Skocz do zawartości

[B] Gazociąg


antares

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosce Gmina przymierza się do budowy gazociągu. Teren to w większości domki letniskowe i część całorocznych. Tak więc zużycie nie będzie raczej duże. Inicjatywa jest taka, żeby jak najwięcej osób podpisało deklarację uczestnictwa w "imprezie" nawet jak nie zamierzają w tym momencie podłączać się do gazu. Im więcej tym mniejsze koszty osobowe, bo gazownia więcej bierze na siebie. W deklaracji jest miejsce na podanie przybliżonego terminu podłączenia. Dodam, że gazownia nie chce bawić się w doprowadzanie gazu do działek i zakańczać w skrzynce z licznikiem czy jakoś tak, ale jak podłączasz to do domu i instalacji.

Pytanie na ile taka deklaracja jest wiążąca i co w przypadku gdyby nie dotrzymać terminu. Sąsiadka lobbująca za tematem twierdzi, że nic nie będzie, ale jakoś jej nie wierzę, bo ma za duży interes w tym, żeby ludzie podpisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to etap zbierania ankiet to taka deklaracja nie jest jeszcze wiążąca. Kolejny to składanie wniosków o warunki przyłączenia. Tutaj określasz urządzenia i planowane zużycie, oraz termin gotowości do odbioru gazu. Na podstawie warunków gazownia przygotuje umowy przyłączeniowe, Jej podpisanie jest już zobowiązaniem z wszystkimi konsekwencjami zawartymi w umowie. Przesunięcie terminu odbioru o parę miesięcy nie jest problemem. Podpisujesz aneks do umowy i gra. Gorzej jak opóźnienie będziesz miał powiedzmy 2 lata. Wtedy należy liczyć się z karami umownymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to etap zbierania ankiet to taka deklaracja nie jest jeszcze wiążąca. Kolejny to składanie

> wniosków o warunki przyłączenia. Tutaj określasz urządzenia i planowane zużycie, oraz termin

> gotowości do odbioru gazu. Na podstawie warunków gazownia przygotuje umowy przyłączeniowe, Jej

> podpisanie jest już zobowiązaniem z wszystkimi konsekwencjami zawartymi w umowie. Przesunięcie

> terminu odbioru o parę miesięcy nie jest problemem. Podpisujesz aneks do umowy i gra. Gorzej

> jak opóźnienie będziesz miał powiedzmy 2 lata. Wtedy należy liczyć się z karami umownymi.

Jeżeli dobrze pamiętam, to w tej ankiecie (chyba, że źle nazywam dokument) była mowa o tym jak chcesz korzystać z gazu wraz z terminem gotowości odbioru.... Ponoć można tam podać datę za kilka lat, ale po pierwsze nie wiem jak odległą datę przyjmą bez szemrania, a dwa czy ten gaz kiedykolwiek zostanie użyty w tym miejscu.

Reasumując to można wypełnić jak się chce ale już umowa to bat na kara.gif czyli tak jak mi się wydawało...

Wiesz może jakiej wielkości mogą być te kary ?

EDIT: chyba nie ma co z siebie robić idioty i wypełniać ankiety/oświadczenia po to żeby i tak nie podpisać umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz może jakiej wielkości mogą być te kary ?

U mnie był zapis że 0,2% opłaty przyłączeniowej za każdy dzień zwłok z mojej winy, czyli w moim przypadku koło 3zł/dzień.

> EDIT: chyba nie ma co z siebie robić idioty i wypełniać ankiety/oświadczenia po to żeby i tak nie

> podpisać umowy...

Czy ja wiem hmm.gif

Wypełnić ankietę z terminem odbioru na np.2018r, ale nie wypełniać wniosku o warunki i umowę.

Wezmą Cię do analizy opłacalności jako klienta potencjalnego, który nieco podniesie opłacalność i będzie większa szansa na powodzenie inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie był zapis że 0,2% opłaty przyłączeniowej za każdy dzień zwłok z mojej winy, czyli w moim

> przypadku koło 3zł/dzień.

rocznie to się robi kwota...

> Czy ja wiem

> Wypełnić ankietę z terminem odbioru na np.2018r, ale nie wypełniać wniosku o warunki i umowę.

> Wezmą Cię do analizy opłacalności jako klienta potencjalnego, który nieco podniesie opłacalność i

> będzie większa szansa na powodzenie inwestycji.

żebym miał pewność, że do 2018 będzie szansa na zaczęcie eksploatacji tego gazu to bym się nie zastanawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żebym miał pewność, że do 2018 będzie szansa na zaczęcie eksploatacji tego gazu to bym się nie

> zastanawiał

To wpisz późniejszy termin. Tak jak pisałem, to nie jest zobowiązanie.

Może za 10 lat się okaże, że potrzebujesz przyłączyć się do gazu i wtedy gazociąg będziesz miał blisko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.