Skocz do zawartości

Szukam akumulatorków ale nie wiem jakich. ;)


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne mi akumulatorki o wyglądzie paluszka, jak największej pojemności ale przy tym możliwie krótkie. Średnica nie ma takiego znaczenia.

Na allegro jest tego mnóstwo ale nie umiem sprecyzować pytania, bo nie wiem ja się takie ogniwa nazywają.

W jakiego typu sklepach stacjonarnych ich szukać? Z elektroniką wiadomo gdzie jeszcze - rtv agd?? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebne mi akumulatorki o wyglądzie paluszka, jak największej pojemności ale przy tym możliwie

> krótkie. Średnica nie ma takiego znaczenia.

> Na allegro jest tego mnóstwo ale nie umiem sprecyzować pytania, bo nie wiem ja się takie ogniwa

> nazywają.

> W jakiego typu sklepach stacjonarnych ich szukać? Z elektroniką wiadomo gdzie jeszcze - rtv agd??

Jakie ma być napięcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są akumulatory RCR123 o napięciu 3,7 V i pojemności rzędu 650mAh. Z tym, że są to akumulatory

> litowo-jonowe, których nie naładujesz w ładowarce przeznaczonej do akumulatorów Ni-Cd/Ni-MH.

> dranio

Za mała pojemność.

Na razie kombinuję ze zwykłymi paluszkami, akurat się ładują. Najwyżej będę miał najdłuższą baterię do e-papierosa w Polsce. rotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To pozostają baterie CR123 3V ok 1,3Ah pojemności. Z tym, że ich cena to ok. 10 - 15 zł/szt.

> dranio

Kurdesz teraz napięcie nie pasuje. spineyes.gif

No nic, dzięki za checi. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A CR18650 nie podpasuje?

> Trochę dłuższa i grubsza od R6, ale napięcie 3,7 V i pojemność nawet powyżej 2000mAh.

Byłem w sklepie i facet już mi ją polecał, ale jego dostawca nie ma na stanie.

Pozostaje mi allegro, choć zalezało mi by kupić w normalnym sklepie w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem w sklepie i facet już mi ją polecał, ale jego dostawca nie ma na stanie.

> Pozostaje mi allegro, choć zalezało mi by kupić w normalnym sklepie w pobliżu.

Lepiej sprawdź tutaj.

A tutaj masz cylindryczne Li-ion 3,7V

I guzikowe...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem w sklepie i facet już mi ją polecał, ale jego dostawca nie ma na stanie.

> Pozostaje mi allegro, choć zalezało mi by kupić w normalnym sklepie w pobliżu.

Baterie od notebooków mają takie ogniwa, więc jeśli masz

niepotrzebną to możesz pokombinować.

Nawet w całkowicie niedziałającej baterii trafiają się dobre pojedyncze sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Baterie od notebooków mają takie ogniwa, więc jeśli masz

> niepotrzebną to możesz pokombinować.

> Nawet w całkowicie niedziałającej baterii trafiają się dobre pojedyncze sztuki.

Mam taką baterię, dzięki! 270635636-JUMP2.gif

Zaraz - ale jak sprawdzić która bateria jest dobra, ładować je po koleii rozładowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za mała pojemność.

> Na razie kombinuję ze zwykłymi paluszkami, akurat się ładują. Najwyżej będę miał najdłuższą baterię

> do e-papierosa w Polsce.

to moze pojdz w innym kierunku - zaadaptuj aku z telefonu - bedziesz mial wwrsje plaska zasilania do efajka

gdzies takie cos widzialem ze atomizer czy jakkolwiek to nazwac wetkniety byl w pudeleczko rozmiarow mniej wiecej pudelka po zapalkach

bateria do fonow nie sa za grube wiec mozesz 2 lub 3 zrownoleglic i bedziesz mial ladne 2-3 Ah pojemnosci przy napieciu 3,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taką baterię, dzięki!

> Zaraz - ale jak sprawdzić która bateria jest dobra, ładować je po koleii rozładowywać?

Niedobra bateria to ta którą musisz poświęcić, ponieważ trzeba ją rozpruć

- ta która nie trzyma

- ta która jest brzydsza zlosnik.gif

Jak byś był niedaleko to mogę Ci dać takie ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedobra bateria to ta którą musisz poświęcić, ponieważ trzeba ją rozpruć

> - ta która nie trzyma

> - ta która jest brzydsza

> Jak byś był niedaleko to mogę Ci dać takie ogniwa.

Źle się wyraziłem, chodzi mi o to jak rozpoznam które ogniwo z całej baterii trzyma a które nie.

Dzięki za propozycję, mam baterię do lapa która trzyma całe pół godziny, chyba ją poświęcę. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle się wyraziłem, chodzi mi o to jak rozpoznam które ogniwo z całej baterii trzyma a które nie.

> Dzięki za propozycję, mam baterię do lapa która trzyma całe pół godziny, chyba ją poświęcę.

Jeśli rozbierzesz baterię to porozdzielaj ogniwa,

a następnie sprawdzaj każde woltomierzem.

Te które mają powyżej 2.7V to powinno coś z nich być.

Przykładowe dane 18650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli rozbierzesz baterię to porozdzielaj ogniwa,

> a następnie sprawdzaj każde woltomierzem.

> Te które mają powyżej 2.7V to powinno coś z nich być.

> Przykładowe dane 18650

Naładowane czy rozładowane? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.