Skocz do zawartości

Kolejne pytanie budowlane :)


rob_7

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście do was, bo się znacie na wszystkim grinser006.gif

Mam sobie garaż w bryle budynku. Daszek 2-spadowy jak na projekcie, bez stropu, widać więźbę:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/nastka-g1/?Kind=1&Name=nastka&SearchForm=1

jest troszkę poszerzony i wydłużony bo ma 600 x 460 a wygląda tak:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139062&d=1348826897

Pytanie jest takie jakie grube i ile sztuk belek potrzebuje żeby robić podłogę nad garażem, taki mały magazynek?

Mogę to zrobić z drewna albo z H-owników stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie 8x8 powinny w zupełności wystarczyć, dajesz co 60 cm dla bezpieczeństwa. Montujesz to na

> takich podporach w kształcie litery U O takich i w zasadzie święto lasu.

IMO przekrój za oszczędny przy takiej szerokości garażu. Pod moim dachem są 8x16 cm, bez żadnych podpór, właśnie ze względu na to, że jętki "robią" jako podłoga strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy co chcesz tam trzymać? Niekiedy tzw, jętki mogą w zupełności robić jako podstawa podłogi

Nie ma jętek, wszytko się trzyma na kalenicy i murłatach. Dlatego chce zrobić te podłogę. Trzymał tam nie będę ciężarów, opony, jakieś ciuchy, fotel, telewizor i lodówkę turystyczną grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO przekrój za oszczędny przy takiej szerokości garażu. Pod moim dachem są 8x16 cm, bez żadnych

> podpór, właśnie ze względu na to, że jętki "robią" jako podłoga strychu.

Kwestia czy będzie robił tylko na szerokość, czy kratownicę. Ale fakt im grubsze da, tym więcej będzie mógł "robić" na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie 8x8 powinny w zupełności wystarczyć, dajesz co 60 cm dla bezpieczeństwa. Montujesz to na

> takich podporach w kształcie litery U O takich i w zasadzie święto lasu.

Coś cienki mi się wydaje jak na 4,6 metra. Uchwyty też nie będą konieczne bo sobie w ścianę wpuszczę.

Chodzi o to że nie chce robić belki na 20 cm, bo wtedy na klęczkach trzeba by tam się poruszać. Myślałem o stalowych elementach (szynach) żeby mało miejsca zajęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś cienki mi się wydaje jak na 4,6 metra. Uchwyty też nie będą konieczne bo sobie w ścianę

> wpuszczę.

> Chodzi o to że nie chce robić belki na 20 cm, bo wtedy na klęczkach trzeba by tam się poruszać.

> Myślałem o stalowych elementach (szynach) żeby mało miejsca zajęły.

Minus drewna jest taki że pasowałoby żebyś sobie czymś zabezpieczył te belki.

Zapytałeś, rzuciłem propozycję,

nie sprecyzowałeś czego oczekujesz, ani swoich sugestii. Luz Marysia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mea Culpa

> z drugiej strony skoro, masz profile do dyspozycji i możesz je wbetonować w ścianę.... to po co

> pytasz o drewno...

Profili nie mam, trzeba by kupić tak samo jak drewno, więc rozczajam temat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro oba materiały musisz kupić, to zainwestuj w stal. Drewno będziesz musiał odpowiednio zaimpregnować, by pod wpływem wilgoci nie straciło swych właściwości. Metal również będziesz musiał zabezpieczyć, ale to już jest tańszy koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście do was, bo się znacie na wszystkim

> Mam sobie garaż w bryle budynku. Daszek 2-spadowy jak na projekcie, bez stropu, widać więźbę:

> http://www.archipelag.pl/projekty-domow/nastka-g1/?Kind=1&Name=nastka&SearchForm=1

> jest troszkę poszerzony i wydłużony bo ma 600 x 460 a wygląda tak:

> http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139062&d=1348826897

> Pytanie jest takie jakie grube i ile sztuk belek potrzebuje żeby robić podłogę nad garażem, taki

> mały magazynek?

> Mogę to zrobić z drewna albo z H-owników stalowych.

wieczorem przeliczę Ci jakie belki byś potrzebował i jaki rozstaw dać. Myślę że założenie 100kg/m^2 będzie dobre jak na magazynek.

Moim zdaniem robić to z drewna, zaimpregnujesz i będzie git. dodatkowo łatwo będzie to później zaścielić od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wieczorem przeliczę Ci jakie belki byś potrzebował i jaki rozstaw dać. Myślę że założenie 100kg/m^2

> będzie dobre jak na magazynek.

> Moim zdaniem robić to z drewna, zaimpregnujesz i będzie git. dodatkowo łatwo będzie to później

> zaścielić od góry.

Ale jest pytanie ile belka drewniana będzie mieć wysokości a ile można dać stali mając te same właściwości. Mam bardzo mało miejsca i wysokość jest kluczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jest pytanie ile belka drewniana będzie mieć wysokości a ile można dać stali mając te same

> właściwości. Mam bardzo mało miejsca i wysokość jest kluczowa.

powiem ci wieczorem, z głowy nie wymyślę zaproponuje coś drewnianego i stalowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko loko Spasiba

założyłem coś takiego, obciążenie 100kg/m^2, belki rozstawione co 0,6m. Rozsądne propozycje wg. mnie to belka drewniana 50x150 lub dwuteownik ekonomiczny IPE100. Zwiększając rozstaw od razu trzeba zwiększyć profile. Na pewno drewno wyjdzie taniej i jest prostsze w obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> założyłem coś takiego, obciążenie 100kg/m^2, belki rozstawione co 0,6m. Rozsądne propozycje wg.

> mnie to belka drewniana 50x150 lub dwuteownik ekonomiczny IPE100. Zwiększając rozstaw od razu

> trzeba zwiększyć profile. Na pewno drewno wyjdzie taniej i jest prostsze w obróbce.

Dzięki za obliczenia. Pomyślałem sobie że przecież mój kierownik budowy może mi taki coś policzyć i się okazało że tak smile.gif Zobaczymy jakie jemu wymiary wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za obliczenia. Pomyślałem sobie że przecież mój kierownik budowy może mi taki coś policzyć i

> się okazało że tak Zobaczymy jakie jemu wymiary wyjdą.

dodam od siebie że belka drewniana była wytężona w 72% natomiast dwuteownik w ledwo 50% (niestety rozmiar mniejszy dwuteownika miał już wytężenie rzędu 81% a mam zasadę nie przekraczać 75% dopuszczalnego wytężenia elementów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.