Skocz do zawartości

[G] Z14XE rozrusznik


ZoE

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie bendiks powiedział papa

za robotę tak czy tak zapłacić musisz, chyba ze sam wyjmiesz i zamontujesz

ja bym naprawiał, bo mam sprawdzonego elektryka który robi na dobrych częsciach

nówka valeo za 160 zł?

daj linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie bendiks powiedział papa

> za robotę tak czy tak zapłacić musisz, chyba ze sam wyjmiesz i zamontujesz

Wyjąć-wsadzić, ok. Dłubać nie bardzo. Czy sam bendiks to nie wiem.. Jakie objawy przy bendiksie?

> ja bym naprawiał, bo mam sprawdzonego elektryka który robi na dobrych częsciach

> nówka valeo za 160 zł?

> daj linka

http://allegro.pl/rozrusznik-lanos-nubira-nexia-espero-tacuma-valeo-i3150504788.html

Elektryka mam, ale w obliczu tego linka się zastanawiam... Za regenerację pewni i tak 100-150 pęknie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyciągać i robić? Kupić regenerowany? Kupić za 160 nowy Valeo - ale co to za Valeo?

Zmuszasz mnie do napisania manuala dotyczącego regeneracji rozrusznika.

Ja na Twoim miejscu bym go wyjął i regenerował. Zestaw naprawczy jest śmiesznie tani, jedyną najdroższą rzeczą jaką może się okazać to automat czyli elektromagnes ze stykami przekazującymi prąd na wirnik rozrusznika, koszt chyba około 50 pln, zestaw regenerujący coś około 40 pln.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektryka mam, ale w obliczu tego linka się zastanawiam... Za regenerację pewni i tak 100-150

> pęknie

Opisz dokładnie jakie są objawy, te przed puknięciem.

Moim zdaniem wymiana tulei, szczotek, wyczyszczenie, ponowne nasmarowanie nada nowe życie temu rozrusznikowi.

Jak chcesz możemy się umówić kiedyś i zrobię Ci regenerację na Twoich oczach, żebyś sam zobaczył jakie to łatwe. Wydasz tylko na części, będziesz wiedział, że masz kompleksowo zrobione, dowiesz się, że grzebanie w aucie nie takie straszne jak go malują.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może nie jest to całkowita regeneracja ale obrazuje zakres prac klik

Wykonanie pracy w pierwszym linku to już praktycznie 3/5 roboty

> i tutaj też trochę o automacie klik

No tak zasada działania, ale niestety dzisiejsze automaty są rozbieralne, ale tylko raz.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opisz dokładnie jakie są objawy, te przed puknięciem.

Wczesniej bywalo tak, ze nie wydawal zadnego dzwieku. Kilka razy trzeba bylo machnac kluczykiem i startowal. Teraz slychac stukniecie i wisi. Trzeba puknac albo lekko autem pchnac.

> Moim zdaniem wymiana tulei, szczotek, wyczyszczenie, ponowne nasmarowanie nada nowe życie temu

> rozrusznikowi.

> Jak chcesz możemy się umówić kiedyś i zrobię Ci regenerację na Twoich oczach, żebyś sam zobaczył

> jakie to łatwe. Wydasz tylko na części, będziesz wiedział, że masz kompleksowo zrobione,

> dowiesz się, że grzebanie w aucie nie takie straszne jak go malują.

> PZDR VEN

Dlubac lubie jesli temat mnie nie przerasta smile.gif Zebym mogl auto postawic to chetnie bym z pomocy skorzystal. Kombinuje zeby to zrobic w miare ekspresowo hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kombinuje zeby to zrobic w miare ekspresowo

nie wiem jak jest u ciebie z dostepnością w aucie do rozrusznika

ale myślę, że sam demontaż ( zakładając, że sam to zrobisz) to góra 1 godzina plus godzina, dwie rozebranie/ złożenie go i ponowny montaż godzina. Tak więc 4 godziny i po robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jak jest u ciebie z dostepnością w aucie do rozrusznika

> ale myślę, że sam demontaż ( zakładając, że sam to zrobisz) to góra 1 godzina plus godzina, dwie

> rozebranie/ złożenie go i ponowny montaż godzina. Tak więc 4 godziny i po robocie

Zrobione.

Poszedłem na lenistwo.

Wsadziłem regenerowany. W AG Z14XE dostęp jest trochę słaby - wszystko z kanału, ale generalnie poszło w 2h z obiadem w przerwie hehe.gif

Rozrusznik kręci jak szalony i mam nadzieje, że się za tydzień nie rozsypie zlosnik.gif

Ten stary spróbuję sobie zrobić "na spokojnie" według Waszych instrukcji i zostawić na zapas.

Dzięki i pozdrowionka 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.