Skocz do zawartości

Evanda - krztusi się


pedroz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Mam ostatnio problem z samochodem. silnik uruchamia się bez problemów, z tym że, gdy jest zimny, strasznie skacze na obrotach, i widocznie się krztusi, i jeżeli nie poczekam z 10 sekund i chcę ruszyć, to nie reaguje na gaz, dopiero po chwili załapuje i wszystko wraca do normy. czy wiecie co to może być? confused.gif mam założony gaz, ale nigdy nie było z nim problemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy,

> Mam ostatnio problem z samochodem. silnik uruchamia się bez problemów, z tym że, gdy jest zimny,

> strasznie skacze na obrotach, i widocznie się krztusi, i jeżeli nie poczekam z 10 sekund i

> chcę ruszyć, to nie reaguje na gaz, dopiero po chwili załapuje i wszystko wraca do normy. czy

> wiecie co to może być? mam założony gaz, ale nigdy nie było z nim problemu....

Za mało danych..

Jaki gaz?

Czy wraca do normy na benzynie czy dopiero na gazie?

Czy zapala się check?

Na sam początek test 1 dzień na benzynie nie dotykamy gazu, jeśli następnego dnia będzie ok to instalacja gazowa do ustawienia map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check mi się zapalił jakiś czas temu (chyba przy pierwszym krztuszeniu) i tak pali się do dziś dzień.

Wydaje mi się, że instalacja nie jest problemem, mianowicie, nim silnik przełączy się na NITRO LPG, obroty się stabilizują (cały problem trwa pewnie z 10-15 sekund po czym wszystko wraca do normy). jeżeli silnik jest cieply, to nie ma tych początkowych problemów.

Kiedy odpalam zimny silnik i na PARKU dodam mu gazu, to obroty zaczynają wariować i potrafi całkowicie zgasić silnik. po ponownym odpaleniu (lub po delikatnym ogrzaniu) wszystko wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szkoda czasu, to nie to....

mam nadzieje, że może jednak to smile.gif zaprogramowałem już wolne obroty, jutro sprawdzę, czy wszystko ok.

zauważyłem też, że mam pęknięty przewód podciśnienia w instalacji gazowej, który wchodzi do czujnika ciśnienia, więc może jeszcze to coś pierdzieli. skleję i będzie wiadomo.

ze skanerem i tak musze się do weekendu wstrzymać, więc zabijam czas innym rzeczami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.