Skocz do zawartości

Nowe życie Lotusa


widaw

Rekomendowane odpowiedzi

Zima, to okres na dłubanie w bolidku smile.gif

Lotus dostał nowe serce, nowy silnik z kompresorem. Homologowana klatka. Nowe nadwozie. Duuużo zmian konstrukcyjnych, pozwalających na uzyskanie wiekszej mocy i płynniej dozowanej.

Jutro próba uruchomienia i przed-strojenia sterownika silnika.

Planujemy ponad 500 KM. Co wyjdzie, okaże się na hamowni.

286877262-IMG_4160.JPG

286877262-IMG_4156.JPG

286877262-IMG_4155.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pieknie

> A jak z przeniesieniem na matke ziemie?

Na slikach jest bajecznie...waytogo.gif, błędnik nie wyrabia confused.gif. Nie ma żadnych problemów w trakcją. Idzie jak po szynach. Niestety drogie zlosnik.gif.

Zawieszenie po strojeniu silnika pojedzie do angoli na regulację. W PL nikt tego nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zima, to okres na dłubanie w bolidku

> Lotus dostał nowe serce, nowy silnik z kompresorem. Homologowana klatka. Nowe nadwozie. Duuużo

> zmian konstrukcyjnych, pozwalających na uzyskanie wiekszej mocy i płynniej dozowanej.

> Jutro próba uruchomienia i przed-strojenia sterownika silnika.

> Planujemy ponad 500 KM. Co wyjdzie, okaże się na hamowni.

daje rade ta maszynka chcialbym taka poprowadzic na torze ...

pewnie zweryfikowalaby moje umiejetnosci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daje rade ta maszynka chcialbym taka poprowadzic na torze ...

> pewnie zweryfikowalaby moje umiejetnosci

Nie zdawałem sobie sprawy, ile pokory wymaga prowadzenie takiego auta. To inny świat, inna nauka, inne prawa fizyki, i całkowicie inne doznania odbierane zmysłami.

Powiem tak: ja nim jeździć nie umiałem kiedy miał blisko 300KM. A teraz? Teraz to będę jechał po torze z prędkością 80 km/h hehe.gif. Z podłożoną pieluchą w gaciach zlosnik.gif

Widziałem twarze licencjonowanych kierowców, instruktorów, - wysiadających z za kierownicy Lotusa i wszyscy zgodnie mówią że to szok.

Prowadzenie i utrzymanie tego auta na torze, wymaga nauki. Duuużo nauki.

ps: na torze w poznaniu, są organizowane pojeżdżawki dla amatorów. Wpierw szkolenie - potem jazda samodzielna za pojazdem instruktora. Auta - Radical, czyli wstęp do namiastki F1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ośki, skrzynia ?

Te elementy mają spory zapas wytrzymałości. Auto nie jest ciężkie.

Problemem były w ubiegłym roku, przeguby półosi, które "spawały" się rozgrzewając do czerwoności. Po kilku wymianach i próbach ogarnęliśmy temat specjalistycznym smarem do wyczynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto wstepnie testowo zajechało na hamownię. Lekkie strojenie, ale tylko do 8 tyś obrotów. Za mało km zrobione na nowym silniku.

Wypłuło 407KM i 365 Nm płynnie rozwoijanej mocy.

Autko potrzebuje 8 sek do 200km/h.

Jest dobrze.

Dla ciekawych filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.