Skocz do zawartości

Panda - dziwne piski


Mielon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako świeżak w urzytkowaniu Pandy mam dwa być może błache pytania

1. Podczas jazdy w okolicach 50-70 km/h słychać pisk (jakby metal tarł o metal) dzwięk dochodzi z okolic przodu, zmienia czestotliwość przy lekkich ruchach kierownicy - czasem nawet zanika. Co może byc powodem? Wstępnie może łożyska?? No chyba że jest to coś typowego dla Pandy? Żadnych drgań kierownicy nie stwierdzono.

przebieg na liczniku to 103kkm

2. Klapa tył zamykana z pilota - samoczynnie otwiera się i zamyka przy otwartym centralnym, także podczas jazdy. Problem uwidacznia się tylko przy nierozgrzanym samochodzie. Po rozgrzaniu jest ok. Gdzie wyczytałem a jakimś mikrostyku - dobrze kojarze?

Te dwa pytania mam po 1 przejażdzce Pandziochą po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako świeżak w urzytkowaniu Pandy mam dwa być może błache pytania

> 1. Podczas jazdy w okolicach 50-70 km/h słychać pisk (jakby metal tarł o metal) dzwięk dochodzi z

> okolic przodu, zmienia czestotliwość przy lekkich ruchach kierownicy - czasem nawet zanika. Co

> może byc powodem? Wstępnie może łożyska?? No chyba że jest to coś typowego dla Pandy? Żadnych

> drgań kierownicy nie stwierdzono.

> przebieg na liczniku to 103kkm

sprawdź zaciski- prawdopodobnie lekko przyblokowują się klocki hamulcowe w jarzmie zacisku hamulcowego- wyczyścić i będzie ok ok.gif

> 2. Klapa tył zamykana z pilota - samoczynnie otwiera się i zamyka przy otwartym centralnym, także

> podczas jazdy. Problem uwidacznia się tylko przy nierozgrzanym samochodzie. Po rozgrzaniu jest

> ok. Gdzie wyczytałem a jakimś mikrostyku - dobrze kojarze?

> Te dwa pytania mam po 1 przejażdzce Pandziochą po zakupie.

mikrostyk jest w tej czarnej listwie oświetleniowej - musisz ją odkrecić- problem polega na tym, iż jest on zupełnie nieosłonięty żadną uszczelką i każda woda go zalewa- stąd kłopot.

jedyna metoda - albo wymiana całej listwy albo mikrostyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.