Skocz do zawartości

montaz paneli lamelowych do ogrodzenia


knapior89

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie zakupilem sobie takie panele 180x180 stare ogrodzenie ma slupki co 260cm , co myslicie o moim pomysle a montaz, czyli wierce sobie w tych panelach po 3 dziurki na obrzezach i przewiazuje to drutem cynkowanym, po czym oczywiscie skrecam kombinerkami , na jedna wkladal bym po dwa druty.

Czy to ma sens? czy wytrzyma warunki atmosferyczne wiatr? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie zakupilem sobie takie panele 180x180 stare ogrodzenie ma slupki co 260cm , co

> myslicie o moim pomysle a montaz, czyli wierce sobie w tych panelach po 3 dziurki na

> obrzezach i przewiazuje to drutem cynkowanym, po czym oczywiscie skrecam kombinerkami , na

> jedna wkladal bym po dwa druty.

> Czy to ma sens? czy wytrzyma warunki atmosferyczne wiatr?

Ja bym dał u góry i u dołu listwy na 260 cm, do nich przykręcił panele i dopiero całość za te listwy do słupków (ewentualnie dodatkowo do słupków tym ocynkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym dał u góry i u dołu listwy na 260 cm, do nich przykręcił panele i dopiero całość za te

> listwy do słupków (ewentualnie dodatkowo do słupków tym ocynkiem)

bylem obejrzec slupki bo pomysl mi dales dobry, lecz slupki zdrowo pognite oslabiony.gif, najprostszym sposobem bylbyten drut ale czy wytrzyma wiatr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie panele kupiłeś? Są różne, od taki cienkich z przeplatanymi listwami, po takie z grubą ramą i dość grubymi klepkami, i znacząco różnią się wagą. Ja mam takie najtańsze i najlżejsze (po zagęszczeniu żywopłotu i tak pójdą na ognisko), i mocowałem je do ogrodzenia za pomocą gotowych płaskowników bodajże 40x80mm z otworami i śrub z łbem zamkowym. Każdy panel trzyma się na czterech takich mocowaniach (płaskownik + 2 śruby), a dodatkowo szczeliny pomiędzy panelami połączyłem listwami z rozebranego panela. Wygląda to całkiem znośnie i trzyma się już ponad 3 lata. Z tym że ja mam przęsła ogrodzenia pospawane z grubych teowników, i te wspomniane płaskowniki stykają się właśnie z płaską ścianką teownika. Jeśli masz płot z cienkich prętów to takie rozwiązanie może się nie sprawdzić, natomiast jeśli masz z profili to może się sprawdzić nawet lepiej.

Z drutem bym się bał ryzykować, zwłaszcza jeśli masz cięższe panele i ma to być zrobione na stałe.

Jeśli chcesz to cyknę fotę jak to jest zrobione u mnie i Ci podeślę, bo słowami mimo wszytsko trudno to dobrze zobrazować wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.