Skocz do zawartości

Problem z Bingo S


marcinur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.

Od czasu do czasu gdy jadę na gazie, nagle kontrolki na przełaczniku gazu gasną i odcinany jest dopływ gazu. Po wciśnięciu przełacznika - przerzuca się na benzynę i jedzie normalnie. Problem ustępuje najczęsciej po dłuższym postoju. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki w instalce, styki itp - nic nie znalazłem. Stawiam na elektronikę, ale zanim kupię nową (używaną) chciałbym się upewnić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki problem.

> Od czasu do czasu gdy jadę na gazie, nagle kontrolki na przełaczniku gazu gasną i odcinany jest

> dopływ gazu. Po wciśnięciu przełacznika - przerzuca się na benzynę i jedzie normalnie. Problem

> ustępuje najczęsciej po dłuższym postoju. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki w instalce, styki

> itp - nic nie znalazłem. Stawiam na elektronikę, ale zanim kupię nową (używaną) chciałbym się

> upewnić ...

Sprawdź czy wszystkie przewody w kostce od strony instalacji w samochodzie są dobrze zaprasowane, wystarczy mocno pciagać za przewody. U mnie luźny był minus centralki i wcale się nie przełączał mimo że kontrolki świeciły normalnie. U ciebie może być problem z plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź czy wszystkie przewody w kostce od strony instalacji w samochodzie są dobrze zaprasowane,

> wystarczy mocno pciagać za przewody. U mnie luźny był minus centralki i wcale się nie

> przełączał mimo że kontrolki świeciły normalnie. U ciebie może być problem z plusem.

Kilka razy wypinałem już kostkę z centralki. Jutro jeszcze raz to sprawdzę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki problem.

> Od czasu do czasu gdy jadę na gazie, nagle kontrolki na przełaczniku gazu gasną i odcinany jest

> dopływ gazu. Po wciśnięciu przełacznika - przerzuca się na benzynę i jedzie normalnie. Problem

> ustępuje najczęsciej po dłuższym postoju. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki w instalce, styki

> itp - nic nie znalazłem. Stawiam na elektronikę, ale zanim kupię nową (używaną) chciałbym się

> upewnić ...

a cewka ok? Miałem podobny objaw jak sie konczyla. Instalacja sama przeskakiwala na benzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego nie mogę wykluczyć. Choć jakby coś z cewką było nie tak, to chyba byłyby problemy z jazdą na

> benzynie?

Gaz jest bardziej wyczulony na usterki udkladu zaplonowego. u mnie na benie nic sie nie dzialo, cewka jedynie byla bardzo ciepla. podmienilem na inna i przelaczanie sie gazu ustapilo.

Nie mowie ze u ciebie tez tak musi byc, jednak jak masz mozliwosc podmien na inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gaz jest bardziej wyczulony na usterki udkladu zaplonowego. u mnie na benie nic sie nie dzialo,

> cewka jedynie byla bardzo ciepla. podmienilem na inna i przelaczanie sie gazu ustapilo.

> Nie mowie ze u ciebie tez tak musi byc, jednak jak masz mozliwosc podmien na inna.

Zapasowej cewko nie mam, ale tanio kupiłem inną centralkę - zobaczymy co da wyminana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Zapasowej cewko nie mam, ale tanio kupiłem inną centralkę - zobaczymy co da wyminana.

W ostatnich dniach miałem podobny problem ,tylko z tym ze wyłączył się gaz i przeszedł na benzynę a jak włączył się LPG to tylko na chwilę aż efektem końcowym w ogóle się nie załączał nawet na rozgrzanym silniku a kontrolka mrugała . Co się okazało padł czujnik temperatury w parowniku i dodatkowo wymienili mi filtr .Teraz wszystko jest ok 893goodvibes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ostatnich dniach miałem podobny problem ,tylko z tym ze wyłączył się gaz i przeszedł na

> benzynę a jak włączył się LPG to tylko na chwilę aż efektem końcowym w ogóle się nie

> załączał nawet na rozgrzanym silniku a kontrolka mrugała . Co się okazało padł czujnik

> temperatury w parowniku i dodatkowo wymienili mi filtr .Teraz wszystko jest ok .

U mnie pomogła wymiana centralki na nową/używaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.