Skocz do zawartości

problem ze stacyjką (wypalona wtyczka + kostka)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dawno mnie nie było... ;-)

Myślę, że problem nie jest poważny - po przekręceniu kluczyka w stacyjce wszystko gaśnie (światła, podświetlanie, kontrolki - zapala się kontrolka aku. Auto pali ;-)). Sprawdziłem już ze wtyczka, która wchodzi do stacyjki jest trochę upalona (ta z lewej strony, bliżej kierowcy). Wyczyściłem styki i jest o wiele lepiej, ale jak ruszę kluczykiem to zdarza się, że znowu na chwile zgaśnie podświetlanie, światła itd. Ponieważ jest to niebezpieczne (nie chciałbym, aby w nocy zgasły mi światła) - trzeba to naprawić :-)

Zacznę od ponownego wyczyszczenia styków we wtyczce + kostce stacyjki. Podejrzewam, że coś się tam mocniej wypaliło w samej kostce/stacyjce i to nic nie da.

Z tego co zobaczyłem, to na allegro są sprzedawane same kostki do stacyjki i chyba nie trzeba wymieniać całej stacyjki a wystarczy wymienić samą kostkę:

http://allegro.pl/kostka-stacyjki-punto-brava-stary-typ-trw-i3029686359.html

Jak tą kostkę wymontować? Czy dobrze kombinuję z tą kostką? Może da się ja rozebrać i wyczyścić?

Podobny wątek (dosyć stary) był tutaj:

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=&am...e#Post282794649

problem chyba został rozwiązany przez wymianę samej kostki.

Pozdrawiam

EDIT:

Po rozebraniu kostki - 1 pin jest wypalony i troche luzny, podejrzewam, że to źródło problemów. Zamówiłem nowy na allegro, wymienię jak kurier przywiezie.

Jak kogoś interesuje to wymiana bardzo prosta, po ściągnięciu obudowy pod kierownicą i odpięciu 2 wtyczek od stacyjki należy ściągnąć taki cienki plastik (trzymany na 2 zatrzaskach) następnie za pomocą śrubokręta wcisnąć 2 bolce i wyciągnąć kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.