Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

master22221

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez master22221

  1. Też stawiam na słaby akumulator - w takim przypadku elektronika pojazdu może odcinać mniej potrzebne układy, aby zapewnić energię do rozruchu silnika. Spróbuj odpiąć klemę akumulatora na kilka minut, ale po dłuższej jeździe, gdy napięcie na słupkach jest jeszcze podwyższone, a najlepiej naładuj go do maximum w domu. Po podłączeniu akumulatora, system może uaktualnić info o jego naładowaniu i nie odłączy niczego. Zaraz po tym zrób test otwierania klapy, jak otworzy, to akumulator do wymiany. A najlepiej to podpiąć tester i odczytać błędy, wtedy wszystko się wyjaśni [emoji106] Pozdr.
  2. Na zdjęciach jest "9"[emoji106]. Może w tytule zrobił literówkę? Spytaj Chińczyka, ja się na tym nie znam, sorry [emoji846] Jak Ci odpowie, że będzie pasować, to kup, jak kupisz i nie będzie, to Ci zwrócą kasę za kluczyk, ale grot już będziesz miał za 2 dychy [emoji846][emoji106] A elektronikę kupisz gdzie indziej [emoji846] Pozdr.
  3. Tutaj przetestowanych możliwości jest kilka: 1. Przeróbka oryginalnego termostatu przez dołożenie podkładki pod trzpień, aby otwierał się wcześniej 2. Wymiana wkładu oryginalnego 103*C na wkład o niższej temperaturze otwarcia - tych wkładów już nie ma na rynku 3. Wymiana całego termostatu na niższą temp. otwarcia - są tureckie, chińskie, amerykańskie... 4. Dołożenie modułu, który elektronicznie otwiera termostat w niższej temperaturze 5. Modyfikacja softu ECM, który otworzy elektronicznie termostat i/lub włączy wentylator, aby uzyskać niższą zadaną temperaturę silnika. Link do wątku-tasiemca masz powyżej [emoji846] Pozdr.
  4. Ma w ofercie groty, obudowy, kluczyki z elektroniką... Napisz do niego co potrzebujesz, na pewno odpowie [emoji846] Ja kupowałem tylko obudowę scyzoryk z grotem do AJ, elektronikę przełożyłem [emoji106] Cena nacięcia jest taka niska, że nawet gdybyś kupił tylko nacięty grot, a drugi kompletny klucz od innego sprzedawcy i zamienił groty to i tak ci wyjdzie taniej, niż nacinac grot w PL... Tutaj klik masz kluczyk z elektroniką i z linkiem do usługi cięcia grota. Nie ma chipa, musisz zakupić osobno.... Pozdr.
  5. Ja skorzystałem z tej kliknij oferty. Za 20 zł nikt w PL nie dorobi grota 😜 Klucz musisz też kupić u nich. Pozdr.
  6. Jeśli potrzebujesz, to mają tam też oferty kluczyków, do których można dokupić usługę nacięcia grota za niewielkie pieniądze. Robią to na podstawie zdjęcia klucza, które im wyślesz. I taki kluczyk działa [emoji106] Pozdr.
  7. Jeśli w aucie masz start-stop, to zwykle po wymianie trzeba nowy akumulator wprogramować do systemu zarzadzajacego energią auta. Pozdr.
  8. Jeśli 3 biegi nie działają, to wg tabelki, musiałyby paść 2 przekaźniki, raczej rzadki przypadek. Wymontuj rezystor i: 1. Zmierz "bezpiecznik" omomierzem, jeśli nie przewodzi, to kieruj się napisami na Twoim bezpieczniku, jeśli jest termiczny, to jego parametrem jest temperatura, jeśli nie, to wartość prądu 2. Patrząc na schemat powyżej, zmierz poszczególne rezystory omomierzem m. pinami: 3-2, 2-4, 4-1, albo lepiej: 3-2, 3-4, 3-1 tu rezystancja powinna rosnąć Pozdr.
  9. Tak, typowy objaw uszkodzenia rezystora. PS. Jeśli to małe zielone na zdjęciu rezystora to bezpiecznik termiczny, to 99% on się przepalił i można go wymienić za kilka zł. Pozdr.
  10. W takiej sytuacji można delikatnie szpilką lub cienkim płaskim wkrętakiem dogiąć blaszki do siebie, a z drugiej strony lekko pochylić bolce. Dodatkowo zapodać w obie części złącza spray kontaktowy i powinno pomóc. Można również lekko naprężyć przewód i zamocować pewnie trytką, aby nie poruszał się podczas jazdy. Ja tak zrobiłem przy poduszkach bocznych w fotelach w Astrze G i pomogło. Jeśli masz opclona, to przed i po tych zabiegach porównaj rezystancję poduszki, gdzieś w blokach pomiarowych taka opcja jest, a na pewno była dla Astry G. Można też powoli poruszać przewodem obserwując rezystancję poduszki i ustalić, w jakim położeniu jest najmniejsza i kiedy pojawia się błąd. Pozdr.
  11. Jak zwierasz styki palcem i odpala, to jest przerwa w obwodzie cewki przekaznika: albo cewka nie kontaktuje, wtedy przekaźnik do wymiany, albo brak masy lub połączenia z ECU. Cewkę łatwo sprawdzić omomierzem. Masę też omomierzem, ale lepiej kabelkiem z żarówką. Pozdr.
  12. Zanim kupisz zamek i rozbebeszysz drzwi sprawdź kondycję akumulatora - ja miałem kiedyś słaby i mi niektórych drzwi pilot nie zamykał. Z otwieraniem nie było wtedy problemu, bo ja mam tak zaprogramowane, że pierwsze naciśnięcie pilota otwiera tylko drzwi kierowcy, więc jest 4x mniejszy prąd, niż przy zamykaniu. Po zmianie akumulatora na nowy problem sam się rozwiązał [emoji846]
  13. Po odkręceniu tych 3 śrub, płyta z bezpiecznikami i przekaźnikami wyjdzie dopiero po zwolnieniu 4 podwójnych płaskich zatrzasków na krawędziach skrzynki. Śruby nie wychodzą z płyty, pozostają w niej po odkreceniu, dlatego "przeskakują" podczas dalszego odkręcana. Pozdr.
  14. https://opel.7zap.com/pl/car/t98/c/7/18-0/ Nie wiem, czy trafiłem z silnikiem: https://opel.7zap.com/pl/car/t98/c/7/19-2/ Pozdr.
  15. Jak już kupisz, podłącz do auta, sparuj z telefonem i sprawdź wersję elma tą apką: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applagapp.elm327identifier Pozdr.
  16. Linka nie wrzucę, ale radzę dopytać sprzedawcę i kupić elm w wersji 1.4b bluetooth 3.0 aby dodatkowo pasował do tej aplikacji, która pokazuje w czasie rzeczywistym % zapchania dpf w autach marki Opel i nie tylko: https://play.google.com/store/apps/details?id=tm.dpfinfo Aplikacje stworzył forumowicz opla insigni i stale ją rozwija [emoji846] Do błędów wystarczy elm w wersji niższej np. 1.4a [emoji106] Pozdr.
  17. Zainwestuj lepiej parę zł w Elma 327 na bluetooth, do tego apka Torque lub jakakolwiek inna i czytasz, kasujesz błędy z silnika i podglądasz wiele parametrów nawet podczas jazdy [emoji106] To jest teraz opcja dla okazjonalnych amatorów, czasy spinaczy w obd lub gaz-hamulec już chyba minęły... [emoji53] Pozdr.
  18. To nie ten: Klik lub Klik-część nr 20 ? Pozdr.
  19. Miałem kiedyś Astrę G rocznik 1998. Gdy w 2013 roku z powodu buczenia łożyska musiałem wymienić piastę z przodu i zobaczyłem kosmiczne ceny zamienników, zdecydowałem się na zakup używki oryginał GM z młodszego rocznika za grosze... Piastę wymieniłem pod blokiem i samochód jeździł bez problemów aż go sprzedałem w 2016 roku. Sprawdziło się mi wtedy powiedzenie, że lepszy używany oryginał, niż nowy zamiennik. Pozdr.
  20. master22221 odpowiedział kris1983 na temat - Opel
    A czy przez UPG olej też może uchodzić do komory spalania? Pozdr.
  21. A może wystarczy wyjąć wkładkę (bębenek) i nasmarować? Ja to robiłem profilaktycznie w mojej Astrze G wg tego opisu: Kliknij W wątku brakuje zdjęć, ale ja je skopiowałem wtedy na komputer i tu wrzucam. Pamiętam, że wypłukałem przy tym dużo brudu - zaschniętego smaru.... Pozdr.
  22. Ja taką sytuację miałem w peugeocie znajomej - jeden kluczyk zachowywał się identycznie jak u ciebie, drugi wcale się nie obracał. Podejrzewając brud, psiknałem do szczeliny na klucz wd-40, a pod stacyjkę podłożylismy szmatę. Kilka psiknięć, a między nimi ruszanie kluczem jednym i drugim, przód - tył i potem jeszcze obroty - pomogło. Na szmatę wylewała się czarna maź. Potem zaleciłem jej, aby podjechała do jakiegoś warsztatu, żeby te stacyjkę sprężonym powietrzem wydmuchać z resztek wd40, ale nie wiem, czy to zrobiła. No i kazałem przez jakiś czas bibułką wycierać tlusty klucz do sucha przez jakiś czas, aby paprochów z kieszeni nie pchać do zamka... Zamek do dziś działa 100% na oba klucze. Wiem, że do zamków wd40 nie wolno lać, ale nic innego ona nie miała w samochodzie. W innej sytuacji użyłbym sprayu do hamulców - nie jest tłusty i dobrze odparowuje. Jakby nie pomagał, to najpierw wd40, a potem ten do hamulców, aby wysuszyć wnętrze. Potem wdmuchnąłbym do zamka smar grafitowy. Pozdr.
  23. 4 dni auto stoi i akumulator rozładowany, czy 4 dni używasz normalnie i 5 dnia rozładowany? Bo jak to drugie, to może nie ma ładowania i jeździsz na akumulatorze...? Pozdr.
  24. W 4 dni akumulator ok. 36Ah rozładuje prąd ok. 380mA, czyli odbiornik ok. 4,5 - 5W, może to żarówka w bagażniku, schowku...? Pozdr.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.