Skocz do zawartości

mondeo mk2 1.8 benzyna lpg 2 generacji


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dawno mnie tu nie bylo bo przez ostatnie lata mialem auta tylko na PB, ostatnia gazownie sprzedalem w 2007 roku...

Panowie i Panie;)

otóż mam problem, pacjent to tytulowe mondeo mk2 1800cm3 benzyna z lpg drugiej generacji, kupilem niedawno, nie wiem kiedy wlasciciel zmienial filtry, swiece itp. Samochod na gazie chodzi idealnie, no moze nie do konca bo przy przyspieszaniu przy ok 5300 obrotow przerzuca z gazu na benzyne i zaczynja sie schody;)

auto na gazie smiga ladnie, na benzynie przyspieszajac powyzej 4000 obrotow dostaje kangurka, dlawi sie i brak mu mocy, gdy przelacze na gaz jest idealnie, powrot na benzyne i znow kiszka

zalalem stp czerwone i czarne, zbiornik do pelna, zrobilem na benzynie kolo 100 km i nie przechodzi..

.pomyslalem, ze moze wymienie filtr paliwa, powietrza i swiece bo nie mam pojecia kiedy byly wymieniane...

co mozecie podpowiedziec, dlaczego na benzynie powyzej 4500 nie jedzie... wczesniej mialem astre 2 w sekwencji i pamietam, ze ciagnal do konca na gazie, a tu przelacza mi na benzynke przy 5300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpg II gen i sam przerzuca na pb? chyba ze ustawione po obrotach ze ma przerzucac

swiece zmien, filtry tez, zwroc uwage czy nie masz popekane kol wydechowego

moze pompa paliwowa nie wydala juz, moze byc tez przeplywka

jak masz mozliwosc jakims fejsem sie wpiac to mozna podgladnac co go tam boli na pb

generalnie mam taki sam samochod, prosty jest, diagnostyke ma uproszczona ale da sie latwo ogarnac

ja wrzucilem przeplywke z 2.0 bo walnieta mialem i przepustnice z 2.0 to troche odzyl, no ale u mnie sekwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lpg II gen i sam przerzuca na pb? chyba ze ustawione po obrotach ze ma przerzucac

> swiece zmien, filtry tez, zwroc uwage czy nie masz popekane kol wydechowego

> moze pompa paliwowa nie wydala juz, moze byc tez przeplywka

> jak masz mozliwosc jakims fejsem sie wpiac to mozna podgladnac co go tam boli na pb

> generalnie mam taki sam samochod, prosty jest, diagnostyke ma uproszczona ale da sie latwo ogarnac

> ja wrzucilem przeplywke z 2.0 bo walnieta mialem i przepustnice z 2.0 to troche odzyl, no ale u

> mnie sekwencja

jakie swiece i filtry polecasz bym kupil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... swiece ... oryginaly ford

Ford potrafił dawać świece z odstępem elektrod 1,3 mm, a może nawet i więcej.

Polecam wziąć świece o takich samych parametrach, ale z mniejszym odstępem elektrod - układ zapłonowy będzie mniej obciążony - kable WN i cewki dłużej pożyją smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co ma reduktor do jazdy ne benzynie?

> czy moze masz na mysli przelaczanie sie powyzej 5300 na benzyne?

bo jak nie wyrabia lpg to sie przełacza na PB

moze tez byc taka sytuacja

moga być ustawione graniczne obroty w których komp przełacza na paliwo. takie zabezpieczenie silnika lub nie nie wyrabia reduktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo jak nie wyrabia lpg to sie przełacza na PB

Sam sie nie przełączy. Jak nie wyrabia to nie jedzie a nawet zwalnia. Miewam tak czasami jak sie pusto w zbiorniku robi

> moga być ustawione graniczne obroty w których komp przełacza

Tu jak najbardziej jest to możliwe i nawet konieczne dla bezpieczeństwa silnika. Pomyśl co sie może stać jak dasz na LPG na luzie gaz w podłogę a nie będziesz miał odcinki obrotów? Silnik sie rozkręci na tyle na ile mu pozwoli ilość paliwa dostarczona do cylindrów. Nie trudno sie domyśleć jaka moze być fajna katastrofa.

Dlatego ustawia sie przelącznie na benzynę. Ja mam na 6000 obr o odcinka na benzynie jest 6,5 tyś wiec sie silnik nie rozbiega. Obstawiem że to Mondeo ma ogranicznik ustawiony na 5,3 tyś obr i dlatego wtedy przełącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam ,że w centralce jest zmiana na pb po przekroczeniu obrotów.silnik przechodzi na benzyne tylko mapy rozjechane i zaczynają sie schody.w moim mondeo jest podobnie warto sprawdzić podpinając komputer do samochodu jakie korekty czasów wtrysków.może nawet już korekty nie wytarczają i wywala błąd.niestety mondeo nie posiada kontrolki silnika i przez to nawet o tym nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas to jest wróżenie z fusów.więcej można powiedzieć po podłączeniu kompa do komputera samochodowego i centralki gazu.ja proponuje odłączyć na noc akumulator i odpalić rano na benzynie i przejechać.jeżeli moc na benzynie będzie to winna bedzie kuchenka.jeżeli nie to trzeba szukać, jeżeli nie możesz podpiąć pod kompa to zostaje wymienianie części po kolei,aż trafisz na walniętą. ja zaczołbym od świec, przewody,filtry i bardzo ważne przepływka.napewno warto wyczyścić. jeżeli posiadasz zwykły miernik ( 20 zł) warto sprawdzić poszczególne elementy elektryczne silnika( w tym i przepływkę)

tutaj link pomocny

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthrea...ników-w-silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.