Skocz do zawartości

Jakie świece do silnika Clio II 1,9D 64KM - 2000r.


AKuba

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na identyfikacji silnika. Sprawdzone, że wg numeru seryjnego silnika powinien to być silnik F8Q662, natomiast na bloku silnika są litery F8T, a wg katalogu świec takiego silnika nie ma. Jeśli ktoś wie jakie świece ma w silniku 1,9 D 64 lub 65 KM lub wg ksiązki serwisowej to proszę o odpowiedź. Ważne jest też oznaczenie silnika (F8Q630,F8Q662, F8Q632).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogu NGK na 2005/2006r dla silnika F8Q632 przewidywana jest świeca Y-516J, dla F8Q630 ORAZ 622 (BBOEOF) Y-506R. Dlaczego u Ciebie jest na końcu "T" jeszcze nie wiem, jutro w pracy zajrzę do bardziej poważnych katalogów i zobaczymy jak jest tam. Ja na twoim miejscu bym brał bez większego zastanowienia Y-506R i oczywięcie pochodne od nich (wystrzegaj się Boscha oraz no-name'ów) z najlepszych jakościowo to Beru i NGK, trochę niżej (a szczególnie jeśli chodzi o cenę to Monark (dobre jakościowo) Champion (są o nich dwie szkoły) Iskra (wbrew pozorom przyzwoite)

Najleprzym wyjściem jest wykręcenie jednej świecy i spisanie wszystkich oznaczeń z niej. Uzbrojony w taką informację nie powinno być kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg katalogu NGK na 2005/2006r dla silnika F8Q632 przewidywana jest

> świeca Y-516J, dla F8Q630 ORAZ 622 (BBOEOF) Y-506R. Dlaczego u

> Ciebie jest na końcu "T" jeszcze nie wiem, jutro w pracy zajrzę

> do bardziej poważnych katalogów i zobaczymy jak jest tam. Ja na

> twoim miejscu bym brał bez większego zastanowienia Y-506R i

> oczywięcie pochodne od nich (wystrzegaj się Boscha oraz

> no-name'ów) z najlepszych jakościowo to Beru i NGK, trochę niżej

> (a szczególnie jeśli chodzi o cenę to Monark (dobre jakościowo)

> Champion (są o nich dwie szkoły) Iskra (wbrew pozorom

> przyzwoite)

> Najleprzym wyjściem jest wykręcenie jednej świecy i spisanie

> wszystkich oznaczeń z niej. Uzbrojony w taką informację nie

> powinno być kłopotów.

Dziękuję serdecznie za obszerną odpowiedź. Potwierdziło się ,że pasują (porównując do dwóch świec wykręconych z silnika) Iskra 11721709 i właśnie te NGK Y506R. Ja kupiłem ostatecznie Equemy G54 i te wkręciłem. Wszystkie mają 4 A po podłączeniu do prostownika akumulatorowego. Te Iskry to podobno słoweńskie są (To Iskra z Kielc nie robi żarowych?) i opinie słyszałem różne o nich. Nie wiesz co dają podwójne uzwojenie (spiralki grzejne?) w niektórych świecach Boscha i właśnie podobno w tych Equemach. Coś słyszałem, że one dogrzewają jeszcze przez minutę czy coś, ale to może działać w nowszych silnikach gdzie prąd do świec jest dłużej dostarczany, a w starszych do dogrzewanie nie występuje.

A dlaczego na bloku silnika występuje napisF8T to dla mnie zagadka. a właściwie na silnikach to jest gdzieś oznaczenie typu silnika np F8Q630?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem co oznacza podwójne uzwojenie. Ale myślę,że nie chodzi tu o dogrzewanie. Gdy silnik już się uruchomi to powietrze przepływa zbyt szybko aby mogło zostać ogrzane w jakiś znaczący sposób od świecy. Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.