Skocz do zawartości

Zmieniarka CD fiat Croma


Rekomendowane odpowiedzi

Moja Croma nie posiada fabrycznej zmieniarki CD.Teraz ją dokupiłem.Radio fabryczne Blaupunkt,zmieniarka Blaupunkt i nie działa!!

I tu moje pytanie do zorientowanych w temacie,czy to możliwe że producent celowo blokuje wyjście zmieniacza w radiu auta w którym fizycznie niema zamontowanej zmieniarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja Croma nie posiada fabrycznej zmieniarki CD.Teraz ją dokupiłem.Radio fabryczne

> Blaupunkt,zmieniarka Blaupunkt i nie działa!!

Jaki model zmieniarki?

> I tu moje pytanie do zorientowanych w temacie,czy to możliwe że producent celowo blokuje wyjście

> zmieniacza w radiu auta w którym fizycznie niema zamontowanej zmieniarki?

Wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu moje pytanie do zorientowanych w temacie,czy to możliwe że producent celowo blokuje wyjście

> zmieniacza w radiu auta w którym fizycznie niema zamontowanej zmieniarki?

Nie ... jest trochę inaczej... są dwa typy zmieniarek. Obie wyglądają identycznie ale jedne po prawej stronie przy przyciskach maja napis CODE na panelu a inne nie maja i teraz w zależności do czego podłączasz to albo musisz mieć kod i zmieniarkę z CODE i musisz wklepać do radia ten kod albo w przypadku CN+ navi tego kodu nie masz mieć...

Poszukaj na stronach Stilo tam będziesz miał opisane ... w Cromie jest identycznie... CODE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki model zmieniarki?

> Wątpię

Blaupunkt CDC A08 7 607 700 006,zmieniarka ta hulała w Fiacie Multipla.To nie jest dedykowana zmieniarka do Cromy.Jest za duża żeby ją zamontować w schowku,jest przeznaczona do montażu w bagażniku.Zasobnik na 10 płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czerwony kabelek do zasilania tej zmieniarki podłączyłeś?

Podłączyłem.Mechanika zmieniarki działa,po naciśnięciu "eject"zasobnik się pięknie wysuwa.Załadowałem 10 płytek,wsuwam i nic.Po przełączeniu w radiu z CD na AUX nic się nie wyświetla oprócz AUX.Ja ciągle jestem przekonany że to wyjście jest celowo zablokowane.Jutro jadę do serwisu fiata na pogawędkę o audio w Cromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłączyłem.Mechanika zmieniarki działa,po naciśnięciu "eject"zasobnik się pięknie

> wysuwa.Załadowałem 10 płytek,wsuwam i nic.Po przełączeniu w radiu z CD na AUX nic się nie

> wyświetla oprócz AUX.Ja ciągle jestem przekonany że to wyjście jest celowo zablokowane.Jutro

> jadę do serwisu fiata na pogawędkę o audio w Cromie.

No nie wiem.... zmieniarka w Cromie ma przesyłać dane - muzykę i sterowanie cyfrowo a nie analogowo po AUX... w mojej ocenie to nie zatrybi z sobą ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem.... zmieniarka w Cromie ma przesyłać dane - muzykę i sterowanie cyfrowo a nie

> analogowo po AUX... w mojej ocenie to nie zatrybi z sobą ..

Widzę że też Jeżdzisz Cromą i z tego co wiem wszystkie Cromy mają ten sam radioodtwarzacz.Więc jak wygląda sterowanie oryginalną zmieniarką jeśli nie poprzez funkcję AUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wysuwa.Załadowałem 10 płytek,wsuwam i nic.Po przełączeniu w radiu z CD na AUX nic się nie

> wyświetla oprócz AUX.Ja ciągle jestem przekonany że to wyjście jest celowo zablokowane.Jutro

> jadę do serwisu fiata na pogawędkę o audio w Cromie.

Miałem kiedyś ten model zmieniarki i działała z fabrycznym radiem bdb. Przełączało się między CD, CDC i AUX za pomocą przycisku CD

286808338-Radio.png

post-47069-14352519824264_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę że też Jeżdzisz Cromą i z tego co wiem wszystkie Cromy mają ten sam radioodtwarzacz.Więc jak

> wygląda sterowanie oryginalną zmieniarką jeśli nie poprzez funkcję AUX.

Ja mam akurat zmieniarkę podłączona pod nawigacje więc sterowanie jest inne ... do radia nie podłączałem zmieniarki w Cromie większość osób ma B&M podłączone pod radio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem kiedyś ten model zmieniarki i działała z fabrycznym radiem bdb. Przełączało się między CD,

> CDC i AUX za pomocą przycisku CD

Na moim radiu zamiast napisu MP3 jest napisane BLAUPUNKT.Pod przyciskiem CD wyświetla się CD lub AUX,niema CDC.Może ten typ nie współpracuje ze zmieniarką,albo tak jak pisałem wcześniej i będę się trzymać tego z uporem maniaka,wyjście producent zablokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na moim radiu zamiast napisu MP3 jest napisane BLAUPUNKT.Pod przyciskiem CD wyświetla się CD lub

> AUX,niema CDC.Może ten typ nie współpracuje ze zmieniarką,albo tak jak pisałem wcześniej i

> będę się trzymać tego z uporem maniaka,wyjście producent zablokował.

Raczej jest tak, ze Radio nie widzi zmieniarki więc CDC jest nieaktywny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie, w Cromie mam Connect Nav+ i do tego ori zmieniarkę blaupunkta. Czy przy podawaniu płyty do zmieniarki, urządzenie powinno samo wciągnąć ją do napędu? Czy też wsuwa się płyte samemu a przycisk obok służy tylko do jej wysuniecia? Zmieniarka pracuje ale nie chce nic na siłę wciskać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie, w Cromie mam Connect Nav+ i do tego ori zmieniarkę blaupunkta. Czy przy podawaniu

> płyty do zmieniarki, urządzenie powinno samo wciągnąć ją do napędu? Czy też wsuwa się płyte

> samemu a przycisk obok służy tylko do jej wysuniecia? Zmieniarka pracuje ale nie chce nic na

> siłę wciskać....

Przyciski sa tylko do wyjmowania płyt... wkładamy delikatnie wsuwając do środka CD - o ile nie ma tam juz jakies płyty zlosnik.gif a po włożeniu 2/3 płyty sama wciągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.