Skocz do zawartości

V50 - termin przeglądu okresowego


Rekomendowane odpowiedzi

Takim tekstem przywitała mnie dzisiaj moja skorupa. O tyle byłem zdziwiony, że myślałem, że nastąpi to przy 140kkm (obecnie jest 130kkm). Ale do meritum - pytania mam następujące:

- jaki jest harmonogram przeglądu przy takim przebiegu?

- czy wymiana oleju silnikowego jest typowo łopatologiczna jak w przypadku innych pojazdów typu, zlewam olej, wymieniam filtr, leję nowe oleum? Pytam, bo nigdy nie miałem silnika TD..

Moje wątpliwości wiążą się z tym, że nie wiem, czy jechać do serwisu, czy zrobić (mały) przegląd we własnym zakresie (mam zaplecze techniczne i manualne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takim tekstem przywitała mnie dzisiaj moja skorupa. O tyle byłem zdziwiony, że myślałem, że nastąpi

> to przy 140kkm (obecnie jest 130kkm). Ale do meritum - pytania mam następujące:

> - jaki jest harmonogram przeglądu przy takim przebiegu?

Masz w isntrukcji obsługi albo w FAQ kacikowym instrukcja w PDF-e

> - czy wymiana oleju silnikowego jest typowo łopatologiczna jak w przypadku innych pojazdów typu,

> zlewam olej, wymieniam filtr, leję nowe oleum? Pytam, bo nigdy nie miałem silnika TD..

Tak ok.gif

> Moje wątpliwości wiążą się z tym, że nie wiem, czy jechać do serwisu, czy zrobić (mały) przegląd we

> własnym zakresie (mam zaplecze techniczne i manualne).

Sam wymień i skasuj komunikat o przeglądzie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za szybkie info ok.gif

Co możecie jeszcze poradzić przy takich operacjach? Olej (wyczytałem) 5 litrów 5W-30, filtr wewnętrzny... Vadero pisałeś kiedyś, że "części do V50 kupujesz w necie" - masz może jakiś konkretny namiar na części (oryginalne?), czy miałeś po prostu na myśli allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez chce zrobic co nieco po zakupie, wymienic olej, filtry itp..

> Chetnie sie przylacze do pytania:)

> Apropo, wiece czemu nie moge otworzyc drzwi pasazerow od srodka?

> Jakas blokada?

Pewnie tak ok.gifhehe.gif

Instrukcja pdf w FAQ str.100-103 ok.gif

286944137-Przechwytywanie.PNGvb.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A elektronicznie tez sie da?

> Ktoras opcja w menu...

Najpierw zobacz te zabezpieczenia jak są poustawiane a potem posprawdzaj w menu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw zobacz te zabezpieczenia jak są poustawiane a potem posprawdzaj w menu

Przekrecone :/

Childlock:)

Juz jest ok..

Czemu nikt nie odpowiada na tym forum tylko Ty?

Pytalem sie o fotel...skrzypi..

Gdzies na laczeniu podparcia, ale gdzie?

Rozbierac go musze, wyciagac?

Tylko na zakretach daje znac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekrecone :/

> Childlock:)

> Juz jest ok..

> Czemu nikt nie odpowiada na tym forum tylko Ty?

Jakoś tak wychodzi ale mogę też zamilknąć ! zlosnik.gif

> Pytalem sie o fotel...skrzypi..

> Gdzies na laczeniu podparcia, ale gdzie?

> Rozbierac go musze, wyciagac?

> Tylko na zakretach daje znac..

Daj sobie spokój ,TTTM ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja - ten zagubiony, niewdzięczny... smile.gif

Otworzyłem dziś machę, by zobaczyć co było wcześniej lane. No i jest karteczka Helix'a (taki pewnie kupię). Pytanie mam inne: Inspekcja zapaliła się przy 130kkm, a na karteczce widnieje, że ostatnia wymiana miała miejsce przy 120kkm, pod koniec czerwca 2012 (czyli zaraz minie rok). I teraz - czy inspekcja się zaświeciła, bo minął rok, czy jak wg poniższego tekstu "czujnik" wykrył złą jakość oleju?

> tam jest czujnik jakości oleju - wiec jak olej jest do niczego to sie zapala cobyś przegląd zrobił

> Druga rzecz to odmierza czas - jak rok minie to też zapali lampkę.

Reasumując pytanie brzmi - jeździć jeszcze te 10kkm, czy wymieniać teraz (ze względu na rzekomo słaby olej)? Oliwa na bagnecie wygląda na świeżą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reasumując pytanie brzmi - jeździć jeszcze te 10kkm, czy wymieniać teraz (ze względu na rzekomo

> słaby olej)? Oliwa na bagnecie wygląda na świeżą...

Pewnie ze wymienić i to z filtrem oleju ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniamy raz na rok lub co 15/20kkm w zależności co nastąpi pierwsze. Pokazała się inspekcja bo minął rok od jej skasowania. O czujniku jakości oleju w naszym silniku, jak i o rozpoznawaniu gołym okiem na bagnecie czy olej jest jeszcze dobry (zwłaszcza w Dieslu) słyszę po raz pierwszy.

Do tego przypominam, że nasze silniki lubią oleje 5W30 A1/B1 lub A5/B5 o obniżonej lepkości hths. Jeśli chcesz lać tańszy to ford formula F będzie dobry, a jeśli coś droższego to polecam poszukać A5/B5. Masz DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam, dlatego aż takiego strachu z dobieraniem oleju nie ma. Niby mówią, że olej A3/B3/B4 lepiej zabezpiecza silnik bo film olejowy jest trwalszy, ale za to A1/B1 i A5/B5 zmniejsza spalanie, zwiększa osiągi, i co ważne - więcej go przepływa w tej samej jednostce czasu, więc powinien lepiej odprowadzać ciepło. Kolejna korzyść dla motoru - na zimno te oleje docierają najszybciej, co wedle wielu opinii suma sumarum ma większe pozytywne znaczenie w ochronie silnika niż zwiększona trwałość filmu olejowego na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam. Wcześniej był Helix, przynajmniej tak mówi zawieszka. Jak zmieniać to ew. na co?

Quote:

1. Castrol Magnatec Professional 5W30 A5/B5

2. Mobil 1 ESP 5W30 C2/C3.

3. Total Ineo ECS 5W30 A5/B5, C2.

4. Liqui Moly TOP-TEC 4500 5W30 C1.

5. Ligui Moly TOP-TEC 4300 5W-30 C2.


Ja leje fordowskiego formula czyli castrola

olej-silnikowy-formula-f-5w30-5l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Witam i odgrzewam kotleta, bo zabieram się za robotę:

> Tyż tak uczynię, mam jeszcze pytanie o dobór filtrów - czy Doświadczeni montują oryginały, czy

> zamienniki? Kwestia wszystkich filtrów jakie w aucie występują...

Powiem szczerze ze wymieniam co aktualnie ma mechanik na stanie ,pamietając aby założyć do przeciw pyłkowego węglowy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze przegrzebać neta to były problemy z filtrami Filtrona do naszych silników. Chodziło o to że filtr był za gęsty przepuszczał za mało (i właśnie tu nie pamiętam czy powietrza czy paliwa) co skutkowało obniżoną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.