-
Suzuki S-Cross podsumowanie
A to jest akurat ogromny plus
-
Nie chcę juz auta z/bez..
Musi mieć coś, co jest coraz mniej popularne- musi mieć fabryczne miejsce na koło zapasowe i mieć tam takowe koło, choćby dojazdowe. Wiem- jestem dziwny...
-
Gdzie to dostać
Główne pytanie to- jaka średnica? Ale jeśli ma być gotowy element, to generalnie hasło "stop(k)a regulacyjna metalowa"...
-
Gaśnica
Absolutnie nie neguję. Szacunek. I nie twierdzę przecież, że to skuteczne zabawki, ale że czasami mogą pomóc w tym, do czego je przewidziano. Też się bardzo z tego cieszę. I nadal będę próbował takich akcji, mając pod ręką taką zabawkę i choćby cień szansy na powodzenie. Podobnie jak będę próbował ratować tonącego, nie mając na to żadnych papierów a jedynie jakąś szansę na jego uratowanie.
-
Gaśnica
Ja wiem jedno- raz zdarzyło mi się uczestniczyć w gaszeniu ognia pod maską Poloneza. Pomagałem właścicielowi i udało nam się właśnie ugasić na 2 typowe gaśnice. To fakt- potrzebne były dwie gaśnice, ale gdyby nie było obowiązku ich wożenia, to prawdopodobnie nie byłoby wtedy żadnej.
-
ORLEN - wakacyjna promka edycja 2025
Te 35gr w BP do końca czerwca. A Amic (przynajmniej u mnie) zawsze wygląda jakby miał stałą promocję w stosunku do sąsiednich BP i Orlenu. Jest zawsze ciut taniej a w środy dodatkowo.
-
Porada do wyboru służbowego 4x4
Oczywiście, analogicznie. Nie ma już w Dacii prawdziwego 4x4 z jednego silnika. Z tyłu tylko prąd.
-
Porada do wyboru służbowego 4x4
Może nie wszyscy wiedzą, że czas leci i akurat w przypadku Dacii era poczciwych, klasycznych napędów 4x4 też właśnie się skończyła- ani Duster, ani Bigster nie mają już dostępnego napędu 4x4 z wałem napędowym. W wersji 4x4 Dustera występuje napęd typu Hybrid-G, co oznacza silnik 3-cylindrowy Mild-hybrid + LPG dla osi przedniej, plus dedykowany silniczek elektryczny dla osi tylnej. Oczywiście automat. Testy terenowe takiej wersji do znalezienia na YouTube Cena takiej wersji w maksymalnych pakietach to ok. 137 tys. Najmocniejsza wersja Dustera, z silnikiem Hybrid155 (4-cyl, 156KM) nie ma napędu 4x4...
-
Co teraz na topie ? Bezprzewodowy carplay
Zaraz... nie chciał działać na CP? Mam właśnie od kilku lat ten model i faktycznie był dedykowany pod AA, ale po włączeniu opcji "beta" w niektórych firmware obsługiwał już CP. Specjalnie pożyczałem go koledze żeby potwierdził działanie na jabłku. Koledzy z innego forum również potwierdzili działanie tego modelu z CP... Jedynie nie miał możliwości szybkiego przełączenia się (wyboru) na drugi sparowany telefon- brak fizycznego przycisku
-
Sandero Stepway 0.9TCE lpg
Od dawna instalacja LPG w Daciach jest montowana fabrycznie, są nawet niepotwierdzone oficjalnie informacje, że silniki z LPG mają zmodyfikowaną głowicę. Także na 100% fabryka, ale z jednym wyjątkiem- wszystko jest zamontowane oprócz zbiorników LPG, które montuje się już w krajach docelowych ze względu na "ponoć" inne wymagania czy przepisy. Jednak montaż też nie jest u dealerów a centralnie- w PL bodajże w Gliwicach. Natomiast przed 2016 rokiem mogło być z tym różnie, zwłaszcza dla wszystkich starszych silników "nie TCe"- niektórzy dealerzy mogli montować LPG u siebie.
-
Dziwne zuzycie opon - megane iii?
Potwierdzam- to normalny proces zużywania się tej opony na przedniej osi, żadna zbieżność, ewidentny efekt zakrętów. U mnie to jest ósmy (i ostatni) sezon na tych Frigo i jest identycznie, szutrówek dużo. Ale użytkowo zawsze były OK, więc będzie nowy komplet.
-
Dacia Striker
Około czerwca mają się pokazać w salonach do pomacania i w drugiej połowie roku ruszy przyjmowanie zamówień. Także dostępność od 2027 jak najbardziej się zgadza. W 2017 na wyprodukowanie mojej Sandero czekałem 5 miesięcy a nie był to wchodzący model.
-
Diamentowe szkło płyn do czyszczenia szyb - używa ktoś?
Kupiłem niedawno, użyłem właśnie w samochodzie po zimie, głównie od wewnątrz. Płyn jak płyn, nawet myje, odtłuszcza, pachnie inaczej niż większość płynów- bardziej "chemicznie". I chyba łatwiej go się wyciera niż inne. Chociaż wydaje mi się, że największą robotę robi tu ściereczka do polerowania, którą dostałem w zestawie. Miała to być niby mikrofibra a faktycznie jest to coś dziwnego, nie ma nic wspólnego z mikrofibrami jakie znałem, śliskie, nie puszyste, bardziej to coś w rodzaju cienkiej "sztucznej irchy". Nie wiem jeszcze jak będzie działać po wypraniu... A płyn jest w sumie na bazie wody i izopropanolu, więc pewnie można sobie samemu podobny "zbełtać". Podsumowując- kupić i samemu się przekonać. Uprzedzam tylko, że na przesyłkę czeka się tyle, jakby to dopiero na zamówienie robili
-
Mały. Clio, Yaris, 208
Sandero w PL? Pokaż ten silnik na stronie Dacii w cenniku lub konfiguratorze Sandero... W Bigster, Duster, Jogger to tak.
-
Mały. Clio, Yaris, 208
Oczywiście chodzi o "hybrydę" benzyna/LPG Hybryda w prądzie to dopiero w Jogger... Odpal konfigurator dostępny na stronie, wycenia bardzo rzetelnie. Niezależnie cennik szczegółowy jest do pobrania. A co do sztuk >od ręki< to polecam kontakt z dealerem- czasami takie "od ręki" oznacza, że od ręki możesz najwyżej zamówić do produkcji