Skocz do zawartości

hak holowniczy XSARA PICASSO


richardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sam chce zalozyc hak holowniczy do Xsary Picasso.

Ktos moze mi podpowiedziec jak podlaczyc elektryke gniazda 7pinowego z instalacja auta.

Czy trzeba stosować moduł elektroniczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Sam chce zalozyc hak holowniczy do Xsary Picasso.

> Ktos moze mi podpowiedziec jak podlaczyc elektryke gniazda 7pinowego z instalacja auta.

> Czy trzeba stosować moduł elektroniczy?

do każdej xsary p nawet z roku 2010 to najprostsza instalacja bo to auto elektrycznie jest proste jak budowa cepa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co kombinować jeśli ma wewnętrzną instalację pod hak ?

wtedy założyć oryginalny moduł, wiązkę, aktywować w BSI i ma się wszelkie problemy z głowy, a auto wie co ma zrobić jak dostanie wtyczkę w gniazdko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie polecam takiego podłączenia

Dokładnie.

Auta wyposażone w szynę CAN CAN są wrażliwe bardzo na dodatkowe obciążanie obwodów dodatkowymi elementami. A tak właśnie jest gdy dopinasz w kostce lampy wiązkę do haka.

Dodatkowo BSI zasila oddzielnie każdą żarówkę, co można sprawdzić włączając test oświetlenia Lexią / DiagBoxem / Planetem. Przypadkowe nawet zwarcie niby tych samych obwodów, np. pozycji Lewej z Prawą ze sobą może uwalić BSI. A mając bez modułu BSC podpięty hak jest to możliwe mając spartoloną instalacje np. wypożyczonej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podlaczenie modulu i ustawienie w BSI - to dla mnie magia

> Najprosciej podepne sie pod wiazke tylnych lamp.

> Dziekuje za opinie.

Zdaje się, że trzeba połączyć się co najmniej poprzez wiele przekaźników, bez kombinowania się nie obejdzie. Ja tak chyba mam u siebie bo kiedyś widziałem przy okazji wiązkę do haka i powiem, że to druciarstwo. Hak mam oczywiście dokładany, prawdopodobnie ktoś ciął koszty. Przy okazji mam zamiar to poprawić. Aha, zawsze jak ktoś nowy siądzie z tyłu to zaraz pytanie czemu mam przerywacz kierunkowskazów z tyłu? A to te przekaźniki tak stukają irked.gif

Poszukaj części z innego takiego sprzętu, przełóż i nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie.

> Auta wyposażone w szynę CAN CAN są wrażliwe bardzo na dodatkowe obciążanie obwodów dodatkowymi

> elementami. A tak właśnie jest gdy dopinasz w kostce lampy wiązkę do haka.

> Dodatkowo BSI zasila oddzielnie każdą żarówkę, co można sprawdzić włączając test oświetlenia Lexią

> / DiagBoxem / Planetem. Przypadkowe nawet zwarcie niby tych samych obwodów, np. pozycji Lewej

> z Prawą ze sobą może uwalić BSI. A mając bez modułu BSC podpięty hak jest to możliwe mając

> spartoloną instalacje np. wypożyczonej przyczepy.

z tego co pamiętam to picasso nie ma szyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> vin 39898821

MULTIPLEKSAŻ MONTAŻ ZMULTIPLEKS. CAN VAN

znaczy się VAN

No to w Twoim przypadku może nie być modułu dla 7 i 13 pinowej wiązki.

http://service.citroen.com/docapv/resour...2892/9688j7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MULTIPLEKSAŻ MONTAŻ ZMULTIPLEKS. CAN VAN

> znaczy się VAN

> No to w Twoim przypadku może nie być modułu dla 7 i 13 pinowej wiązki.

> http://service.citroen.com/docapv/resour...2892/9688j7.jpg

Co oznacza "VAN" ?

Jezeli nie ma modulu ,to moge sie wpinac w lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co oznacza "VAN" ?

uogólniając VAN to uboższa szyna danych - jak w pierwszych

modelach

gdyby było CAN CAN czyli pełny CAN to już nie ma zmiłuj smile.gif wszystkie informacje samochód przekazuje po szynie danych, auto "wie w zasadzie" o każdym zamontowanym elemencie smile.gif

> Jezeli nie ma modulu ,to moge sie wpinac w lampy?

Inaczej - NIE jest wymagany, co nie oznacza że możesz wprost pod same lampy, może być konieczna wiązka z jakimiś tam przekaźnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.