Skocz do zawartości

Czas na naprawę..


Wiza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od 2007 r jestem posiadaczem chińskiego jeździdełka 50ccm.

Skuter od końca 2010 roku stał sobie w garażu.

W zeszłym roku chciałem go odpalić ale był kłopot. Nie dochodziło paliwo do filtra.

Czy moglibyście mi powiedzieć co zrobić z tym fantem i co zrobić ogólnie aby było ok.

Mam zamiar wymienić olej, kupię nową świecę, wyczyszczę gaźnik. Co jeszcze zrobić? Oczywiście uzupełnię płyn hamulcowy i wszystko wysmaruje.

PS. Istnieje możliwośc zapowietrzenia układu paliwowego? Nie wiem czy coś jest uszkodzone, ale wydaje mi się, że paliwo w filtrze było, do momentu aż go wymieniłem.

Czekam na podpowiedzi i najchetniej szczególną instrukcję.

PS2. Olej wlać 10w40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć!

> Od 2007 r jestem posiadaczem chińskiego jeździdełka 50ccm.

> Skuter od końca 2010 roku stał sobie w garażu.

> W zeszłym roku chciałem go odpalić ale był kłopot. Nie dochodziło paliwo do filtra.

Co musisz zrobić:

- zdjąć bagażnik pod siedzeniem

- odpiąć przewód paliwowy od gaźnika

- odpiąć przewód podciśnieniowy ( taki sam jak paliwowy) od dolotu, czyli kolanka za gaźnikiem ( nie wiem jaki masz skuter, bo może od dolotu odchodzą dwa, a może jeden i dochodzi do trójnika, w każdym razie chodzi o ten, który biegnie do bączka/zaworu bezpośrednio pod bakiem) i porządnie zaciągnąć z niego powietrze ustami, kilkukrotnie. Podczas zaciągania obserwuj, czy z odpiętego przewodu paliwowego wypływa paliwo.

Jeśli wypływa, to znaczy, że źle zdiagnozowałeś usterkę. ( dla pewności możesz odpiąć przewód paliwowy przed filtrem, żeby wiedzieć,że to nie filtr zatrzymuje paliwo.

> Mam zamiar wymienić olej, kupię nową świecę, wyczyszczę gaźnik. Co jeszcze zrobić?

A potrzebujesz wymienić olej?

Sprawdzałeś, czy świeca daje iskrę?

Być może gaźnik nie wymaga czyszczenia?

> Czy moglibyście mi powiedzieć co zrobić z tym fantem i co zrobić ogólnie aby było ok. Oczywiście

> uzupełnię płyn hamulcowy i wszystko wysmaruje.

> PS. Istnieje możliwośc zapowietrzenia układu paliwowego?

Miałem taki przypadek, ale to przez zbyt wąskie przewody - baaaardzo małe prawdopodobieństwo.

Nie wiem czy coś jest uszkodzone, ale

> wydaje mi się, że paliwo w filtrze było, do momentu aż go wymieniłem.

Możesz puścić paliwo do gaźnika bez filtra - możesz do tego wykorzystać dłuższy przewód paliwowy na przykład ze spustu paliwa, bądź podciśnienia do systemu dopalania spalin, jeśli nie starczy Ci przewodu. (byle nie z podciśnienia baku paliwa, bo nie odpalisz)

> Czekam na podpowiedzi i najchetniej szczególną instrukcję.

> PS2. Olej wlać 10w40 ?

Najważniejsze, to żebyś podał dane pojazdu - marka, model, przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzi?ki bardzo. Teraz jestem z pracy i odpowiem tylko na ostatnie pytanie. Jest to Benzhou, znany w Polsce pod nazwa Kingway Cobra. 2007 rok. 2500 km przebiegu.

Co do oleju, to wymienialem osobiscie w 2008 roku. Mial 1500 km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.