Skocz do zawartości

Taras z Modrzewia


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze chciałem mieć drewno na tarasie i planowałem zrobić to z jakiegoś egzotyka, ale ostatnio doradzano mi jednak Modrzew. ze niby dużo taniej i tez jest ładny. Ma ktoś taras z tego iglaka u siebie ? Jak to wyglada po kilku latach użytkowania ? ( wiem ze trzeba często olejować ) Interesują mnie wszystkie za i przeciw cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze chciałem mieć drewno na tarasie i planowałem zrobić to z jakiegoś egzotyka, ale ostatnio

> doradzano mi jednak Modrzew. ze niby dużo taniej i tez jest ładny. Ma ktoś taras z tego iglaka

> u siebie ? Jak to wyglada po kilku latach użytkowania ? ( wiem ze trzeba często olejować )

> Interesują mnie wszystkie za i przeciw

ja mam z iglaka. Chciałem z egzotyka, ale jak mi wyliczyli cenę, to się poddałem. Później kombinowałem z modrzewiem, ale to był wybór jak świnka morska (czyli ani świnia, ani morska wink.gif ). Ani ten modrzew mi się nie podobał, ani nie był strasznie tani. Koniec końców, kolega polecił mi deskę sosnową, którą kupiłem i zamontowałem. Na razie leży rok, także wiele Ci nie powiem, wczoraj właśnie zabrałem się za przedsezonowe olejowanie.

Edit: jakby Cię interesowało jak to wygląda:

Olej2.jpg

Olej3.jpg

Olej4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rozważałem odbudowę drewnianego tarasu, kolega stolarz mnie przestrzegł a propos modrzewia przed jedną istotną jego cechą. Materiał jest to doskonały, szczególnie syberyjski. Natomiast jeżeli trafią Ci się deski "pocące" się żywicą, to będzie mogiła, bo czego byś nie robił, ta żywica z nich będzie co chwila wyłazić na wierzch i wszystko Ci się będzie kleiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze chciałem mieć drewno na tarasie i planowałem zrobić to z jakiegoś egzotyka, ale ostatnio

> doradzano mi jednak Modrzew. ze niby dużo taniej i tez jest ładny. Ma ktoś taras z tego iglaka

> u siebie ? Jak to wyglada po kilku latach użytkowania ? ( wiem ze trzeba często olejować )

> Interesują mnie wszystkie za i przeciw

Ja mam z modrzewia już piąty rok, jest całkiem ok.

Cena jaką zapłaciłem to coś ok 60 PLN m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam z modrzewia już piąty rok, jest całkiem ok.

> Cena jaką zapłaciłem to coś ok 60 PLN m2.

sudeckiego, czy syberyjskiego? duzo masz sekow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sudeckiego, czy syberyjskiego? duzo masz sekow?

Syberyjskiego. Sęków prawie wcale nie ma a była opcja zakupu zupełnie bez sęków tylko trochę drożej. Kupowałem w Byczynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Syberyjskiego. Sęków prawie wcale nie ma a była opcja zakupu zupełnie bez sęków tylko trochę

> drożej. Kupowałem w Byczynie

a pamietasz, jaka wilgotnosc drewno mialo przy zakupie? Ta Byczyna, to jakies znane zrodlo, bo mi nic nie mowi? http://www.piomar-drewno.pl/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pamietasz, jaka wilgotnosc drewjo mialo przy zakupie?

Niestety nie

Ta Byczyna, to jakies znane zrodlo, bo mi

> nic nie mowi?

Byczyna jest niedaleko Wrocławia znalazłem gościa w internecie a teraz chyba rozwinął się w firmę. klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie

> Ta Byczyna, to jakies znane zrodlo, bo mi

> Byczyna jest niedaleko Wrocławia znalazłem gościa w internecie a teraz chyba rozwinął się w firmę.

> klik

Wyedytowalem potem posta dodajac ten adres. Faktycznie juz kiedys sprawdzalem te strone, ale ceny maja teraz znacznie wyzsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Ja mam taras modrzewiowy ale dopiero przetrzymał dwie zimy wiec nie wiele można o nim powiedziec. Troche wypłowiał wiec trzeba go będzie zaolejować. A tak to sie trzyma i do dużo lepiej niż meble ogrodowe z jakiegoś egzotycznego drewna..

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie

> Ta Byczyna, to jakies znane zrodlo, bo mi

> Byczyna jest niedaleko Wrocławia znalazłem gościa w internecie a teraz chyba rozwinął się w firmę.

> klik

Dodam sobie gościa do "ulubionych" bo ostatnio jak zamówiłem drewno na taras z tartaku to 4 x wracało do tartaku bo coś było nie tak. Aż się lato skończyło hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze chciałem mieć drewno na tarasie i planowałem zrobić to z jakiegoś egzotyka, ale ostatnio

> doradzano mi jednak Modrzew. ze niby dużo taniej i tez jest ładny. Ma ktoś taras z tego iglaka

> u siebie ? Jak to wyglada po kilku latach użytkowania ? ( wiem ze trzeba często olejować )

> Interesują mnie wszystkie za i przeciw

Mam taki taras od 4 lat. Deska kosztowała wówczas ok 50-60zł/m2, dokładnie nie pamiętam. Żywica gdzieś tam się pojawiła, ale w śladowych ilościach, praktycznie niezauważalne.

Deski są nadal proste, olejowane raz do roku na wiosnę (akurat wczoraj to robiłem), nie wiem czy to ma znaczenie, ale zimą staram się odśnieżać taras, żeby śnieg na nim nie zalegał.

Fragmenty desek nie będące pod dachem, narażone na intensywniejsze działanie warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg, słońce) bardziej sciemniały.

Ja jestem zadowolony i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.