Skocz do zawartości

Centralny zamek odbija i nie zamyka Xsara I Vts


robert_kolodziej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu mam problem z zamkami w aucie. Otóż nie wiem co mam posprawdzać, zacząłem od wymiany baterii w pilocie który w ogóle nie odpowiada. Nasmarowałem mechanizmy za tapicerką od wewnątrz. Wydaje mi się że to coś skomplikowanego. Zamykając drzwi od kierowcy kluczem zamykają się TYLKO te drzwi. otwierając robi to samo.

Zamykając drzwi od pasażera działa centralny na wszystkie zamki lecz od razu je otwiera. Nie mogę się w tym połapać. Panowie powiedzcie co mogę sprawdzić, zależy mi na jak najniższym koszcie naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłbym od przeglądu krańcówek łącznie z tą od pokrywy tył.

Jakis czas temu miałem przypadek że podczas jazdy w moim szczeniaku otwierał się i zamykał co chwilę centralny sygnalizując poprzez zapalenie na chwilę oświetlenia wew. jakby drzwi były otwarte.

Wymieniłem podejrzaną krańcówkę ale i tak winna była inna krańcówka od pokrywy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co to jest krańcówka, muszę trochę poczytać o tym. Czy jeżeli wymienię zamek bagażnika to

> również wymienię tą krańcówkę? gdzie ona się znajduję z grubsza?

to mój stary temat dotyczący tego tematu KLIK , a krańcówka to taki "guziczek" gumowy z zewnątrz, który jest przy każdych drzwiach w każdym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę stan "krańcówek" Jeszcze dodam, że gdy otwieram drzwi kierowy to nie wyświetla mi informacji o otwartych drzwiach i lampki się nie zapalają wewnątrz. Od pasażera jest OK? Jak myślicie to może być wina tych krańcówek? Jeżeli chodzi o elektronikę jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to mój stary temat dotyczący tego tematu KLIK , a krańcówka to taki "guziczek" gumowy z zewnątrz,

> który jest przy każdych drzwiach w każdym aucie.

Podepnę sie pod temat, bo w moim Pugu 307 też się tak dzieje. Centralny zamyka i od razu otwiera wszystkie zamki. Krańcówek jak Ty piszesz nie ma. Muszą być w zamkach. W Nubirze kombi w drzwiach były, a w klapie barażnika w zamku. U mnie ten problem występuję tylko na mrozie. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli w moim wypadku muszę wymienić wszystkie zamki, czy może jest jakaś rada jak to sprawdzić

> który zamek szwankuje?

Mi się wydaje, że u mnie to zamek w drzwiach kierowcy, bo nie słychać czasem "kliknięcia" w tych drzwiach przy zamykaniu. Dzieje się tak tylko jak jest mróz oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.