Skocz do zawartości

Sprowadzenie auta z Francji - inaczej


misi3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, aktualnie przebywam we Francji i myślę nad zakupem auta, jest tego sporo, ceny jak w Polsce, ale auta regularnie serwisowane, z pewną historią, często od 1 właściciela, w regionie gdzie przebywam śnieg jest 4 dni w roku, więc auto powinno być dobre blacharsko.

Więc kupuję dobre auto, z przeglądem ważnym powiedzmy rok i chcę je zarejestrować w PL, ale powiedzmy ze ten rok jeszcze bede przebywał we Francji i nie chcę nim jechać do Polski (17 godzin po autostradzie - dziękuję), więc zostawiam go we Francji, lecę samolotem tylko z papierami i wracam z blachami i dowodem. Da się tak? Planuję je użytkować na polskich blachach przez ten czas. Jeśli przegląd jest aktualny nie muszę go robić w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć, aktualnie przebywam we Francji i myślę nad zakupem auta, jest tego sporo, ceny jak w Polsce,

> ale auta regularnie serwisowane, z pewną historią, często od 1 właściciela, w regionie gdzie

> przebywam śnieg jest 4 dni w roku, więc auto powinno być dobre blacharsko.

> Więc kupuję dobre auto, z przeglądem ważnym powiedzmy rok i chcę je zarejestrować w PL, ale

> powiedzmy ze ten rok jeszcze bede przebywał we Francji i nie chcę nim jechać do Polski (17

> godzin po autostradzie - dziękuję), więc zostawiam go we Francji, lecę samolotem tylko z

> papierami i wracam z blachami i dowodem. Da się tak? Planuję je użytkować na polskich blachach

> przez ten czas. Jeśli przegląd jest aktualny nie muszę go robić w PL?

Legalnie się nie da. Potrzebujesz zrobić w Polsce przegląd - do tego potrzebne jest auto. Do pozostałych czynności nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Legalnie się nie da. Potrzebujesz zrobić w Polsce przegląd - do tego potrzebne jest auto. Do

> pozostałych czynności nie.

A czy nie jest tak, ze jesli auto ma wazny przeglad za granica, to przegladu w Polsce nie trzeba robic?

Przeciez cos kiedys bylo ze trybunal europejski tak zadecydowal w sprawie przeciwko polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy nie jest tak, ze jesli auto ma wazny przeglad za granica, to przegladu w Polsce nie trzeba

> robic?

Niestety nie frown.gif. Rejestrowałem takie auto, które miało ważny przegląd za granicą jeszcze chyba 1,5 roku.

> Przeciez cos kiedys bylo ze trybunal europejski tak zadecydowal w sprawie przeciwko polsce.

Tak samo jak nie można rejestrować anglików bez przekładki.... choć to chyba niedługo będzie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy nie jest tak, ze jesli auto ma wazny przeglad za granica, to przegladu w Polsce nie trzeba

> robic?

> Przeciez cos kiedys bylo ze trybunal europejski tak zadecydowal w sprawie przeciwko polsce.

Wtedy przeglądu nie, ale trzeba robić sprawdzenie danych czy coś takiego. Więc i tak kasę pobierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie . Rejestrowałem takie auto, które miało ważny przegląd za granicą jeszcze chyba 1,5

> roku.

A kiedy to bylo? Bo pamietam ze zmiana byla nie tak dawno - moze z 2 albo 3 lata temu.

> Tak samo jak nie można rejestrować anglików bez przekładki.... choć to chyba niedługo będzie

> możliwe.

Oby bo mam juz kilka aut w kolejce do rejestracji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przez ten czas. Jeśli przegląd jest aktualny nie muszę go robić w PL?

Jeśli dobrze pamiętam to musisz się pojawić na stacji w celu ustalenia zgodności numerów w samochodzie z tymi w dokumentach. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.