Skocz do zawartości

Mondeo II - łączniki stabilizatota ............


troliczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka właśnie wróciłem z przeglądu , dodam że Mondzio ma 12 lat i 220 tys.km. przebiegu , wynik przeglądu to

1-luz na końcówce drążka kierowniczego - prawa strona

2-do wymiany łączniki stabilizatorów tył prawa i lewa strona

i to wsio jestem uradowany , i moje pytanko ile zawoła warsztat za wymianę i zakup w/w części lub czy sam to zrobie na podwórku bez kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobisz na podwórku bez kanału, tylko zabezpiecz auto po podniesieniu ok.gif

Do zmiany łączników stabilizatora dobrze jest mieć wolny podnośnik tzn. stawiasz auto na koziołek a podnośnik podkładasz sobie kolumnę McPhersona i podnosisz lekko - aż poczujesz, że możesz swobodnie poruszać łącznikiem, wtedy klucz 19 trzymasz śrubę gałki a klucz 15 lub 17 odkręcasz - chyba, że masz w śrubie otwór na imbus, chyba 6 - to jeszcze fajniej ok.gif

Całe dwie śruby i łącznik wymontowany. Składasz w odwrotnej kolejności.

Nie kupuj taniego badziewia bo operację bedzie trzeba powtórzyć za najdalej pół roku.

Końcówka drążka kierowniczego - równie prosto - popuścić nakrętkę kontrującą tuż przy samej gałce, później odkręcić śrubę przy zwrotnicy, ściągaczem wypchnąć gałkę (niektórzy używają młotków, też można) odkręcić gałkę od drążka.

Czasem gałka siedzi mocno na drążku, więc trzeba znaleźć miejsce gdzie drążek jest podfrezowany na klucz bodajże 15 albo 13 nie pamiętam i kluczem chyba 22 odkręcać końcówkę równocześnie rtm mniejszym trzymać drążek.

Poskładać.

Moja rada:

primo: wymień gałki z obu stron bo i tak bedziesz musiał pojechać na regulację zbieżności

secudno: kup dobre gałki bo jak nie to jak wyżej

tercio: do tego warsztatu na regulację zbieżności trzeba jakoś pojechać więc ja robię tak: zanim jeszcze zabierzesz się za wyminę gałki - zmierz sobie suwmiarką długość całkowitą od początku gałki do zewnętrznej strony śruby kontrującej na drążku. Powiedzmy, że będzie to 176mm.

Ano po to se tak zrobisz ponieważ nie ma żadnej gwarancji, że nowa gałka bedzie identyczna z tą na samochodzie. Więc jak już założysz nową to też postaraj się aby długości były identyczne na nowej i starej gałce. Dokonasz tego wkręcając bądź wykręcając drążek. Po tej operacji będzie auto bedzie się względnie dobrze prowadziło do warsztatu.

Pozdrawiam

aha, lecisz les browares ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok dzięki czyli zakup dobrych części , zakup 4-paka i do roboty , --- dzięki , a gdzie najlepiej

> kupić owe części , myślałem o sklep ford w necie , będzie ok

Jak najbardziej odpowiednie miejsce waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie za łączniki warsztat wziął 30 zł (montaż), do tego mogłem sobie pooglądać auto od spodu,

> plus poszukali czy czegoś tam jeszcze do roboty nie ma. Więc moim zdaniem szkoda się paprać

> własnoręcznie.

spoko,

nie namawiam do zmiany własnoręcznie. Koleg zapytał czy da radę sam to napisałem mu, że żadna filozofia ok.gif

jeśli masz pewny warsztat to miło ok.gif ztcw dziś cięzko o taki niestety. Ja większość tematu robię sam bo mam miejsce, mam narzedzia, umię,lubię i średniowierze mechanikom... bo już trochę widziałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko,

> nie namawiam do zmiany własnoręcznie. Koleg zapytał czy da radę sam to napisałem mu, że żadna

> filozofia

> jeśli masz pewny warsztat to miło ztcw dziś cięzko o taki niestety. Ja większość tematu robię sam

> bo mam miejsce, mam narzedzia, umię,lubię i średniowierze mechanikom... bo już trochę

> widziałem.

> Pozdrawiam

No dzięki , np. zaufany warsztat mam ale lubię sam coś zrobić bo w zasadzie znam się na naprawie sam. a po drugie zwołam kumpla zakupi się 20.GIF i miło się spędzi popołudnie a przy okazji zrobi się łączniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.