Skocz do zawartości

Corolla 2005 - coś piszczy w kołach


kokosz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak.

Autko przeparkuje godzin kilka, ruszam i zaraz zaciągnę ręczny na powiedzmy 6 kliknięć to po ułamku sekundy słychać z kół głośne łupnięcie (jedno a po ułamku sekundy drugie koło) - jakby kto młotkiem solidnie pacnął w felgę. Ręczny ogólnie działa dobrze - po około 8 klikach hamuje koła w czasie jazdy do 0.

Dodatkowo coś piszczy przy wolnej jeździe, nasila się na zakrętach; wyraźnie zależne jest od prędkości obrotowej kół. Powyżej powiedzmy 60kmph piszczenie zanika, albo lepiej powiedzieć jakoś się zlewa z resztą hałasu. Podniosłem autko i nagrałem, dobrze podgłoście coby Wam nie umknęło:

A tu jeszcze prawy tył na lekko zaciągniętym ręcznym, chyba 4 kliki:

Lewe koło, przy tym samym lekkim zaciągnięciu ręcznego, po prostu się obraca z oporem i nie ma tego nagłego zahamowania co widać na 5/6 sekundzie filmu.

Sprawdzałem ręką felgi/hamulce po kilku km'wej przejażdżce miejskiej i nic nie jest gorące - wszystkie koła letnie lub lekko ciepłe.

Przerabiałem w innych autach padające łożyska to wiem jak hałasują więc to raczej wykluczam - na trasie autko jest ciche jak zawsze.

Około 10kkm temu zmieniałem klocki; autko ma 59kkm. ABS działa sprawnie, błędów na kompie żadnych.

Spalanie chyba też w normie, może leciutko większe jak kilka miesięcy wcześniej:

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/47885

Aha, z tegoco wiem to w Corolli hamulce z tyłu są tarczowe a ręczny bembnowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w Yarisie i miałem w Lacetti

Te pukania ręcznego dało się zniwelować u mechanika - coś wyregulował z tyłu.

Co do piszczenia, to po zmianie klocków piszczy - nic z tym nie robię smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobnie w Yarisie i miałem w Lacetti

> Te pukania ręcznego dało się zniwelować u mechanika - coś wyregulował z tyłu.

> Co do piszczenia, to po zmianie klocków piszczy - nic z tym nie robię

Piszczenie pojawiło się niedawno, góra 3 miesiące temu a wtedy klocki musiały już być "ułożone" no zrobiły napewno ponad 5kkm.

Możesz co więcej się dowiedzieć o tym pukaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszczenie pojawiło się niedawno, góra 3 miesiące temu a wtedy klocki musiały już być "ułożone" no

> zrobiły napewno ponad 5kkm.

Piszczenie zależy pogody - robi się sucho, to piszczą.

Można spróbować oczyścić lepiej i przesmarować prowadnice zacisków.

Ale może to już taki urok twardych klocków.

> Możesz co więcej się dowiedzieć o tym pukaniu?

Było łupnięcie czasem podczas zaciągania. Jedno koło zdaje się słabiej hamowało na ręcznym i mechanik coś wyregulował w Lacetti. W Yarisie mam podobnie, ale jeszcze nie byłem z tym u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszczenie zależy pogody - robi się sucho, to piszczą.

> Można spróbować oczyścić lepiej i przesmarować prowadnice zacisków.

> Ale może to już taki urok twardych klocków.

> Było łupnięcie czasem podczas zaciągania. Jedno koło zdaje się słabiej hamowało na ręcznym i

> mechanik coś wyregulował w Lacetti. W Yarisie mam podobnie, ale jeszcze nie byłem z tym u

> mechanika.

O tych prowadnicach też słyszałem.

W ręcznym u mnie zawsze łupie; jedno koło wydaje się faktycznie lekko słabiej hamować ale i tak oba zblokuje jak sie chce.

A klocki mam standardowe Pagid'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.