Skocz do zawartości

Dziura w płycie G-K - jak "załatać"?


Teres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U rodziców jest zrobiony sufit z płyt G-K.Ostatnio podczas wymiany rurek od CO została zrobiona dziura w suficie i teraz straszy yikes.gif

Czy koledzy mogliby podpowiedzieć czym teraz "załatać" tą dziurę? Dostęp jest tylko od dołu (tak jak widać na zdjęciach).

286969571-1.jpg

286969571-2.jpg

post-12317-14352520627828_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> U rodziców jest zrobiony sufit z płyt G-K.Ostatnio podczas wymiany rurek od CO została zrobiona

> dziura w suficie i teraz straszy

> Czy koledzy mogliby podpowiedzieć czym teraz "załatać" tą dziurę? Dostęp jest tylko od dołu (tak

> jak widać na zdjęciach).

Tam z lewej chyba już widać profil, sprawdź z prawej ile masz do profilu, wytnij na równo ten kawałem -na prostokąt od profilu do profilu, wstaw nowy prostokąt, przykręć do profili, sklej taśmą i wyrównaj gipsem a następnie wygładź. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> U rodziców jest zrobiony sufit z płyt G-K.Ostatnio podczas wymiany rurek od CO została zrobiona

> dziura w suficie i teraz straszy

> Czy koledzy mogliby podpowiedzieć czym teraz "załatać" tą dziurę? Dostęp jest tylko od dołu (tak

> jak widać na zdjęciach).

Po pierwsze wyciąłbym ten prostokąt do równa, czyli żeby miał proste i prostopadłe brzegi.

Następnie wziąłbym trzy odcinki płaskiego w miarę szerokiego profilu metalowego (ostatecznie mogą być listwy drewniane szerokości ze 6 cm i wysokości ze 3-4.

Te bym położył od góry na brzegach otworu tak, żeby połową szerokości były na płycie, a połową wystawały na otwór i przykręcił je przez obecną płytę.

Teraz trzeba by dociąć kawałek płyty GK pasujący do otworu z luzem 2-3 mm, wyrobić w nim otwory pod rurki, a następnie go przymocować do wystającego kołnierza z profili czy deszczułek wkrętami do GK. I na koniec ładnie zaszpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może to pomoże

> W sumie to samo co Lucyfer napisał tylko ze z obrazkami

Zamiast tej drewnianej łaty wstawiłbym resztki jakiegoś profilu al i przykręcił pchełką waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast tej drewnianej łaty wstawiłbym resztki jakiegoś profilu al i przykręcił pchełką

zdecydowanie. Ale nie pchełką, tylko normalnymi wkrętami do montażu płyt KG do profili stalowych. I chodziło Ci zapewne o profil stalowy, a nie aluminiowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdecydowanie. Ale nie pchełką, tylko normalnymi wkrętami do montażu płyt KG do profili stalowych. I

> chodziło Ci zapewne o profil stalowy, a nie aluminiowy ?

Masz rację waytogo.gif

Na usprawiedliwienie powiem, że jeszcze spałem jak to pisałem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> U rodziców jest zrobiony sufit z płyt G-K.Ostatnio podczas wymiany rurek od CO została zrobiona

> dziura w suficie i teraz straszy

> Czy koledzy mogliby podpowiedzieć czym teraz "załatać" tą dziurę? Dostęp jest tylko od dołu (tak

> jak widać na zdjęciach).

Mój mąż przy podobnej naprawie napsikał pianki do montowania okien, a następnie nakładł jakiegoś gipsu i wyszlifował - nic nie widać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój mąż przy podobnej naprawie napsikał pianki do montowania okien, a następnie nakładł jakiegoś

> gipsu i wyszlifował - nic nie widać

Z pianki do okien to niedługo będą całe domy stawiać sick.gif

Zrobisz jak napisał Lucyfer i zapomnisz o temacie na zawsze ok.gif Nie zapomnij tylko sfazować krawędzi łączenia płyt i wcisnąć tam zaprawę do spoinowania płyt GK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z pianki do okien to niedługo będą całe domy stawiać

OT ale chyba masz rację... Po tym, co zaprezentował mój szwagier w czasie adaptacji poddasza na mieszkanie straciłem wiarę w klasyczne techniki budowlane i stałem się fanem piany montażowej smile.gif Montowane na niej było wszystko - od cegieł (robiła za zaprawę...) po drewniane schody (napsikał na beton, przyłożył deskę, wypoziomował i "jest dobrze" - warstwa piany ma od 4 do 12 cm...) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OT ale chyba masz rację...

...ba, chyba nawet już stawiają?

BTW: wszystkie parapety tak montowałem 10 lat temu. Po wyszpachlowaniu do dzisiaj jest spokój. Żadnych pęknięć.

Natomiast wstawki z płyty w podobnych otworach popękały mimo, że były robione zgodnie z technologią producenta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję wszystkim kolegom i koleżance

> Niedługo ruszę z pracami

Proponuje zanim polozysz gips/gladź na laczeniach płyt dać fizeline aby nie pekalo w przyszłości. Koszt rolki około 9zl. Tyle dodatkowo ode mnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.