Skocz do zawartości

Toyota Corolla silnik


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

Który silnik w ofercie Toyoty jest najodpowiedniejszy do tego samochodu??

To co na papierze to można użyć.......do tego do czego na ogół służy papier. Chodzi mi o rzeczywistość.

Zdaje się, że obcięta wersja Corolli nazywa się Auris i on też wchodzi w grę.

Diesel......niechętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który silnik w ofercie Toyoty jest najodpowiedniejszy do tego samochodu??

> To co na papierze to można użyć.......do tego do czego na ogół służy papier. Chodzi mi o

> rzeczywistość.

> Zdaje się, że obcięta wersja Corolli nazywa się Auris i on też wchodzi w grę.

> Diesel......niechętnie.

Ostatnie Toyoty z małych z którymi miałem do czynienia to Corolla E12 z 2006 roku, oraz Auris z 2007.

Rolkę ujeżdżałem 1,5 roku temu, silnik 1.6 VVTi czyli benzynowy. Żwawe auto ale zimą na krótkich odcinkach piło okrytnie - poniżej 12-13 litrów na sto nie dało się zejść a starałem się.

Auris z silnikiem 1.4 diesel a dokładnie turbodiesel, zapomniałem akurat jakie oznaczenia mają te silniki. 90 KM wydaje się niewiele ale w połączeniu z automatem spokojnie daje rady. Z Aurisem mam do czynienia często bo śmiga nim ktoś z krewnych.

I powiem uczciwie mając do dyspozycji Corollę a Aurisa zdecydowanie wybieram tego drugiego, w wersji full wypas. To auto jest naprawdę przyjemne w użytkowaniu w sensie ergonomii,w wyglądzie tak od środka jak z zewnątrz i silnik 90 konny naprawdę daje rady -sprawdzane w miescie i na trasie 2200 km w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie ma e12 i silnik 1.4 97 KM, po mieście spokojnie daje radę a na trasie to różnie, jeśli się jeździ w 2 osoby i trochę ją wkręca w wyższe obroty to spoko, natomiast przy 4 to już problem z dynamiczną jazdą. Mi obecnie pali średnio 7,2, na trasie pali od 4,8-6,5 (w zależności od dynamiki jazdy) a w mieście 7-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja obecnie ma e12 i silnik 1.4 97 KM, po mieście spokojnie daje radę a na trasie to różnie, jeśli

> się jeździ w 2 osoby i trochę ją wkręca w wyższe obroty to spoko, natomiast przy 4 to już

> problem z dynamiczną jazdą. Mi obecnie pali średnio 7,2, na trasie pali od 4,8-6,5 (w

> zależności od dynamiki jazdy) a w mieście 7-9

a to dziwne, jezdzilem kilka lat dokladnie taka, spalanie po miescie 9-11, w trasie ok 7. Dynamika raczej kiepska. Za to kompletnie bezawaryjna, ale nudna jak flaki z olejem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to dziwne, jezdzilem kilka lat dokladnie taka, spalanie po miescie 9-11, w trasie ok 7. Dynamika

> raczej kiepska. Za to kompletnie bezawaryjna, ale nudna jak flaki z olejem

Bo te silniki są niby takie same, a jednak trochę inne jednym biorą olej nawet niektórym dużo a mi prawie nic. Myślę, że b. dużo zależy od techniki ekonomicznej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo te silniki są niby takie same, a jednak trochę inne jednym biorą olej nawet niektórym dużo a mi

> prawie nic. Myślę, że b. dużo zależy od techniki ekonomicznej jazdy

mi oleju nie bral w ogole. Moj aktualny 140- konny Golf pali mniej niz Corolka, a mysle ze jezdze teraz dynamiczniej niz kiedys zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi oleju nie bral w ogole. Moj aktualny 140- konny Golf pali mniej niz Corolka, a mysle ze jezdze

> teraz dynamiczniej niz kiedys

A nie pomyślałeś, że może z twoją Corollą było coś nie tak? Z tego co ja widzę na AutoCentrum ludzie również podają spalanie podobne do mojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie pomyślałeś, że może z twoją Corollą było coś nie tak? Z tego co ja widzę na AutoCentrum

> ludzie również podają spalanie podobne do mojego

ASO zawsze mowilo, ze TTTM zlosnik.gif pozatym zadnych innych niepokojacych sygnalow nie bylo. Niewazne, to juz historia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ASO zawsze mowilo, ze TTTM pozatym zadnych innych niepokojacych sygnalow nie bylo. Niewazne, to

> juz historia

A tak z ciekawości, jak spisuje się V chodzi mi o rudą, mój ojciec ma V+ i już malował klapę przy podświetleniu rejestracji a niedawno też zauważył koło tylnych światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości, jak spisuje się V chodzi mi o rudą, mój ojciec ma V+ i już malował klapę przy

> podświetleniu rejestracji a niedawno też zauważył koło tylnych światłach

rocznik 2007, nic na razie nie zauwazylem, ale po Twoim poscie bede musial sie dokladniej przyjrzec wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.