Skocz do zawartości

Akumulator kaput?


pionas

Rekomendowane odpowiedzi

Znów mam problem z autem, mianowicie postoi całą noc i ni da rady go odpalić.

Ładowanie: 14.4V

Pobór: 0.02A czyli praktycznie nic.

Klemy wymienione na nowe.

Jak odpale z biegu i będę jeździł autem to wszystko jest ok. Można zgasić na 4h i odpali, ale jak postoi całą noc (10-13h) to nic się nie da zrobić.

Czy aku jest na wykończeniu? Może to być przyczyną częstego ładowania? Obstawiacie coś innego? icon_rolleyes.gif

Z góry dzięki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już dwie Twoje ostatnie diagnozy okazały się trafne

> pytam się jeszcze raz, kto Ci składał wiązkę jak zakładałeś górę od 1.2 MPI ? odciąłeś któryś tam

> kabel od kompa bo to on wpierdziela prąd

Nic nie odcinalem. Koles składał wiązkę który zajmuje się swapowaniem. A jaki trzeba odciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo sprzedam tego parcha za 4pack.

biorę i jeszcze flaszkę barmańskiej dorzucę grinser006.gif

u mnie w punto miałem taki problem i przy rozruszniku byly zasyfione strasznie styki od prądowego i dlatego sie dzialy cuda, a też czesto chodziłem ładować aku jak jakiś debil, niepotrzebnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miernik w garść i sprawdzić w momencie rozruchu, co jest na akumulatorze. Piszecie o wiązce?

> Przecież 20mA to nie jest dużo, więc nie tędy droga.

w momencie kręcenia rozrusznikiem jest 10V ponad.

Też się teraz dowiedziałem że przy zmianie czapki na mpi trzeba wywalić pin tylko nie wiem jaki, nie jestem pewien czy to nie jest 27 hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie w punto miałem taki problem i przy rozruszniku byly zasyfione strasznie styki od prądowego i

> dlatego sie dzialy cuda, a też czesto chodziłem ładować aku jak jakiś debil, niepotrzebnie...

Ale jak dla mnie to jest dziwne, bo niby spadku napięcia nigdzie nie ma, prądu nie pożera a jak w nocy postoi (10-13h) to nagle jest kibel. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie masz napięcie na akumulatorze, jak nie chce już zakręcić?

napięcie jest 12.9V coś koło tego, nie pamiętam teraz zbytnio

> Moim zdaniem leży, bo 20 mA to za mało żeby go rozładować przez kilka godzin. Tak, jak pisałem wcześniej, podjechać z nim do

> sprawdzenia.

Czyli stwierdzasz że aku jest padnięte tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak podłączyłem do swojej polówki aku i postała 4dni to odpali normalnie z tym że nic w polo nie bierze prądu bo nie ma alarmu i innych pierdół.

A w cc jest alarm i to on zjada 0.02A

i teraz moje pytanie, jak wieczorem odstawie auto i jest 12V i przez całą noc aku jest podłączone i alarm zjada prąd to możliwe by rozładowało go do 6-7V?

Czy na tyle aku jest padnięty by go wywalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 mA to dobry pobór prądu i nie ma prawa rozładować sprawnego akumulatora, chyba, że robi Ci się okresami jakieś zwarcie albo rośnie pobór prądu. Doprowadzenie akumulatora do 6V, jak twierdzą fachowcy, powoduje jego zasiarczenie i raczej nie jest do odratowania. Przez 100 h prąd 20mA daje spadek pojemności o 2Ah, czyli nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 20 mA to dobry pobór prądu i nie ma prawa rozładować sprawnego akumulatora, chyba, że robi Ci się

> okresami jakieś zwarcie albo rośnie pobór prądu. Doprowadzenie akumulatora do 6V, jak twierdzą

> fachowcy, powoduje jego zasiarczenie i raczej nie jest do odratowania.

Mam 2 aku, jednego mierzyłem i rano miał 6V ponad, drugi nie wiem.

Ten co miał 6V jest 2.5letni, natomiast tamten roczny ale już były z nim problemy kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz może od czego jest pin 27 we wtyczce od kompa?

nie 27, a 26. w spi to jest dodatkowe zasilanie w kompie cholera wie po co, ale bez tego nie odpala. w mpi trzeba go przeciac. kolor ma pomaranczowy, albo pomaranczowy z czarnym paskiem z tego co pamietam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie 27, a 26. w spi to jest dodatkowe zasilanie w kompie cholera wie po co, ale bez tego nie

> odpala. w mpi trzeba go przeciac. kolor ma pomaranczowy, albo pomaranczowy z czarnym paskiem z

> tego co pamietam...

Co? ja nie przecinałem jeszcze 26 pinu i go nie przetne bo go nie mam i nawet w spi nie miałem, 27pin przeciąłem hehe.gif od czego on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak się okaże że 27 jest potrzebny to jak go tam zamontujesz ?

> dobra już bez zbędnego gadania bo spam idzie na technicznym

spokojnie, aż tak głupi nie jestem zlosnik.gif uciąłem go z 4cm od wtyczki więc nie tak blisko, w razie czego spokojnie będę mógł go z powrotem dorobić. A narazie bez tego pinu jeździ i odpala grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spokojnie, aż tak głupi nie jestem uciąłem go z 4cm od wtyczki więc nie tak blisko, w razie czego

> spokojnie będę mógł go z powrotem dorobić. A narazie bez tego pinu jeździ i odpala

W takim razie czekamy na info, jak to się okażę to to jesteś mi winny flachę bo już w tamtym temacie o tym mówiłem 270751858-jezyk.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.