Skocz do zawartości

Alternator 3D jtd


stychu

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko z natury prostej ile wytrzymuje średnio kkm alternator chodzi o regulator napięcia szczotki itp pytam ponieważ moja padaka postoi tydzień równy bo jeżdżę nim w weekendy i już Aku dead. Aku nowy ładowanie na kompie podaje średnio 12-12,2 na pełnym obciążeniu bez niego 13,2-13,3 V.

Jeżeli wymieniać to zakup allegro regenerowany 400-450 zł czy dać swój do zrobienia. Oraz jak jest z demontażem starego sprawa prosta czy raczej skomplikowana ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co przerabiałem temat smile.gif

> Jeżeli wymieniać to zakup allegro regenerowany 400-450 zł czy dać swój do zrobienia.

Zależy czym dysponujesz, jak masz gdzie i jak to rób sam, klucz na allegro 20zł, młotek i śrubokręt masz... nic więcej nie potrzeba, rozebranie go to kwestia 1h. Patrzysz co jest nie tak i wymieniasz to co jest uszkodzone.

W Częstochowie koszt jest taki:

-sprzęgiełko 150zł

-łożysko tył 19zł

-łożysko przód 27zł

-szczotki 6zł

-regulator 90zł

Jeśli Ci się nie chce to regeneracja kosztuje około 100zł, tylko IMO nie ma sensu robić tak jak ja 'wymieńcie panowie wszystko będzie na lata', fakt wymienili wszystko, ale np. tak jak u mnie łożyska były w idealnym stanie i nie było sensu tego ruszać.

>Oraz jak jest

> z demontażem starego sprawa prosta czy raczej skomplikowana ?

Szału nie ma, porzucasz paniami lekkich obyczajów i wyciągniesz, zasada ogólna jest taka, odkręcasz altka, odkręcasz łapy od silnika, np. stylem od łopaty odciągasz silnik w strone chłodnicy i od spodu wyciągasz altka, jest trudno i ciasno ale da się.... mi to zajęło hmm z 3h, ze składaniem jest tak samo tylko od tyły, problem pojawia się przy górnej śrubie gdzie między 2 uchwytami trzeba włożyć podkładkę, wypadnie Ci ona podczas wysuwania górnej śruby i lepiej o niej nie zapomnieć.

Pozdrawiam

ps. mi sprzęgiełko padło po 205 000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no warsztat mam przy seju się już człowiek dość na wkurzał wink.gif na ja mam już 240 kkm wydaje mi się że regulator padł bo nie wali łożyskami. Po męczę i pewno się uda. Wielkie dzięki za informację food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.