Skocz do zawartości

Amortyzatory e90?


Dominik80

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie amortyzatory przod lepiej kupic?

Bilstein b4 czy moze sachs? No chyba ze kyb?

Wczoraj byłem na zbieżności i wyszło ze poprzedni właściciel prawdopodobnie uderzył w krawężnik i uszkodził albo amor albo mocowanie.. angryfire.gif

Musze wymienic bo inaczej będzie scinac opone.

Dajcie jakies rady wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie amortyzatory przod lepiej kupic?

> Bilstein b4 czy moze sachs? No chyba ze kyb?

> Wczoraj byłem na zbieżności i wyszło ze poprzedni właściciel prawdopodobnie uderzył w krawężnik i

> uszkodził albo amor albo mocowanie..

> Musze wymienic bo inaczej będzie scinac opone.

> Dajcie jakies rady

Ja tam w e39 przód wymieniałem na Sachsy, w e34 na tył poszły Bilstein'y, obie pary Sport Suspension M-Technik.

Nie mam zastrzeżeń ani do jednych ani do drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam w e39 przód wymieniałem na Sachsy, w e34 na tył poszły Bilstein'y, obie pary Sport

> Suspension M-Technik.

> Nie mam zastrzeżeń ani do jednych ani do drugich.

Ja ori mam sachs i są ok. Wcześniej też miałem sachs. Ale bille jakoś zaczęły mnie zastanawiac.. zobacze co szybciej bedzie dostepne bo mam pol tygodnia na usunięcie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

w mojej e90 poprzedni wlasciciel zamontowal SRL, nie wiem ile na tym jezdzil, ale ja zrobilem juz jakies 5tys km i nie widze i nie czuje zuzycia, pomimo ze mialem zdanie ze padną lada moment. Sa dosc sztywne, ale to moze kwestia samej e90 a nie tych amorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> w mojej e90 poprzedni wlasciciel zamontowal SRL, nie wiem ile na tym jezdzil, ale ja zrobilem juz

> jakies 5tys km i nie widze i nie czuje zuzycia, pomimo ze mialem zdanie ze padną lada moment.

> Sa dosc sztywne, ale to moze kwestia samej e90 a nie tych amorow

ja mam wrazenie ze mi podnioslo przod w gore po zmianie amorkow... i najbardziej co mnie wnerwia to czeto staje nierowno.. lewa strona wyzej od prawej o okolo 7mm... icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam wrazenie ze mi podnioslo przod w gore po zmianie amorkow... i najbardziej co mnie wnerwia

> to czeto staje nierowno.. lewa strona wyzej od prawej o okolo 7mm...

a w gemetrii masz kąty pk wszedzie takie same ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a w gemetrii masz kąty pk wszedzie takie same ?

wlasnie tyl ustawialny i jest spoko a przod nie jest ustawialny i wyglada ze prawy przod jest normalnie na minusie a lewy tez na minusie ale mniej niz w prawym z tego co pamietam... moge zamiescic wykres tylko musze wrocic do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem wiem zastaawialem sie nad tym ale jeszcze mam jeden pomysl co spapralem

> podobno zawias sie skreca jak auto lezy na glebie

to najczęstszy błąd przy wymianie/odkręcaniu wahaczy, sworzeń w zwrotnicy mozna przykręcić od razu ale śrube na tulei skręcamy kiedy auto jest w pozycji obciążone do jazdy. Wielu mechanikom nie chce się tego robić i skręcają jak koła wiszą lużno w najniższej pozycji. A potem tuleja wahacza momentalnie się zrywa i jakie badziewne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to najczęstszy błąd przy wymianie/odkręcaniu wahaczy, sworzeń w zwrotnicy mozna przykręcić od razu

> ale śrube na tulei skręcamy kiedy auto jest w pozycji obciążone do jazdy. Wielu mechanikom nie

> chce się tego robić i skręcają jak koła wiszą lużno w najniższej pozycji. A potem tuleja

> wahacza momentalnie się zrywa i jakie badziewne części.

ja wlasnie zrobilem to samo facepalm%5B1%5D.gif ale jutro poprawie wink.gif o ile nie pojade w trase..

Zastanawiam sie tez czy nie zalozyc nowych sprezyn np eibach bo obniza o 20mm przod i 0 tyl smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.