Skocz do zawartości

Demontaż sprzegła ciągnionego


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za wymianę sprzęgła w swoim C8 2.2 HDI no i przerósł mnie demontaż skrzyni facepalm%5B1%5D.gif Sprzęgło ciągnione i jakoś go trzeba odblokować a nie wiem jak. Literatura w tym temacie dość uboga, znalazłem manual Haynes'a do 406 z tym silnikiem ale też brak szczegółów. Pomocy crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C8 jeszcze nie robiłem ale zasada działania jest jak w AR 156 1.9 JTD. zobacz czy łapa sprzęgła jest na wieloklinie?? jeśli tak to zdejmij ramię i próbuj wyjąć skrzynkę. Jeśli to nie pomoże to musisz skrzynkę wyszarpać łożysko oporowe zostanie w docisku. I tak największą jazdę będziesz miał z "wbiciem" nowego łożyska w docisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W C8 jeszcze nie robiłem ale zasada działania jest jak w AR 156 1.9 JTD. zobacz czy łapa sprzęgła

> jest na wieloklinie?? jeśli tak to zdejmij ramię i próbuj wyjąć skrzynkę. Jeśli to nie pomoże

> to musisz skrzynkę wyszarpać łożysko oporowe zostanie w docisku. I tak największą jazdę

> będziesz miał z "wbiciem" nowego łożyska w docisk

W jakim sensie na wieloklinie? Łapa jest na ośce, próbowałem wyjąć ośkę i bez efektu. Żeby było śmieszniej to łapę i ośkę mam już od dawna na wymianę a nic mi to nie pomaga w demontażu, zupełnie brak pomysłu.

286760449-cz%EA%B6cisprz%EAg%B3a.jpg

Z tego co szperałem w necie to na łożysku chyba są blaszki, które prawdopodobnie należy podważyć- przestawić i wtedy być może łożysko oddzieli się od łapy hmm.gif

photo-42689fab-0b8c-44ad-a340-cb63031fb035-for_zoom.jpg

Wyszarpywania skrzyni mam już dość, samochód stoi podniesiony, robię to bez kanału i jakoś niepewnie mi się szarpie skrzynią, gdy silnik ledwo wisi na dwóch poduszkach a cały samochód lata na boki czacha.gif Kupiłem nawet mały łom w tym celu i dałem radę go zgiąć, coś tu jest nie tak shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie identyczne jak w Xantii. no.gif dawno temu robiłem takie sprzęgło pamiętam że jest jakiś myk i trzeba pozbyć się sworznia inaczej skrzynka nie wyjdzie ale co i jak nie przypomnę sobie musiałbym zobaczyć mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozwiązanie identyczne jak w Xantii. dawno temu robiłem takie sprzęgło pamiętam że jest jakiś

> myk i trzeba pozbyć się sworznia inaczej skrzynka nie wyjdzie ale co i jak nie przypomnę sobie

> musiałbym zobaczyć mechanizm

No to od wtorku atakuję sworzeń, ewentualnie pokombinuję z rozwaleniem mocowania łożyska do widełek. A do tego czasu poszukam jakiegoś manuala do Xantii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś poszukać podpowiedzi na youtube? Też długo poszukiwałem informacji na temat wyciągnięcia skrzyni i wymiany sprzęgła. Może bardziej ogólnych celem utwierdzenia moich widoków na ten temat. I jak chwilę posiedzieć to jest tam cała masa pięknych poradników. Temat sprzęgieł jest obszerny. Zwróciłem uwagę na jeden z filmów gdzie ktoś omawiał rodzaje sprzęgieł i na konkretnych przykładach pokazywał sposób demontażu i montażu sprzęgła bardzo podobnego do twojego. Chyba w Subaru to było. Coś gość grzebał śrubokrętem przy mechanizmie wysprzęglania.

Poszukaj jeżeli chcesz. Ja polecam youtube.

Znalazłem:

I wiele innych , może coś podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbowałeś poszukać podpowiedzi na youtube? Też długo poszukiwałem informacji na temat wyciągnięcia

> skrzyni i wymiany sprzęgła. Może bardziej ogólnych celem utwierdzenia moich widoków na ten

> temat. I jak chwilę posiedzieć to jest tam cała masa pięknych poradników. Temat sprzęgieł jest

> obszerny. Zwróciłem uwagę na jeden z filmów gdzie ktoś omawiał rodzaje sprzęgieł i na

> konkretnych przykładach pokazywał sposób demontażu i montażu sprzęgła bardzo podobnego do

> twojego. Chyba w Subaru to było. Coś gość grzebał śrubokrętem przy mechanizmie wysprzęglania.

> Poszukaj jeżeli chcesz. Ja polecam youtube.

> Znalazłem:

> I wiele innych , może coś podejdzie.

No to odzyskuję nadzieję w szybkie wyjęcie skrzyni claps.gif Dziś nie miałem czasu ani siły się za to wziąć ale jutro zainwestuję w długi śrubokręt i spróbuję tego sposobu. Dzięki za podpowiedź! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.