Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

master22221

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Też stawiam na słaby akumulator - w takim przypadku elektronika pojazdu może odcinać mniej potrzebne układy, aby zapewnić energię do rozruchu silnika. Spróbuj odpiąć klemę akumulatora na kilka minut, ale po dłuższej jeździe, gdy napięcie na słupkach jest jeszcze podwyższone, a najlepiej naładuj go do maximum w domu. Po podłączeniu akumulatora, system może uaktualnić info o jego naładowaniu i nie odłączy niczego. Zaraz po tym zrób test otwierania klapy, jak otworzy, to akumulator do wymiany. A najlepiej to podpiąć tester i odczytać błędy, wtedy wszystko się wyjaśni [emoji106] Pozdr.
  2. Na zdjęciach jest "9"[emoji106]. Może w tytule zrobił literówkę? Spytaj Chińczyka, ja się na tym nie znam, sorry [emoji846] Jak Ci odpowie, że będzie pasować, to kup, jak kupisz i nie będzie, to Ci zwrócą kasę za kluczyk, ale grot już będziesz miał za 2 dychy [emoji846][emoji106] A elektronikę kupisz gdzie indziej [emoji846] Pozdr.
  3. Tutaj przetestowanych możliwości jest kilka: 1. Przeróbka oryginalnego termostatu przez dołożenie podkładki pod trzpień, aby otwierał się wcześniej 2. Wymiana wkładu oryginalnego 103*C na wkład o niższej temperaturze otwarcia - tych wkładów już nie ma na rynku 3. Wymiana całego termostatu na niższą temp. otwarcia - są tureckie, chińskie, amerykańskie... 4. Dołożenie modułu, który elektronicznie otwiera termostat w niższej temperaturze 5. Modyfikacja softu ECM, który otworzy elektronicznie termostat i/lub włączy wentylator, aby uzyskać niższą zadaną temperaturę silnika. Link do wątku-tasiemca masz powyżej [emoji846] Pozdr.
  4. Ma w ofercie groty, obudowy, kluczyki z elektroniką... Napisz do niego co potrzebujesz, na pewno odpowie [emoji846] Ja kupowałem tylko obudowę scyzoryk z grotem do AJ, elektronikę przełożyłem [emoji106] Cena nacięcia jest taka niska, że nawet gdybyś kupił tylko nacięty grot, a drugi kompletny klucz od innego sprzedawcy i zamienił groty to i tak ci wyjdzie taniej, niż nacinac grot w PL... Tutaj klik masz kluczyk z elektroniką i z linkiem do usługi cięcia grota. Nie ma chipa, musisz zakupić osobno.... Pozdr.
  5. Ja skorzystałem z tej kliknij oferty. Za 20 zł nikt w PL nie dorobi grota 😜 Klucz musisz też kupić u nich. Pozdr.
  6. Jeśli potrzebujesz, to mają tam też oferty kluczyków, do których można dokupić usługę nacięcia grota za niewielkie pieniądze. Robią to na podstawie zdjęcia klucza, które im wyślesz. I taki kluczyk działa [emoji106] Pozdr.
  7. Jeśli w aucie masz start-stop, to zwykle po wymianie trzeba nowy akumulator wprogramować do systemu zarzadzajacego energią auta. Pozdr.
  8. Jeśli 3 biegi nie działają, to wg tabelki, musiałyby paść 2 przekaźniki, raczej rzadki przypadek. Wymontuj rezystor i: 1. Zmierz "bezpiecznik" omomierzem, jeśli nie przewodzi, to kieruj się napisami na Twoim bezpieczniku, jeśli jest termiczny, to jego parametrem jest temperatura, jeśli nie, to wartość prądu 2. Patrząc na schemat powyżej, zmierz poszczególne rezystory omomierzem m. pinami: 3-2, 2-4, 4-1, albo lepiej: 3-2, 3-4, 3-1 tu rezystancja powinna rosnąć Pozdr.
  9. Tak, typowy objaw uszkodzenia rezystora. PS. Jeśli to małe zielone na zdjęciu rezystora to bezpiecznik termiczny, to 99% on się przepalił i można go wymienić za kilka zł. Pozdr.
  10. W takiej sytuacji można delikatnie szpilką lub cienkim płaskim wkrętakiem dogiąć blaszki do siebie, a z drugiej strony lekko pochylić bolce. Dodatkowo zapodać w obie części złącza spray kontaktowy i powinno pomóc. Można również lekko naprężyć przewód i zamocować pewnie trytką, aby nie poruszał się podczas jazdy. Ja tak zrobiłem przy poduszkach bocznych w fotelach w Astrze G i pomogło. Jeśli masz opclona, to przed i po tych zabiegach porównaj rezystancję poduszki, gdzieś w blokach pomiarowych taka opcja jest, a na pewno była dla Astry G. Można też powoli poruszać przewodem obserwując rezystancję poduszki i ustalić, w jakim położeniu jest najmniejsza i kiedy pojawia się błąd. Pozdr.
  11. Jak zwierasz styki palcem i odpala, to jest przerwa w obwodzie cewki przekaznika: albo cewka nie kontaktuje, wtedy przekaźnik do wymiany, albo brak masy lub połączenia z ECU. Cewkę łatwo sprawdzić omomierzem. Masę też omomierzem, ale lepiej kabelkiem z żarówką. Pozdr.
  12. Zanim kupisz zamek i rozbebeszysz drzwi sprawdź kondycję akumulatora - ja miałem kiedyś słaby i mi niektórych drzwi pilot nie zamykał. Z otwieraniem nie było wtedy problemu, bo ja mam tak zaprogramowane, że pierwsze naciśnięcie pilota otwiera tylko drzwi kierowcy, więc jest 4x mniejszy prąd, niż przy zamykaniu. Po zmianie akumulatora na nowy problem sam się rozwiązał [emoji846]
  13. master22221 obserwuje zawartość Opel
  14. Po odkręceniu tych 3 śrub, płyta z bezpiecznikami i przekaźnikami wyjdzie dopiero po zwolnieniu 4 podwójnych płaskich zatrzasków na krawędziach skrzynki. Śruby nie wychodzą z płyty, pozostają w niej po odkreceniu, dlatego "przeskakują" podczas dalszego odkręcana. Pozdr.
  15. https://opel.7zap.com/pl/car/t98/c/7/18-0/ Nie wiem, czy trafiłem z silnikiem: https://opel.7zap.com/pl/car/t98/c/7/19-2/ Pozdr.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.