Skocz do zawartości

Powietrze z nawiewów przestaje lecieć


Rekomendowane odpowiedzi

Rzecz się dzieje auta z podpisu, czyli KIA Cerato z automatyczną klimatyzacją. Mam z nią mały problem, otóż po jeździe ok.30-40 minut z włączoną klimatyzacją najpierw odczuwam zmniejszenie siły strugi powietrza z kratek (w tym czasie zaczyna mi zimne powietrze lecieć w okolicach lewarka zmiany biegów, podłokietnika), a potem kompletne odcięcie dopływu zimnego powietrza mimo działającego wentylatora dmuchawy. Jak zmienię kierunek wypływu powietrza nic się nie zmienia. Pomaga wyłączenie klimatyzacji na kilka minut i po jakichś 30 minutach problem się powtarza. Jeśli klimatyzacja jest wyłączona nawiew działa cały czas.

Najlepiej, aby auto obejrzał elektryk, ale to dopiero pod koniec czerwca będzie możliwe.

Próbuję coś wymyśleć, ale kiepsko mi idzie. Może wy podsuniecie jakieś ciekawe pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzecz się dzieje auta z podpisu, czyli KIA Cerato z automatyczną klimatyzacją.

> problem, otóż po jeździe ok.30-40 minut z włączoną klimatyzacją najpierw odczuwam zmniejszenie

> siły strugi powietrza z kratek (w tym czasie zaczyna mi zimne powietrze lecieć w okolicach

> lewarka zmiany biegów, podłokietnika), a potem kompletne odcięcie dopływu zimnego powietrza

> mimo działającego wentylatora dmuchawy. Jak zmienię kierunek wypływu powietrza nic się nie

> zmienia. Pomaga wyłączenie klimatyzacji na kilka minut i po jakichś 30 minutach problem się

> powtarza. Jeśli klimatyzacja jest wyłączona nawiew działa cały czas.

Kolego to jest klima AUTO !!!! smile.gifzlosnik.gif

Czyli działa automatycznie.

Jak osiągnie zadaną temperaturę, to chwilowo może "odpoczywać".

Być może stąd te przerwy w chłodzeniu i dmuchaniu ?

Taka jest moja koncepcja.

Oj widzę, że poziom zaawansowanej techniki nas przerasta biglaugh.gifzlosnik2.gif

Żartowałem, bez urazy 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczac trzeba od tego, ze koreance nie rozumieja co to jest klima auto. Wg nich to tylko ma dmuchac zeby temp jako taka osiagnac zmniejszyc obroty i tak juz do momentu wylaczenia i rob co chcesz a oborty dmuchawy nie wzrosna.

Zaczac od podlaczenia kompa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczac trzeba od tego, ze koreance nie rozumieja co to jest klima auto. Wg nich to tylko ma dmuchac

> zeby temp jako taka osiagnac zmniejszyc obroty i tak juz do momentu wylaczenia i rob co chcesz

> a oborty dmuchawy nie wzrosna.

> Zaczac od podlaczenia kompa

Ostatnio na przeglądzie auto było podłączane pod kompa i nic nie wyszło.

U mnie nawet dochodzi do tego, że obroty dmuchawy zaczynają w końcu rosnąć, jak się za gorąco w aucie zrobi, ale z żadnej kratki powietrze nie poleci grinser006.gif

Oprogramowanie auto klimy w starszych KIA jest faktycznie koszmarne. U mnie, żeby latem nie zamarznąć trzeba nastawić 25-26 stopni. Tęsknię za klimatronikiem z Nubiry, tam było rewelacyjnie to pomyślane. Chociaż już Cee'd po FL ma całkiem zmyślny klimatronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego to jest klima AUTO !!!!

> Czyli działa automatycznie.

> Jak osiągnie zadaną temperaturę, to chwilowo może "odpoczywać".

> Być może stąd te przerwy w chłodzeniu i dmuchaniu ?

> Taka jest moja koncepcja.

Widocznie teraz bardziej się męczy ta klima, bo z zeszłych latach tego nie było zlosnik.gif

> Oj widzę, że poziom zaawansowanej techniki nas przerasta

> Żartowałem, bez urazy

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.