Skocz do zawartości

[BzAK] Kolejność działań przy zagospodarowywaniu działki...


golec20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam działkę. Działka jest budowlana i jest w lesie.

Nie jest ogrodzona.

Geodeta był, wklepał w glebę jakieś kamyczki wyznaczające działkę. (działka 40x100m krótszym bokiem granicząca z drogą).

Działka graniczy z działką na której jest wybudowany normalny dom, mieszkają tam od lat ludzie, dostęp do mediów (prąd, gaz) jest bez problemów (kanalizacja jest w planach).

W przyszłym roku chcielibyśmy zacząć coś na niej robić, a dokładniej postawić jakiś domek drewniany (być może całoroczny - choć całorocznie nie będzie, chyba, wykorzystany). Działka ma być wykorzystywana na weekendy i żeby się tam "urlopować" a przy naszym braku urlopu, babcie z dzieciakami tam odstawiać na okres wakacyjny. i tu pytanie pierwsze, czy postawienie domku drewnianego (który ktoś może nazwać letniskowym, teoretycznie całorocznego) na działce budowlanej może komuś przeszkadzać? Pierwszy lepszy przykład.

Taki domek miałby stanąć w głębi działki bo w planach "30 letnich" istnieje szansa, że zachce nam się na tej działce dobudować normalny dom mieszkalny (w centralnej części działki)

Co trzeba zrobić na pewno:

- Ogrodzić

- Podprowadzić prąd

- Znaleźć wodę (pewnie jakaś studnia bo gmina nie doprowadziła jeszcze wody "miejskiej")

- Szambo

- Domek

(kolejność przypadkowa)

No właśnie... Tak sobie cały czas myślę o tym, i nie bardzo wiem od czego zacząć żeby było dobrze. W pierwszej kolejności myślałem żeby ogrodzić (zwykła siatka z podmurówką). To byłby chyba ten moment kiedy motywacja do dalszego działania była by największa i jakoś inaczej patrzyło by się na układ działki (które drzewa usunąć, gdzie dokładnie mógłby stanąć domek - tak oczywiście można zrobić sobie jakąś wizualizację i to pewnie też zrobię). Z drugiej strony woda i studnia. Najpierw trzeba będzie zrobić pewnie jakieś badania geologiczne, gdzie i czy mamy wodę (na działce obok jest zlosnik.gif więc chyba i u nas będzie) i jak trzeba będzie kopać, albo będzie musiał wjechać jakiś cięższy sprzęt to płot mogą zniszczyć. Więc lipa. Może najpierw przed wszystkim podłączyć prąd, żeby nie być uzależnionym od sąsiadów jeśli trzeba będzie podłączyć betoniarkę, kosiarkę/piłę (trzeba będzie trochę wyciąć krzaków żeby dostać się wgłąb działki)?

Na chwilę obecną są plany, chęci i odkładająca się kasa.

Więc słucham szanowne grono, jakbyście ugryźli zagospodarowanie takiej działki.

Odpowiadać jak to dziecka.

W żadne ustawy jeszcze się nie wgryzałem, na razie póki czas, zbieram informacje, doświadczenia itd.

W razie potrzebny pytań uzupełniających służę informacją zlosnik.gif Z góry dziękuję za odpowiedzi teoretykom. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stronę praktyczną:

1. Ogrodzić.

2. Doprowadzić prąd.

3. Badania geologiczne lub różdżkarz.

4. Studnia.

5. Domek.

6. Szambo.

jak zrobisz szeroką bramę powiedzmy 5m, to płotu ciężki sprzęt nie zniszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o stronę praktyczną:

> 1. Ogrodzić.

> 2. Doprowadzić prąd.

> 3. Badania geologiczne lub różdżkarz.

> 4. Studnia.

> 5. Domek.

> 6. Szambo.

> jak zrobisz szeroką bramę powiedzmy 5m, to płotu ciężki sprzęt nie zniszczy.

Pamiętamy tylko że to las. Żeby wjechać gdziekolwiek trzeba się przeciskać między drzewami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętamy tylko że to las. Żeby wjechać gdziekolwiek trzeba się przeciskać między drzewami.

No tak... to zmienia nieco postać rzeczy. Bez foto trudno zgadywać co to za las. zlosnik.gif

W takim razie rozrysować sobie na początek plan zagospodarowania działki, przenieść te wymiary w teren, wykarczować część gdzie gdzie będzie dom, droga dojazdowa, parking, plac rekreacyjny itp.

Reszta j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętamy tylko że to las. Żeby wjechać gdziekolwiek trzeba się przeciskać między drzewami.

Ja na działce leśnej płot na sam koniec postawiłem właśnie dlatego żeby problemów z wjazdem w trakcie budowy nie było ale u mnie dojazd jest od 4 stron. Jeśli płot pomoże Ci ogarnąć przestrzeń to zrób 3 strony gdzie nie ma dojazdu a przód zaciągnij najtańszą siatką leśną i słupkami wbitymi w ziemię bez betonowania (jak planujesz wycinkę to może nawet jakieś drewno się znajdzie). Pozwoli Ci to szybko przearanżować front bez narażania się na koszty a jak już wszystko zrobisz to normalny płot z bramą sobie postawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.