Skocz do zawartości

Assistance - pytanie


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłem polisę assistance na Polskę w TU Gothaer - składka na rok 157 zł.

Nie dopytałem a agent nie odbiera - na polisie jest wpisany okres ubezpieczenia od dziś - 06/06/2013 g. 16:40, do 2014, a data płatności składki jest na 13/06/2013 również na polisie zapisany.

Czyli mam rozumieć, że nieopłacona polisa jest już ważna? Opłacę ją przelewem w poniedziałek, ale zastanawia mnie fakt, czy rzeczywiście mam ochronę już od teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś kupiłem polisę assistance na Polskę w TU Gothaer - składka na rok 157 zł.

> Nie dopytałem a agent nie odbiera - na polisie jest wpisany okres ubezpieczenia od dziś -

> 06/06/2013 g. 16:40, do 2014, a data płatności składki jest na 13/06/2013 również na polisie

> zapisany.

> Czyli mam rozumieć, że nieopłacona polisa jest już ważna? Opłacę ją przelewem w poniedziałek, ale

> zastanawia mnie fakt, czy rzeczywiście mam ochronę już od teraz?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak

thx.

Trochę to bez sensu dla towarzystwa, bo jakbym stwierdził, że trasa na którą potrzebowałem assistance już zrobiona, a stricte wykupiłem je na drogę nad morze i z powrotem (stare auto, awaria zawsze się może trafić), po powrocie 12 czerwca nie opłacam tej polisy i ją wypowiadam, to TU mnie chroniło bezpłatnie przez tydzień... Ew. proporcjonalnie mnie naliczą za parę dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> thx.

> Trochę to bez sensu dla towarzystwa, bo jakbym stwierdził, że trasa na którą potrzebowałem

> assistance już zrobiona, a stricte wykupiłem je na drogę nad morze i z powrotem (stare auto,

> awaria zawsze się może trafić), po powrocie 12 czerwca nie opłacam tej polisy i ją wypowiadam,

> to TU mnie chroniło bezpłatnie przez tydzień... Ew. proporcjonalnie mnie naliczą za parę

> dni...

NIe wiem jak wygladaja warunki wypowiedzenia, ale koszty poniesione przez TU w takim przypadku z pewnoscia bylyby nizsze niz to co sobie potraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli nie umówiono się inaczej, odpowiedzialność Gothaer TU S.A. rozpoczyna

się od dnia następnego po zawarciu umowy ubezpieczenia Assistance Plus, nie

wcześniej jednak niż od dnia następnego po zapłaceniu składki.

2. Na wniosek Ubezpieczającego Gothaer TU S.A. może:

1) przyjąć odpowiedzialność z chwilą zawarcia umowy ubezpieczenia. Na dokumencie

ubezpieczenia określona zostaje data i godzina rozpoczęcia odpowiedzialności,

2) określić inny termin zapłacenia składki – nie dłuższy jednak niż 7 dni od dnia

zawarcia umowy ubezpieczenia Assistance Plus.

3. Odpowiedzialność Gothaer TU S.A.

....to z warunków ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Jeżeli nie umówiono się inaczej, odpowiedzialność Gothaer TU S.A. rozpoczyna

> się od dnia następnego po zawarciu umowy ubezpieczenia Assistance Plus, nie

> wcześniej jednak niż od dnia następnego po zapłaceniu składki.

> 2. Na wniosek Ubezpieczającego Gothaer TU S.A. może:

> 1) przyjąć odpowiedzialność z chwilą zawarcia umowy ubezpieczenia. Na dokumencie

> ubezpieczenia określona zostaje data i godzina rozpoczęcia odpowiedzialności,

> 2) określić inny termin zapłacenia składki – nie dłuższy jednak niż 7 dni od dnia

> zawarcia umowy ubezpieczenia Assistance Plus.

> 3. Odpowiedzialność Gothaer TU S.A.

> ....to z warunków ubezpieczenia

Dzięki, ja mam tą drugą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.