie. Jednak Producenci walczą i czasami coś im wyjdzie, ale czy tym razem to dobry pomysł ??

fiat-500l.jpg

Do samego wyglądu się nie czepiajmy bo to kwestia gustu ale jaka jest wasza opinia na temat małej szybki na przedzie tak wielkiego suv'a czy też autobusu jakim jest 500L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o tą w przednim słupku? Jeżeli tak, to zobacz jak to auto jest zaprojektowane - zrobione tak by upchać jak najwięcej przestrzeni w środku kosztem zewnętrznych wymiarów - kosztem też komory silnikowej i przodu - dodatkowo auto jest bardzo wysokie jak na resztę swoich wymiarów. Sumarycznie wysokość plus przednia szyba przesunięta jak najdalej w przód by zrobić miejsce w środku daje drzwi w dosyć sporej odległości od słupka - i dlatego szybka tutaj potrzebna by nie przejeżdżać za każdym razem pieszych w zakręcie i by nie robić wielgachnych nieforemnych drzwi. Podobne szybki (tylko trochę mniejsze) są też w innych autach. W Grande Punto też było - z tym, że tam wynika bardziej to z nachylenia przedniej szyby niż z wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg mnie podwoi to problem "chowania" się ludzi czy samochodów za słupkiem. Teraz zamiast 2 słupków

> będą 4.... Nie zawsze wygląd idzie z funkcjonalnością niestety

Czy ja wiem? Po to jest szybka żeby była właśnie lepsza widoczność moim zdaniem. Te słupki też nie zą jakieś mega grube.

Niewydaje mie sie aby projektując auto brano pod uwagę tylko dizajn icon_rolleyes.gif

Ja tam nie zauważyłem jakiegoś problemu chowania się pieszych czy aut. Trzeba mieć głowę na karku i tyle to wtedy będziesz sporo widział ok.gif

Kolejna sprawa.

Widzieliście tą 500L na żywo czy znacie ją tylko ze zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzieliście tą 500L na żywo czy znacie ją tylko ze zdjęć?

Ja widziałem na żywo. Z zewnątrz wygląda na bardzo dużą - prawie jak Bravo ale kształt taki nieforemny jak na zdjęciach.

Dużo lepiej moim zdaniem będzie wyglądała 500XL bo się trochę te dziwne proporcje związane z dużą wysokością auta na długość rozłożą.

Fiat-500XL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybka jak szybka. Nie kumam co masz na myśli?

Dokładnie jak napisał kolega niżej zlosnik.gif

osobiście wydaje mi się że to psuje wygląd auta i nie wieże nie można np bardziej wygiąć przednią szybę. Jak dla mnie to śmieszna jest szybka i ktoś mądry miał więcej do powiedzenia niż ten zdolny. (designer) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygiąć sie pewnie da, tylko może tam idzie jeszcze jakiś dodatkowy słupek dachowy, przed tym głównym słupkiem A ?

I np. ze względu na bezpieczeństwo i sztywność nadwozia jest on niezbędny.

Ale to tylko moje przepuszczenia, bo auta na żywo jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.