Skocz do zawartości

DMC przyczepki typu market.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z samochodów, którym zamierzam ciągnąć przyczepkę ma dopuszczalne DMC bez hamulca 550 kg, natomiast wszystkie przyczepki w marketach mają DMC 750. Jak zrobić, aby taką przyczepkę zarejestrować na DMC 550 kg?

Gdyby się nie udało, to mam pytanie o przyczepki typu sam, sprzedawane na Allegro. Jak wygląda rejestracja takiej przyczepki? Kto decyduje jakie DMC będzie wpisane w dowodzie rejestracyjnym? Ile kosztuje rejestracja przyczepki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden z samochodów, którym zamierzam ciągnąć przyczepkę ma dopuszczalne DMC bez hamulca 550 kg,

> natomiast wszystkie przyczepki w marketach mają DMC 750. Jak zrobić, aby taką przyczepkę

> zarejestrować na DMC 550 kg?

> Gdyby się nie udało, to mam pytanie o przyczepki typu sam, sprzedawane na Allegro. Jak wygląda

> rejestracja takiej przyczepki? Kto decyduje jakie DMC będzie wpisane w dowodzie

> rejestracyjnym? Ile kosztuje rejestracja przyczepki sam?

Ejjjjj,

ach z tymi przyczepkami "lekkimi" to zawsze jakieś niewiadome.

Kupujesz taką z marketu czy innego miejsca, towarową o DMC 750kg zapinasz do autka i ciągniesz tylko max. 550kg (w twoim przypadku) czyli w dowodzie masz napisane ile waży pusta + tyle ładunku ile można żeby "dobić" do 550kg - ot tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ejjjjj,

> ach z tymi przyczepkami "lekkimi" to zawsze jakieś niewiadome.

> Kupujesz taką z marketu czy innego miejsca, towarową o DMC 750kg zapinasz do autka i ciągniesz

> tylko max. 550kg (w twoim przypadku) czyli w dowodzie masz napisane ile waży pusta + tyle

> ładunku ile można żeby "dobić" do 550kg - ot tyle.

Jesteś pewien, że mogę jeździc z przyczepką o DMC 750, autem o wpisanym DMC bez hamulca 550? Słyszałem, że sam fakt jazdy nawet pusta przyczepką można zarobić mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewien, że mogę jeździc z przyczepką o DMC 750, autem o wpisanym DMC bez hamulca 550?

> Słyszałem, że sam fakt jazdy nawet pusta przyczepką można zarobić mandat.

no mozna , bo taka przyczepe moga ciagac tylko busy, minivany lub terenowki, osobowki raczej malo ktora moze bez hamulca ciagnac 750kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zrobić, aby taką przyczepkę

> zarejestrować na DMC 550 kg?

Kupić, skontaktować się z producentem, wysłać mu kopie dokumentów zakupu, i czekać na nową tabliczkę znamionową i homologację na 500 kg. Wtedy zrobić rejestrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden z samochodów, którym zamierzam ciągnąć przyczepkę ma dopuszczalne DMC bez hamulca 550 kg,

> natomiast wszystkie przyczepki w marketach mają DMC 750. Jak zrobić, aby taką przyczepkę

> zarejestrować na DMC 550 kg?

> Gdyby się nie udało, to mam pytanie o przyczepki typu sam, sprzedawane na Allegro. Jak wygląda

> rejestracja takiej przyczepki? Kto decyduje jakie DMC będzie wpisane w dowodzie

> rejestracyjnym? Ile kosztuje rejestracja przyczepki sam?

Przede wszystkim olać markety z ich wyrobami przyczepo-podobnymi biglaugh.gif

Skontaktowac sie z jakimś wytwórcą normalnych przyczep np: Tym i dogadac sie co do zapisow w dokumentach.

Daje gwarancję ,że da sie porozumiec odnośnie kazdego kilograma DMC. ok.gifcfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim olać markety z ich wyrobami przyczepo-podobnymi

> Skontaktowac sie z jakimś wytwórcą normalnych przyczep np: Tym i dogadac sie co do zapisow w

> dokumentach.

> Daje gwarancję ,że da sie porozumiec odnośnie kazdego kilograma DMC.

Drogie.

Dzięki. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Testowane?

Poszukaj lokalnego przedstawiciela firmy svidnik kolego nie bierz w markecie. My mielismy brać w markecie ale wyszło t samo taniej o 3 stówki bo brałem z plandeką kołem zapasowym i kółkiem małym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.