Skocz do zawartości

Przedłużacz 400V przejście z 4 na 5 i łącznik krzywkowy


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

czy tak, bo robię przedłużacz 20m z przewodu w gumie 5x 2,5m2 ? w celu podłączenia spawarki Tiger 2200

Gniazdo (4PIN)________Wtyczka (5PIN)

L1-----------------------------L1

L2-----------------------------L2

L3-----------------------------L3

PEN---------------------------PE

|__________________________N

w gnieździe pod PEN złączyć dwa przewody które we wtyczce rozdzielić na PE i N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie przed gniazdem mam zainstalowany w ścianie łącznik krzywkowy typ łuk 25 500V, trzy pozycyjny N - jako wyłączony i oznaczenie 1 oraz 2.

wcześniej na tym gnieździe była podłączona pompa w piwnicy jak się nazbierało wody to wystarczyło przekręcić na np 1 i woda była pompowania na ogród. Potem kupiłem pompę z plecakiem na 230V i połączyłam do zwykłego gniazdka.

zaś teraz chciałbym to gniazdo siły wykorzystać, przedłużacz już mam, ale teraz w jakiej pozycji ma być ustawiony ten włącznik krzywkowy na 1 czy na 2, bo nie chciałbym uszkodzić nowej spawarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla spawarki obojętne, 1 i 2 zmieniają kolejność faz - przydatne jak np. siła kręci się w zła

> stronę.

czyli jak rozumiem:

Po włączeniu spawarki sprawdź kierunek przepływu powietrza- jeśli ciąg powietrza jest niewłaściwy, przełącz wyłącznik L/P (lewo-prawo) na 1 lub na 2.

No chyba, że silnik wentylatora jest 1-fazowy, wtedy nie ma znaczenie położenie wyłącznika L/P.

to tak naprawdę zależeć będzie od pracy samego wentylatora tak aby dmuchał na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jak rozumiem:

> Po włączeniu spawarki sprawdź kierunek przepływu powietrza- jeśli ciąg powietrza jest niewłaściwy,

> przełącz wyłącznik L/P (lewo-prawo) na 1 lub na 2.

> No chyba, że silnik wentylatora jest 1-fazowy, wtedy nie ma znaczenie położenie wyłącznika L/P.

> to tak naprawdę zależeć będzie od pracy samego wentylatora tak aby dmuchał na zewnątrz?

W spawarce to nie ma znaczenia, bardziej w jakiejś pompie czy betoniarce jak na pozycji 1 będzie się kręcić w złą stronę to przełączasz na 2 i zmieniasz kierunek obrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy tak, bo robię przedłużacz 20m z przewodu w gumie 5x 2,5m2 ? w celu podłączenia spawarki Tiger

> 2200

> Gniazdo (4PIN)________Wtyczka (5PIN)

> L1-----------------------------L1

> L2-----------------------------L2

> L3-----------------------------L3

> PEN---------------------------PE

> |__________________________N

> w gnieździe pod PEN złączyć dwa przewody które we wtyczce rozdzielić na PE i N

Co to te I i czemu z przedłużacza 4x robisz 5x??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.