Skocz do zawartości

[EzAK] Podłączenie płyty indukcyjnej i piekarnika


zurekk

Rekomendowane odpowiedzi

W kuchni mam przewód siłowy (5 kabelków). Czy da się do tego jednocześnie podłączyć płytę indukcyjną (400V lub 230V) i piekarnik (tylko 230V)? Czy pociągnąć nowe gniazdko do piekarnika?

Chciałbym żeby nie wywalało zabezpieczeń (swoją drogą to nie wiem jakie one są) kiedy włączę kilka urządzeń w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Ty naprawde masz płyte na 400V? Czy raczej 2x 230?

Jaki ten kabel tam masz? 5x ile?

Jaka maksymalna moc obu urządzeń? Piekarnik ma wtyczke czy tak jak płyta sam kabel albo jakąś puszke z zaciskami?

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kuchni mam przewód siłowy (5 kabelków). Czy da się do tego jednocześnie podłączyć płytę

> indukcyjną (400V lub 230V) i piekarnik (tylko 230V)? Czy pociągnąć nowe gniazdko do

> piekarnika?

> Chciałbym żeby nie wywalało zabezpieczeń (swoją drogą to nie wiem jakie one są) kiedy włączę kilka

> urządzeń w domu.

Odpowiem sobie jako uzupełnienie do pytania.

Informacje z instrukcji:

- płyta: podłączenie 230V (zero, faza L, uziemienie), podłączenie 400V (zero, faza L1, faza L2, uziemienie)

- piekarnik: podłączenie 230V (zero, faza L, uziemienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty naprawde masz płyte na 400V? Czy raczej 2x 230?

Nie wiem.

> Jaki ten kabel tam masz? 5x ile?

Nie wiem. Mieszkanie nowe jeśli to coś wnosi do tematu.

> Jaka maksymalna moc obu urządzeń?

Piekarnik 2,6 kW, płyta 7,2 kW.

Piekarnik ma wtyczke czy tak jak płyta sam kabel albo jakąś

> puszke z zaciskami?

Nie mam sprzętu fizycznie jeszcze.

> Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta korzysta z dwóch faz, piekarnik z jednej.

Płyta tak naprawdę pracuje zawsze na 230V- można ją tylko podłączyć albo do jednej albo do dwóch faz.

Optymalne podłączenie jest takie, że podłączamy płytę do dwóch faz a piekarnik do tej fazy, z której nie korzysta płyta, czyli przykładowo:

-płyta- uziemienie, zero, L1, L2

-piekarnik- uziemienie, zero, L3

A co do rozwiązania jak to konkretnie podłączyć (gniada, puszka/puszki) to wszystko zależy jak ci wygodnie i jakie ew. wtyki mają oba urządzenia. Osobiście wolę mieć urządzenia łatwo odłączalne np. w razie awarii, czyli preferuję złącza. Jeśli jest miejsce, to zrobiłbym rozgałęzienie na dwa normalne siłowe gniazda (lub gotowe gniazdo podwójne) a we wtykach urządzeń podłączył żyły tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.