Skocz do zawartości

[G] PROBLEM Z WYCIERACZKAMI


Leny86

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM,

OSTATNIO MAM DZIWNY PROBLEM Z WYCIERACZKAMI SZYBY. CO CHWILE WYWALA MI BEZPIECZNIK WYCIERACZEK NIGDY TO SIE NIE DZIEJE W CHWILI ICH UZYTKOWANIA TYLKO ODPALANIA SAMOCHODU.. GDZIE MOGE SZUKAC ROZWIAZANIA TEGO PROBLEMU? MIAL KTOS PODOBNY PROBLEM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TYLKO ODPALANIA SAMOCHODU..

Za każdym razem, czy sporadycznie, sprawdziłeś to?

Bezpiecznik wpięty jest w obwód "15", po stacyjce, czy pali się:

- po przekręceniu kluczyka?

- dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem?

Problem dziwny, nie wiadomo, co radzić, gdzieś występuje zwarcie, ale pewnie nie na stałe, bo wycieraczki nie działałyby w ogóle.

Ja zacząłbym od wyeliminowywania (poprzez wypięcie wtyczki i zrobienia próby przepalenia bezpiecznika) kolejno możliwych "winowajców", do których dochodzi napięcie po bezpieczniku:

- manetki wycieraczek (może styki się posypały i latają luźno robiąc zwarcie)

- samego silnika wycieraczek (tam też możliwe jest zwarcie)

ewentualnie jeszcze:

- przewodu +12V (ewentualne zwarcie przewodu do karoserii, raczej w komorze silnika niż w babinie)

- przekaźnika wycieraczki tylnej, jesli masz

PS. nie pisz duzymi literami, przyjęto, że to niegrzeczne jest tak krzyczeć...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamat jest trochę dłuższy.. Zaczęło się od tego że padł mi przekaźnik antynapadu.. Ciągle mi się właczał antynapad.. elektryk mi odłaczył ten antynapad... dziwne jest to, że w tym samym czasie padła wycieraczka z tyłu... elektryk odpial wycieraczkę.. i było git.. kupilem nową zamontowałem wymieniłem bezpiecznik wszystko było ok... do czasu jak nie wlałem płynu do zbiorniczka wycieraczek.. nalalem plyn... i teraz ciagle sie przepala bezpiecznik.. wycieraczki dzialaja przod tyl spryskiwacze tez... nie ma reguly kiedy ten bezpiecznik sie przepali... gdzie szukac przyczyny? moze byc to od pompki spryskiwaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze byc to od pompki spryskiwaczy??

W pozycji normalnej przełacznika wycieraczek, napięcie +12V i masa do pompki płynu nie dochodzą, więc nie pisałem o niej, jako o potencjalnym miejscu zwarcia. Ale jeśli silniczek ma zwarcie lub nieszczelność i jest zalany płynem, to właczenie spryskiwaczy może palić bezpiecznik.

Musisz doświadczalnie ustalić w jakich dokładnie warunkach powtarzalnie pali się bezpiecznik. Bo jesli się to dzieje przypadkowo, to długo będziesz szukał...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.