Skocz do zawartości

wycieraczka


tafit

Rekomendowane odpowiedzi

> hej moje uno to 45 fire z 93 r i niewiem jakie pioro wycierqaczki mam

> zamontowac dlugosc rodzaj firma pomozcie dzieki pozdro

witam , ja mam 450 mm , grafitowe , są narazie ok ,a firme to co kto lubi ,lub jak trafisz to będą dobre , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej moje uno to 45 fire z 93 r i niewiem jakie pioro wycierqaczki mam

> zamontowac dlugosc rodzaj firma pomozcie dzieki pozdro

Z przodu 48 cm, asymetryczne Motgum. A z tyłu to nie wiem bo jeszcze od nowości nie była wymieniana. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej moje uno to 45 fire z 93 r i niewiem jakie pioro wycierqaczki mam

> zamontowac dlugosc rodzaj firma pomozcie dzieki pozdro

480mm mogą nieco na uszczelkę zachodzić, ja mam 450 i wszystko gra. Jeśli chodzi o firmę to nie pamiętam, ale starałem się znaleźć jakieś lepsiejsze, a nie jakąś tanią tandetke co to po 2 miesiącach zamiast zbierać, maże po szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 480mm mogą nieco na uszczelkę zachodzić, ja mam 450 i wszystko gra.

Dlatego właśnie montuje się pióro asymetryczne z mocowaniem przesuniętym trochę do góry. Dzięki temu pióro od góry nie zaczepia a dodatkowo na dole zostawia mniejszy niewytarty kawałek szyby biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego właśnie montuje się pióro asymetryczne z mocowaniem

> przesuniętym trochę do góry. Dzięki temu pióro od góry nie

> zaczepia a dodatkowo na dole zostawia mniejszy niewytarty

> kawałek szyby

wiesz - muszę jutro (dziś) sprawdzić jaka ma dokładnie długość bo przekonany jestem że 450 i napewno jest asymetryczna. Wcześniej miałem 480 asymetryczną i minimalnie zachodziła na uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie 45cm, ostatnio zainwestowalem 40zl w taka fajna... ze

> spoilerem nie pamietam firmy... jakies takie zielone

> opakowanie. w kazdym badz razie w koncu mam wycieraczke a nie

> rozcieraczke

Imho wycierak ze spojlerem w uniaku nie jest dobrym rozwiązaniem. Podczas jazdy kiedy wycierasz szybę pęd powietrza będzie odrywał pióro od szyby i pogarszał efekt wycierania. Normalnie wycieraczki stają do pionu więc są dociskane przez spojler w praktycznie całym zakresie pracy w uniaku w połowie szyby będzie lepiej, w połowie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imho wycierak ze spojlerem w uniaku nie jest dobrym rozwiązaniem.

> Podczas jazdy kiedy wycierasz szybę pęd powietrza będzie odrywał

> pióro od szyby i pogarszał efekt wycierania. Normalnie

> wycieraczki stają do pionu więc są dociskane przez spojler w

> praktycznie całym zakresie pracy w uniaku w połowie szyby będzie

> lepiej, w połowie gorzej.

dokładnie

mój znajomy chciał w ten sposób "upiększyć" swego uniaka

ale szybko z tego zrezygnował - po pierwszej przejażdżce w czasie deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imho wycierak ze spojlerem w uniaku nie jest dobrym rozwiązaniem.

> Podczas jazdy kiedy wycierasz szybę pęd powietrza będzie odrywał

> pióro od szyby i pogarszał efekt wycierania. Normalnie

> wycieraczki stają do pionu więc są dociskane przez spojler w

> praktycznie całym zakresie pracy w uniaku w połowie szyby będzie

> lepiej, w połowie gorzej.

też tak myślałem... przy zakupie zastanawiałem się z 10min bo miałem do wyboru tą samą wycieraczke ze spoilerem i bez. ze spoilerem droższa o 6zł... wybrałem ostatecznie ze spoilerem. jest zdejmowany więc nie ma problemu (tak pomyślałem).

po zamontowaniu robiłem testy. akurat jechałem z Łodzi do Piotrkowa i zatrzymywałem się co kilka kilometrów ze 4 razy. robiłem test z zamontowanym spoilerem na górze wycieraczki, na dole i bez spoilera.

najlepiej sprawuje się zamontowany na dole, tak jak to było przygotowane fabrycznie, jak wyjąłem wycieraczke z pudełka.

wyciera idealnie. żadnej smugi i kropelki nie zostawia na całej powierzchni szyby. nie odskakuje od szyby podczas szybkiej jazdy. nie odskakuje również przy pędzie powietrza z nadjeżdzającego z przeciwka tira.

ja tam jestem bardzo zadowolony z tego spoilera na mojej wycieraczce. sprawuje sie idealnie dociskając wycieraczke w każdym miejscu.

także teza że spoiler w wycieraczce w uno sprawuje sie do kitu nie dotyczy być może mojej wycieraczki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tam jestem bardzo zadowolony z tego spoilera na mojej wycieraczce.

> sprawuje sie idealnie dociskając wycieraczke w każdym miejscu.

> także teza że spoiler w wycieraczce w uno sprawuje sie do kitu nie

> dotyczy być może mojej wycieraczki

Nie przeczę że ładnie wyciera bo w końcu jest nowa, nie przeczę że nie odskakuje podczas jazdy bo spojler ją dociska w położeniu spoczynkowym. Ale w momencie kiedy wycieraczka pracuje i jest w położeniu przeciwnym do spoczynkowego spojler działa jak żagiel i podnosi wycieraczkę. On w tym momencie już niczego nie dociska a wręcz przeciwnie. I tak jest w każdej wycieraczce, w Twojej też. Prawa fizyki nie zmieniają się w zależności od właściciela. Spróbuj kiedyś pojechać 100-120 km/h (tak żeby coś na tą szybę powiało) za kimś i przy bardzo mokrej nawierzchni tak żebyś na szybę dostał coś więcej niż czyściutką deszczówkę. Wtedy zobaczysz różnicę w oczyszczeniu prawej i lewej połówki szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przeczę że ładnie wyciera bo w końcu jest nowa, nie przeczę że

> nie odskakuje podczas jazdy bo spojler ją dociska w położeniu

> spoczynkowym. Ale w momencie kiedy wycieraczka pracuje i jest w

> położeniu przeciwnym do spoczynkowego spojler działa jak żagiel

> i podnosi wycieraczkę. On w tym momencie już niczego nie dociska

> a wręcz przeciwnie. I tak jest w każdej wycieraczce, w Twojej

> też. Prawa fizyki nie zmieniają się w zależności od właściciela.

> Spróbuj kiedyś pojechać 100-120 km/h (tak żeby coś na tą szybę

> powiało) za kimś i przy bardzo mokrej nawierzchni tak żebyś na

> szybę dostał coś więcej niż czyściutką deszczówkę. Wtedy

> zobaczysz różnicę w oczyszczeniu prawej i lewej połówki szyby.

przecież tłumacze że robiłem testy!!! chyba nie sądzisz że tak sobie zmieniałem położenie, zdejmowałem i zakładałem ten spoiler na sucho, bez deszczu, nie jadąc za kimś i robiąc to co około 3-4 kilometry 4-ro krotnie na trasie Łódź-Piotrków...

napisałem wyżej że nic nie odskakuje, że wyciera równiutko i dokładnie przy dużej prędkości, jadąc za kimś czy to mały czy duży mobil, czy mijając z naprzeciw jadącego mobila i wjeżdzając w jego silny podmuch.

z wycieraczki tej korzystam już miesiąc czasu i uwierz mi miałem nie jednokrotnie przez ostanie dni i warunki pogodowe (chociażby wczoraj) przekonać się jak działa wycieraczka. myślisz że używałbym tej wycieraczki ze spoilerem na siłe?? że wygląda lepiej? szpanersko? akurat tu mam inne zdanie, bo ze spoilerem wygląda badziewnie smile.gif

dla mnie liczy sie jej działanie. a jest skuteczne i to bardzo więc ja twierdze że spoiler w mojej wycieraczce działa wyśmienice... a sama wycieraczka tą którą mam działa lepiej ze spoilerem niż bez niego. sprawdzałem przecież....

więc ja nie widze sensu dalej prowadzenia tej dyskusji bo do niczego nas nie zaprowadzi smile.gif ja powiedziałem to co doświadczyłem na własnej skórze, aucie i szybie i tyle smile.gif

jedyne co pozostaje to to, że przy okazji kiedyś na jakimś spocie/zlocie dam Ci moją wycieraczke do testów grinser006.gif a później wypijemy pifko 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nas nie zaprowadzi ja powiedziałem to co doświadczyłem na

> własnej skórze, aucie i szybie i tyle

No ja też pisałem na podstawie doświadczeń z kilkoma ospojlerowanymi wycierakami. Zawsze ze spojlerem założonym od góry działało znacznie gorzej niż z założonym od dołu. Tu przy machnięciu jest właśnie jakby był założony od góry. Ale jak uważasz że jest ok to się cieszę że się cieszysz. Może ja trafiałem na badziewne gumki lub też wyrobione sprężyny w ramieniu i łatwiej było wycieraczce odlecieć niewiem.gif

> jedyne co pozostaje to to, że przy okazji kiedyś na jakimś

> spocie/zlocie dam Ci moją wycieraczke do testów a później

> wypijemy pifko

o tak, i ja nie będę mógł po pifku pojeździć i sprawdzić a Ty powiesz że przecież chciałeś hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja też pisałem na podstawie doświadczeń z kilkoma ospojlerowanymi

> wycierakami. Zawsze ze spojlerem założonym od góry działało

> znacznie gorzej niż z założonym od dołu. Tu przy machnięciu jest

> właśnie jakby był założony od góry. Ale jak uważasz że jest ok

> to się cieszę że się cieszysz. Może ja trafiałem na badziewne

> gumki lub też wyrobione sprężyny w ramieniu i łatwiej było

> wycieraczce odlecieć

no ja jak narazie dotychczas miałem jedną ze poilerem, jakby wkomponowanym w samą wyciraczke, metalowy, takie coś jakby jeden z brzegów ramienia wycieraczki był dłuższy i wyprofilowany profil służący jako spoiler. to faktycznie było kupowate rozwiązanie.

zamiast nazwy WYCIERACZKA nazwałem ją ROZCIERACZKĄ.... w Uno nie zdało egzaminu, bo tak jak mówiłeś wyciarało tylko dobrze część pasażera (a prawa fizyki znam bo z wykształcenia jestem fizykiem smile.gif ).

ten sam typ wycieraczki w Mitsubishi Galancie mojego ojca gdzie są dwie takie wycieraczki działają super, no ale są dwie i wycierają od położenia poziomego do 90st.

ta wycieraczka co teraz mam ma plastikowy spoiler montowany na całej długości ramienia i działa co najważniejsze w każdej pozycji wycieraczki. widocznie jest tak wyprofilowany żeby problem podmuchów nie podrywał jej do góry w momencie kiedy znajduje się na połowie szyby będącej przed kierowcą.

mniejsza o to!!! działa!!!

> o tak, i ja nie będę mógł po pifku pojeździć i sprawdzić a Ty powiesz

> że przecież chciałeś

hehehe waytogo.gif najpierw przetestujemy drive.gif a pozniej 20.GIF

i gra gitarrrra grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.